Feministki go nienawidzą, a socjaliści przed nim ostrzegają. Kim jest Jordan Peterson, który porwał za sobą miliony osób? [VIDEO]

Peterson feministki socjalizm fenomen
Jordan Peterson.

W lewicowych mediach trwa panika, po tym jak w Internecie coraz popularniejszy staje się psycholog kliniczny z Kanady – Jordan Peterson. Wykładowca Uniwersytetu z Toronto w swoich dyskusjach i prelekcjach walczy z poprawnością polityczną, neomarksizmem, postmodernizmem i kolektywizmem pod wszelkimi jego postaciami.

Peterson stał się sławny, kiedy w ubiegłym roku udostępnił na YouTube swoje wykłady, które cieszyły się ogromną popularnością – wiele z nich obejrzało kilka milionów osób. Prawdziwa eksplozja nastąpiła jednak po tym, jak na początku roku wystąpił w programie telewizyjnym Channel 4.

Jego dyskusję z Cathy Newman w oryginale obejrzano ponad 10 milionów razy. Od tamtego czasu psycholog coraz częściej pojawiał się w programach telewizyjnych i na debatach, spójność i logiczność jego wypowiedzi (choć nie tak całkiem idealna) sprawiała, że wygrywał właściwie każdą debatę z przedstawicielami lewicowej strony.

Peterson w swoich wykładach zachęca przede wszystkim do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i podjęcia aktywności, zamiast przysłowiowego „gnicia w domu”. Taki przekaz trafia głównie do białych młodych mężczyzn, którzy wraz z poprawnością polityczną stali się coraz częściej najbardziej dyskryminowaną grupą.

To też często poruszana w debatach z Petersonem kwestia. Jego oponenci zarzucają mu obronę „białej supremacji”. W lewicowych mediach za oceanem pojawiło się w ostatnim miesiącu wiele artykułów, w których krytykowano Jordana Petersona i przypisywano mu łatkę „skrajnej prawicy”, od której ten się starannie odcina. Krytykuje przede wszystkim kolektywizm, zarówno ten lewicowy jak i prawicowy.

Dlaczego Jordan Peterson stał się tak popularny wśród dewotów? – pyta „The Hill”. Z kolei „Huffington Post” uważa, że Peterson ma głównie fanów wśród osób wykluczonych, z marginesu, do których zalicza się tzw. inceli. To z tą grupą, zupełnie niesłusznie, powiązywany jest Peterson.

Kim są incele? W największym skrócie to zawiązywane w internecie grupy mężczyzn, którzy nie mogą znaleźć partnerki i z tego powodu są niejako skazani na celibat. Powiązanie to nastąpiło po ataku terrorystycznym w Toronto. Tam dwudziestopięcioletni Alek Minassian wjechał na chodnik i zabił 10 osób.

Co ciekawe media związane z lewą stronę chętnie w tym przypadku podawały jego dane i stwierdzały, że duże znaczenie dla sprawy ma fakt, że należał do internetowej społeczności inceli. Zupełnie odwrotnie niż w przypadku terrorystów muzułmanów – wtedy przynależność grupowa nie ma żadnego znaczenia. Powodem ataków na Petersona często są jego wypowiedzi, zazwyczaj kontrowersyjne, które łatwo wyrwać z kontekstu i przeinaczyć.

Czytaj dalej ->

15 KOMENTARZE

 1. ▌▌Tekst Sebastiana Stodolaka tu:
  http:\\forsal.pl\artykuly\1120460,zbliza-sie-globalny-bunt-przewodzi-mu-przez-internet-56-letni-profesor.html

 2. E, nic specjalnego. Mikke jest najlepszy. Nawet alawilk go nie lubi.

 3. Ataki na Jordana B. Petersona pokazują do jakiego stanu doszły zachodnie społeczeństwa. On jest klasycznym liberałem i do tego całkiem umiarkowanym, a jest oskarżany o skrajną prawicowość. Jak widać nie mają pojęcia, co to znaczy. Niech obejrzą jakikolwiek kawałek z Korwinem, to zrozumieją czym jest konsekwentny, logicznie spójny prawicowy obraz świata. Tyle, że ta banda durniów mogłaby po czymś takim popaść w szaleństwo.

  • ▌▌To byłby tak duży szok poznawczy, że nieprzypadkiem AKTYWNIE odmawiają wysiłku zrozumienia.

   Ostrzy religianci już tak mają…

  • JKM na pewno jest logicznie spójny. Z jednej strony jest przeciwko wtrącaniu się UE w wewnętrzne sprawy Polski, z drugiej strony żąda od GB wypuszczenia Robinsona.

 4. Prawiczki nienawidzą kobiet bo polskie kobiety wolą seks z Niemcami, Syryjczykami i zniewieściałymi Szwedami.
  Może Syryjczycy nie zarażają kiłą?

 5. Ty ala specjalisto zasrany, ciekawe ile tych polskich kobiet nabrało by ci na łeb.

 6. Wszędzie tam gdzie zaczyna rządzić socjalistyczna lewacka patologia natychmiast narasta stopień opresji państwa wobec obywateli połączony z ich głupotą ideologiczną. Socjalistyczne obozy koncentracyjne i gułagi nie są żadnym przypadkiem lecz konsekwencją oderwanego od rzeczywistości antyludzkiego marksizmu.

 7. zupełnie nie bierze się pod uwagę JASNOŚCI PRZEKAZU-LOGIKI WYWODU Jordana Petersona, A poza tym facet jest z Kanady a nie od red necks. A kolejną sprawą jest: facet wyraźnie dzieli tzw. „marksizm kulturowy” od ‚spraw materialnych” i tu jest bliski Noam Chomsky’mu od np. Stevena Pinkertona tak jak różna jest publicystyka Steva Bannona od całej tek menelii intelektualnej w RP nazywającej się „dziennikarzami” jak Michalkiewicz, Gadowski, JKM że o ‚elytach” post1989: jak nie kanalia to idiota.
  CAŁY ŚWIAT – to na zachód od Odry i na wschód od Bugu i na południe od Karpat-sudetów już wie, że NEOLIBERALIZM JEST NIE DO UTRZYMANIA (1) jakby JKM+MICHALKIEWICZ+SOMMER+GWIAZDOWSKI nie ośmieszali się tzw. WOLNOŚCIĄ: istne prawiczki a syf – żeby jeszcze aids, ale nie: SYF – jako choroba ‚partyjna” to takie signum temporis.

  • Kila podobno przechodzi po jakims antybiotyku, sprobuj jesli nie jest za pozno, bo juz bredzisz.

Comments are closed.