Ile kosztuje imigrant? Według Brukseli 30 tys. euro. Nowy mechanizm radzenia sobie z kryzysem

Zdj. ilustracyjne. Imigranci. Źródło: YT
Zdj. ilustracyjne. Imigranci. Źródło: YT

Nie wyszło z przymusową relokacją, nie wyszło z wymuszeniami. Eurokraci dalej myślą, w jaki sposób skłonić państwa do przyjęcia tysięcy uchodźców z obozów w Grecji i Włoch. Z nową propozycją wystąpiła aktualnie sprawująca prezydencję Bułgaria. Specjaliści wycenili imigranta na kwotę 30 tys. euro.

Po czterech latach od wybuchu kryzysu imigracyjnego członkom Unii udało się znacznie poprawić szczelność granic. Oczywiście do Europy w dalszym ciągu przybywają nielegalni uchodźcy, ale jest ich już znacznie mniej.

Ostatnie doniesienia z Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu każą przypuszczać, że do Europy może ruszać kolejna fala migracji. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy nie powtórzy się sytuacja z 2015 r., kiedy na nasz kontynent w sposób zupełnie niekontrolowany przybyły tysiące mieszkańców Afryki i Azji, a wśród nich bojownicy ISIS i innych organizacji terrorystycznych.

ZOBACZ: Merkel przed komisją śledczą? Chodzi o falę nielegalnych imigrantów

Bułgaria, która sprawuje aktualnie prezydencje w Radzie UE, proponuje wprowadzenie nowego mechanizmu relokacji uchodźców. Będzie on polegał na automatycznym rozdziale przybyszów między członków wspólnoty. Jeśli dane państwo odmówi przyjęcia ustalonej liczby imigrantów, będzie zobligowane zapłacenia kary w wysokości 30 tys. euro za każdą osobę.

Mechanizm ma być stosowany w momentach kryzysowych. Warto przypomnieć, że na forum UE pojawiała się już wcześniej podobna propozycja. Wtedy jednego imigranta wyceniano na 250 tys. euro.

Polska i Węgry w ostatnim czasie po raz kolejny potwierdziły, że nie zamierzają przyjmować żadnych imigrantów. Z kolei Grecja wciąż ponawia apele o przyjęcie osób, które przebywają w obozach na jej terytorium.

PRZECZYTAJ: Masa trafił za kratki. Wiemy dokładnie za co. „W celi grozi mu śmierć” Jego skalp wyceniono na 2 miliony złotych!

Źródło: http://forsal.pl/

23 KOMENTARZE

 1. Profesor Wolniewicz już dawno proponował ustawić kanonierki i (…) nie dopuszczać łodzi z imigrantami do Europy.

  • Zgłaszasz się na ochotnika do strzelania do kobiet i dzieci na tych łodziach?

   • Co to za pytanie?Po co piszesz takie bzdury?Wystarczyło odsyłać tą gawiedź nazad i tyle!Mądre przysłowie mówi;”nie rób dobrze,a nie będzie ci źle”! Jak widać to się sprawdza!

    • PO CO odpowiadadsz tej gnidzie ?
     Swir ma beke , a ty na serio z nim lecisz.

   • No a Ala, jak to ma we zwyczaju, znowu chrzani coś wbrew faktom: uchodźcy to w zdecydowanej większości mężczyźni, do tego w wieku poborowym! i warto by nawet postawić pytanie: czemu? Aby na nie odpowiedzieć, wpierw warto wskazać, że za ich ekspediowaniem, a co za tym też idzie: doborem — stoją jakieś grupy, które realizują „jakiś” cel. Oczywiście jewropa nie zajmie się zbadaniem jaki to cel: najwyraźniej jacyś starsi i mądrzejsi zalecili, aby o to nie pytać. Choć to przecież kwestia wielce istotna, i bez jej zbadania nie da się rozwiązać splecionego z tym problemu!

    Tak tedy jakieś-tam grupy ludzi wszystko to organizują, a nawet finansują, i trzymają rękę na pulsie, m.in. temu, aby ci młodzi mężczyźni opuszczali miejsca, które zostały w bardak obrócone w ramach tzw. „arabskiej wiosny ludów”. W czyim to interesie? Na pewno nie krajów-członków Mumii Europejskiej!

   • Kobiet i dzieci. Litosci.

