TYLKO U NAS: Wolniewicz i Musiał: jesteśmy świadkami narodzin religii holocaustu

Śp. prof. Bogusław Wolniewicz. Fot. Rafał Pazio
Śp. prof. Bogusław Wolniewicz. Fot. Rafał Pazio

Nowa teofania
Bogusław Wolniewicz, Zbigniew Musiał

Obserwujemy takie oto zjawisko: zachodniemu światu narzucana jest na naszych oczach nowa wiara, oparta na nowej teofanii – czyli objawieniu się jakiejś nadprzyrodzonej woli – która ma wyprzeć i zastąpić starą wiarę chrześcijańską. Tą nową wiarą jest ideologia „Holokaustu”.

O takich aspiracjach mówi się już wprost. Oto przykłady. Dość znana autorka Kinga Dunin w swojej książce „Czytając Polskę” (2004 r., s. 147/148) pisze:

„Pamięć o Holokauście (…) stała się podstawą, na której już dziś buduje się nowa kosmopolityczna tożsamość o charakterze globalnym. Szoah stało się wspólnym światowym i uniwersalnym tabu”.

Zwróćmy tu od razu uwagę na tabuizację owej nowej wiary, wyraźnie podkreśloną. W sporach o tabu nie wolno myśleć na własną rękę – a więc nie tylko nie wolno o nim myśleć krytycznie, ale nawet samodzielnie, to znaczy w sposób odbiegający od obowiązującego. Mowa o tabu jest zrytualizowana, a odejście od przepisanego tu rytuału obłożone jest sankcją.

To samo – choć nie w tym samym duchu – stwierdza Alain Finkielkraut, znany autor francuski, w wywiadzie dla tygodnika „Europa” z 13 lipca 2005 roku:

„Wszystko wywodzi się z tej pozornie wspaniałej idei, że Europa narodziła się z Auschwitz. Słyszeliśmy to często w czasie sześćdziesiątej rocznicy wyzwolenia obozu.

Podam tylko dwa przykłady:

Robert Badinter, postać słynna we Francji [w latach 1981-1986 minister sprawiedliwości – przyp. B.W. i Z.M.], człowiek, któremu zawdzięczamy m.in. zniesienie kary śmierci, powiedział: »Europa mogła być zbudowana tylko dzięki odrzuceniu uczuć narodowych, które doprowadziły do Szoah. Dzięki świadomości ufundowanych na słowach: Nigdy Więcej«.

Podobnie mówił Bronisław Geremek – według niego »Auschwitz było wydarzeniem założycielskim UE«”.
To samo twierdzi Grzegorz Górny – redaktor naczelny tygodnika „Fronda”. W swojej wypowiedzi dla dziennika „Rzeczpospolita” (18-19 lipca 2009 r.) mówi już o „religii holokaustu” i stwierdza (oznajmia), że stała się ona „mitem założycielskim Izraela”.

Uprzytomnijmy sobie, w jaki sposób ta nowa wiara powstawała. Można tu wyróżnić trzy wyraźnie różne okresy, każdy mniej więcej dwudziestoletni.

Okres pierwszy obejmuje lata 1945-1966. W tym okresie Wielką Zagładę Żydów europejskich otacza głuche i jakby zawstydzone milczenie środowisk żydowskich. W podręcznikach szkolnych Izraela niemal się o niej nie mówi. Zawstydzenie jest dwojakie. U jednych tym, że mordowani Żydzi się nie bronili, a u drugich, że nic w tej sprawie nie zrobili.

CZYTAJ DALEJ ->

25 KOMENTARZE

 1. Mordechuj jest wyznawcą Holocastu i codziennie się modli: „Przyjdź, przyjdź Holocauście i zrób tu porządek!”

  • Ty ch*j ci w mo*dę papierku lakmusowy vel prowokatorze. Paplesz, żeby zobaczyć co inni myślą. Mają nie myśleć samodzielnie. Ale „tabuidalnie”, jak w artykule wskazano. Taka idea cię napędza, a nie ADHD z powodu nie umycia się pod napletkiem.

 2. Cudze chwalicie, swego nie znacie.
  Jak płytkie stają się wynurzenia zachodnich analityków przy ich zestawieniu z proroczą głębią rozważań śp. prof. Wolniewicza i prof. Musiała. Podziw budzi także ich cywilna odwaga.

  • ▌▌BTW:

   ● „Okres pierwszy obejmuje lata 1945-1966. W tym okresie Wielką Zagładę Żydów europejskich otacza głuche i jakby zawstydzone milczenie środowisk żydowskich. W podręcznikach szkolnych Izraela niemal się o niej nie mówi.”

   .

   ● „Zawstydzenie jest dwojakie. U jednych tym, że mordowani Żydzi się nie bronili, a u drugich, że nic w tej sprawie nie zrobili.”

   To bardzo proste, bo zawstydzenie jest raczej trojakie — że przeżyli głównie ci, którzy sami po cudzych trupach wspięli się na szczyt i przeżyli, a potem nierzadko sami wzięli udział w popełnianiu masowych zbrodni w ramach Żydokomuny.

