Najnowszy SONDAŻ: Wiemy, komu najbardziej ufają Polacy. Złe wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego

Duda Kaczyński rekonstrukcja sądownictwo
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Polski Andrzej Duda. / fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym, 68-proc. zaufaniem Polaków – wynika z sondażu CBOS. Premier Mateusz Morawiecki ma 59 proc. zaufania, a Paweł Kukiz – 50 proc. Liderami rankingu nieufności są: szef PO Grzegorz Schetyna i lider PiS Jarosław Kaczyński – nie ufa im po 44 proc. badanych.

CBOS zwrócił uwagę, że w majowym badaniu w dalszym ciągu największym zaufaniem Polaków cieszy się prezydent Duda. Ufa mu 68 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt proc. od kwietnia), a prawie czterokrotnie mniej osób wyraża nieufność w stosunku do głowy państwa – 18 proc. (bz.).

Drugie miejsce na liście najczęściej obdarzanych zaufaniem polityków niezmiennie zajmuje premier Mateusz Morawiecki. Według sondażu ufa mu 59 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt proc.). Natomiast nieufność w stosunku do szefa rządu deklaruje 20 proc. respondentów (wzost o 3 pkt proc.).

Autorzy badania zwrócili uwagę, że inaczej niż w poprzednich miesiącach, w maju trzecie miejsce na liście polityków najczęściej spotykających się z zaufaniem Polaków przypadło najlepiej odbieranemu spośród przedstawicieli opozycji – Pawłowi Kukizowi. Zaufanie do lidera ruchu Kukiz’15 zadeklarowało 50 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt proc.), nie ufa mu 20 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Eksperci CBOS wskazali, że listę polityków najczęściej budzących nieufność badanych otwierają w maju liderzy dwóch najsilniejszych ugrupowań – prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz szef PO Grzegorz Schetyna. Nie ufa im po 44 proc. ankietowanych. W przypadku Kaczyńskiego jest to wzrost o 3 pkt proc., a Schetyny – spadek o 2 pkt proc.

CBOS podał jednocześnie, że zaufanie do lidera PiS deklaruje 39 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt. proc.). Schetynie ufa 25 proc. respondentów (wzrost o 4 pkt proc.).

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 10–17 maja br. na liczącej 1121 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz też: Kaczyński kontra Sikorski w sądzie. Były szef MSZ żąda 30 tys. zł i przeprosin

(PAP)

7 KOMENTARZE

  • Pomogę objaśnić tę prostą ale jakże ważną treść – „Ale ciemnota”.
   Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel!

   To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

   Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
   Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
   A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

   Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
   Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

   A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

   Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

   P.S. – grób Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie:
   //pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski#/media/File:Grob_Jozefa_Rozanskiego-Grave_of_Jozef_Rozanski.JPG

 1. Motloch to jednak debile. Najbardziej ufają kolesiowi, który robi odwrotnie niż mówił a najmniejsze zaufanie do kogoś, kto robi co mówi.

 2. To formatowanie świadomości mas przez pisobolszewicką propagandę. Jakie zaufanie ma szabesgoj Juda okaże się w wyborach.

 3. Zaufanie,to dobre pytanie…?
  Z dzisiejszych „pseudo -statystyk” wynika kto smaruje,ten jedzie”.

Comments are closed.