    Tak poza tym, to tyle sie ich potopilo w drodze do raju, ze w zasadzie mniejsza szkoda byloby zrobienie z pierwszej z tych lodzi krwawej dziury w wodzie i powieszenie tego na YouTube. W porywach do 200 ofiar, w porownaniu do tysiecy co nie doplynely.

    Tak, wiem, strrrasznie to technokratyczne. Tyle, ze straz przybrzezna ma robic to, co ma na burcie napisane a nie za taksowke dla Ludu Pustyni.

   • Tam nie ma kobiet i dzieci, sprawdź statystyki lemingu, albo przejedź się do Niemiec

 2. Takie pomysły wsadźcie sobie głęboko w dupę!Kto ma chęć niech sobie do dzikie dziadostwo przyjmuje!Jakim prawem będziecie inne państwa zmuszać do przyjmowania tego dziadostwa,a w razie odmowy karać jak by nie było niebotyczną kwotą? Niech uchodźców-nachodźców przyjmują te kraje,które miały kolonie i wykorzystywały rodzimą ludność jako tanią siłę roboczą!Polska NIGDY nie miała żadnej kolonii i nikogo nie wykorzystywała,a wręcz sama była i jest wykorzystywana!

 3. „Polska i Węgry w ostatnim czasie po raz kolejny potwierdziły, że nie zamierzają przyjmować żadnych imigrantów.”
  W jaki sposób Polska (w sensie Polski rząd) to pokazała? Przyjmując w ukryciu przed opinią publiczną uchodźców z Uzbekistanu?

  • No cóż, ci przynajmniej się szybko zaklimatyzują. W końcu kraj różni się tylko o jedno „z”.

 4. Kwota może i na coś-tam w Europie wystarczy, ale należy zauważyć, że gdyby ją skierować na pomoc tam, na miejscu — to jej efekt byłby dziesięciokrotnie większy! Można by za to przeszkolić zawodowo wielu ludzi, ani płacić jakiś zasiłek jednemu nachodźcy tu, w Mumii. Można by uruchomić szkolenia, fabryki, dać wiedzę, i pracę. Inaczej pisząc: przysłowiową wędkę.
  No ale te kretyńskie „organizacje humanitarne” siedzą na mózgu, zamiast go wykorzystać tak, jak się powinno. Bo już nie będę snuć domysłów, że mają jakiś cel ukryty, i wielce wredny…

 5. Pseudo uchodźcy lecą tam gdzie bez żadnej pracy dostaną wysoki darmowy socjal. Jakimś dziwnym trafem do Arabii Saudyjskiej te pasożyty nie chcą wędrować.

 6. Najlepszy sposób to nie przyjmować terrorystów. Przecież UE nic nam nie zrobić. Wlepią karę nawet i niech wlepią 200 biliardów euro i tak można odpowiedzieć im wprost, „nie zapłacimy” to UE wtedy nie ma żadnych ruchów, bo nie ma wojska i nie ma jak zaatakować czy ukarać. Niech sobie wysyłają stos papierów a i tak można to wykorzystać na ognisko. Może wysyłać jakieś nakazy do policji czy sądu a oni mogą to zignorować. Po prostu trzeba być nieposłusznym UE. Niestety mamy durny rząd i tyle, oni tylko nie chcą przyjmować imigrantów ale wymogi jak RODO to chcą przestrzegać, przecież też można to zignorować i będzie podobna sytuacja i będzie można to ignorować. Kaczor domagał się też armii UE co już jest szczytem głupoty gdyż wtedy to doprowadzi nasze państwo do ruiny, on już doprowadza nasze państwo do ruiny zadłużając się, okradając dalej to na innych podatkach i szukaniu wszędzie kasy aż w końcu wywalą z tego kraju i żeby dalej chapnąć ostatnią forsę to sprzedadzą nasze państwo Niemcom albo Ruskim, może i nawet Chiny się pokwapią. Choć jak już kogoś wybierać pod zaborem to najlepiej żeby Chiny zgarnęły nas.

 7. Ze niby kobiety i dzieci sa lepsze? Przeciez te kobiety beda „produkowac” nowe potworki a dzieci stana sie jak ich rodzice. Wszystkich rowno traktowac a w ogóle to jest ich tam sladowa ilosc…

Comments are closed.