Uwolnić Tommyego! Europejscy politycy domagają się zwolnienia więźnia politycznego Robinsona. Nasi, oprócz Korwina, milczą

#FreeTommyRobbinson
Tommy Robbinson

Europarlamentarzyści Holandii i Wielkiej Brytanii domagają się uwolnienia Tommy Robinsona. Antyimigrancki działacz po błyskawicznym procesie trafił na 13 miesięcy do więzienia za próbę relacjonowania rozprawy sądowej gangu muzułmańskich pedofili.

Janice Atkinson, niezależna brytyjska poseł do Europarlamentu i Marcel De Graaff europoseł z holenderskiej Partii Wolności zwołali konferencję, na której domagali się interwencji Unii i uwolnienia Tommy Robinsona. Według nich Wielka Brytania staje się państwem policyjnym, w którym niszczona jest wolność słowa.

Czy naprawdę myślicie, że w skazaniu Tommy Robinsona chodziło o lekceważenie sądu – pytał De Graaff. – Nie, chodziło o zatajenie informacji przed opinią publiczną.

Rok temu Robinson został skazany na karę 13 miesięcy wiezienia w zawieszeniu za relacjonowanie procesu gangu muzułmańskich pedofili. W maju, ponownie pojawił się przed sądem w Leeds, by sprawozdawać z procesu. Został aresztowany i po doraźnym procesie w ciągu 24 godzin wylądował w więzieniu.

Rząd, policja, sądy, władze lokalne nie działały z taką szybkości i stanowczością w sprawie dziewcząt, które przez 20 lat były wykorzystywane seksualnie, przez gangi muzułmańskich gwałcicieli – mówiła Atkinson.

Odkąd Blair w 1997 roku wprowadził przestępstwo nienawiści powoli stajemy się państwem totalitarnym. Wszyscy – z klasy pracującej, millenialsi, kolorowi, Sikhowie, Hindusi, chrześcijanie, cz niewierzący mamy tego dość. Wspieramy Tommyego i żądamy jego uwolnienia.

Mowa nienawiści stała się teraz prawnym instrumentem do wyciszenia każdej niepożądanej opinii i sposobem na ukrywanie przestępstw i szykanowaniem politycznej opozycji tępienia wolności słowa i wolnych mediów – mówił De Graaf.

Zobacz też: Brytyjska rodzina królewska w szoku. Ten przybysz chciał zamordować małego księcia

Holenderski poseł przypomniał przypadek Kevina Crehana, który zostawił przed meczetem kanapkę z bekonem i został skazany za terror na rok więzienia. Po pięciu miesiącach znaleziono go w celi martwego.

Politycy domagają się interwencji Unii i natychmiastowego uwodnienia Tommy Robinsona. Pod petycją z takim zadaniem podpisało się już 560 tysięcy osób.

Zobacz też: Wyznaczono nagrodę za głowę Tommy’ego Robinsona. „Zamknięty wraz z muzułmanami”

Reklama / Advertisement

Comments are closed.