Wiemy jaki jest stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Brudziński wskazał, co jest plotką, a co prawdą

Kaczyński PiS posłowie obniżka pensji
Jarosław Kaczyński. / fot. PAP

Wiemy jaki jest stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Joachim Brudziński na antenie TVN24 powiedział wprost co dolega prezesowi PiS. Szef MSWiA przy okazji zdementował pojawiające się w mediach plotki. 

W studiu TVN 24 Joachim Brudziński nazwał „moralnym barbarzyństwem” rozpowszechnianie kłąmliwych informacji na temat stanu zdrowia prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też: Miliarder Bloomberg chce podatkować najbiedniejszych. By ich.. wychować. Pilnujmy się. Jego durne pomysły bardzo podobają się Brukseli

„Rozpuszczają różnego rodzaju informacje poprzez taką szeptankę, przez wrzucanie do portali społecznościowych wyjątkowo paskudnych, nieprawdziwych, kłamliwych, załganych informacji” – stwierdził.

Joachim Brudziński wypowiedział się na temat największej z plotek o chorobie nowotworowej prezesa PiS.

„Wczoraj dowiedziałem się, właśnie z takiej paskudnej szeptanki, że rzekomo jest w klinice onkologicznej w Gliwicach” – skomentował.

To dlaczego prezes PiS-u tak schudł i wygląda na osobę schorowaną? Otóż okazuję się, że zgodnie z doniesieniami medialnymi, ma on problem z kolanem.

Szef MSWiA dobitnie zdementował informacje o rzekomej emeryturze politycznej prezesa i ewentualnej operacji.

„To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera i ci wszyscy, łącznie z tymi wszystkimi delfinami czy tymi, którym być może roi się w głowie coś na kształt zamiany premiera Kaczyńskiego albo zastąpienia go na stanowisku szefa partii, muszą uzbroić się w bardzo długą cierpliwość” – podkreślił.

„Kaczyński ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Kolano zostanie wyleczone, mam nadzieję w niedługim okresie i wróci do intensywnej pracy” – mówił.

Czytaj też: Skorzystała z warszawskiego biletomatu. Z powodu awarii zakupiła 551 biletów zamiast dwóch…

Nczas.com/ TVN24/  TVP Info