   Musiało minąć całe pokolenie, zanim znów dało się pisać jednostronnie zmitologizowaną historię zupełnie od nowa — jakby prawdziwa przeszłość nigdy nie istniała.

   • ▌▌Można też dołożyć okres, kiedy po głębokim przetrawieniu ideologii oraz skutków „Main Kampf” holokaust staje się w końcu dla Żydów oficjalnym wzorem — jak sami mają postępować z rdzenną ludnością na terenach okupowanych. Jak myślicie — skąd to ciągłe wracanie Żydów do konieczności zapewnienia sobie „przestrzeni życiowej” oraz konieczności zapewnienia „czystości etnicznej” na terenach okupowanych oraz stosowania wg zachodnioeuropejskich kryteriów czysto rasistowskich kryteriów imigracji, segregacji rasowej i budowy gett etnicznych na okupowanym terytorium?

    • ▌▌Wyobrażacie sobie, że dziś Izrael — w całkowitym przeciwieństwie do II. Rzeczpospolitej — gdyby tylko miał ich więcej, to zamknąłby Polaków stłoczonych pod ostrzałem karabinów maszynowych w otoczonym 10 metrowym betonowym murem getcie na swoim terytorium okupowanym i traktowałby to jako normalną sprawę? Chwilowa niedogodność przed wdrożeniem w życie „ostatecznego rozwiązania”…

     • Jak Izrael nie chce wpuszczać muzułumanów do Izraela to Izrael zły, jak Merkel chce wpuszczać muzułumanów do Niemiec to Merkel zła. Logika polskich prawiczków.

     • ▌▌„Jak Izrael nie chce wpuszczać muzułumanów do Izraela to Izrael zły”

      Czy Ty zaczniesz w końcu rozumieć to, co komentujesz?■■

      ■■Klasyka a la „Ala Wilk”:
      http:\\nczas.com\2018\05\22\odkrylismy-swietne-miejsce-dla-uchodzcow-dziesiatki-tysiecy-mieszkan-transport-publiczny-szkoly-nic-tylko-zasiedlac-foto\#comment-581741

      .

      Izrael jest w sytuacji zewnętrznej napaści na cudzy dom (ostatnie państwo kolonialne świata) i wzięcia domowników za zakładników — faktycznie, jacy niedobrzy ci zakładnicy…

      .

      Natomiast Merkel została zatrudniona do realizacji niemieckich interesów w Niemczech — już tylko z tego punktu widzenia chyba ostatnio słabo się z tego wywiązuje, skoro jej partia notuje w Niemczech najgorszy wynik w historii?

     • Przecież partia Merkel dostała 37% głosów a partia JKM w Polsce 4,76% głosów. Czy można w takim razie powiedzieć że JKM nie dba o interesy Polaków?

 3. Naziści zabili 3 mln Polaków.
  Rosjanie zabili 1 mln Polaków.
  Żydzi zabili kilkuset Polaków.
  Geje zabili 0 Polaków.
  Prawiczki nienawidzą Żydów i gejów a jednocześnie obchodzą urodziny Adolfa i wychwalają Putina KGBowca i jego żołnierzy duszących pomniki JPII.

  • Zmień lekarza, bo obecny oszukuje cię. I przestań tu wchodzić, bo kompromitujesz się. No tak, ale o czym ja piszę, przecież bolszewicy nie mają za funta kłaków honoru, własną rodzinę oddalibyście na szafot dla chorych waszych ideologii, towarzysze.

  • Geje zabili 0 Polaków!?
   Trynkiewicz zabił trzech Polaków.
   Można by długo wymieniać.

    • ▌▌A choćby cała kategoria morderstw chłopców przez pedofilskich pedziów***.

     Możnaby długo wymieniać…

     .

     *** BTW: Dlaczego wśród pedofilów pedzie zdarzają się statystycznie znacznie częściej, niż w normalnej populacji?

 4. Gdyby ta religia nie miala nic wspolnego z wyludzaniem pieniedzy, to bym jeszcze mogl odniesc sie do tej z tolerancja. Ale skoro powstal przemysl pomieszany z religia, to juz mi sie to nie podoba. A jeszcze jak dolozymy do tego zagrozenie prawne zmuszajace do bicia glowa w placzliwy kamien, to juz wtedy kozik otwiera mi sie sam w kieszeni, a zeby zaczynaja zgrzytac donosnie.

  • ▌▌Odpowiada za to wyłącznie skrajnie antysemicka polityka Izraela…

   • ▌▌Należy wypalić do gruntu antysemityzm Izraela i wszystkich jego współpracowników.

 5. Uważałem Niemców za naród zdyscyplinowany i przede wszystkim dokładny, a tu Adolf zostawił takie niedoróbki, które 70 lat po Wojnie tak wrednie utrudniają nam życie.

 6. Codzienna modlitwa żyda: „Dziękuję Ci Boże, że nie uczyniłeś mnie gojem”

 7. Masa ujawnił kulisy korzystania z usług prostytutek przez Geremka i natychmiast został wrobiony w kilka afer. Grozi mu śmierć w więzieniu.

Comments are closed.