Izraelskie samoloty niszczą 3 cele terrorystów. Nagranie z bombardowania Strefy Gazy. [WIDEO]

F16l Sufa sił powietrznych Izraela/foto: wikipedia
F16l Sufa sił powietrznych Izraela/foto: wikipedia
REKLAMA

Zawieszenie broni pomiędzy pomiędzy palestyńskim Hamasem, a Izraelem okazało się bardzo kruche. Samoloty izraelskie zaatakowały 3 cele w strefie Gazy w odpowiedzi na wcześniejszy atak rakietowy Palestyńczyków.

Do ataku izraelskich samolotów doszło w niecały tydzień od ustanowienia zawieszenia broni pomiędzy terrorystyczną organizacją rządzącą w Stefie Gazy, a Izraelem.

REKLAMA

Uderzenie przeprowadzono w odpowiedzi na atak rakietowy przeprowadzony z terytorium Strefy Gazy na Izrael – napisano na oficjalnym koncie twitterowym Izraelskich sił Obrony(IDF). – IDF pilnie śledzą terrorystyczne działania Hamasu działania Hamasu i będą wypełniały swą misję obrony izraelskiej ludności cywilnej.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Wcześniej miało dojść do wystrzelenia kilku rakiet ze Strefy Gazy na terytorium Izraela. To miała być odpowiedź na zestrzelenie przez izraelskiego snajpera 21-letniej Razan Al-Najar, która miała być sanitariuszką udzielającą pomocy rannym w czasie starć na granicy Izraela i Strefy.

Zobacz też: Policja strzelała do mężczyzny uzbrojonego w nóż w berlińskiej katedrze. Ranne dwie osoby

Według Palestyńczyków dziewczyna nie zginęła przypadkowo, tylko została rozmyślnie zabita przez snajpera.

Izraelczycy twierdza, że przechwycili wszystkie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy. Potem odpowiedzieli atakami na trzy cele po palestyńskiej stronie. W sumie uderzyli 15 razy i zniszczyli je. Nie ma żadnych doniesień o ewentualnych zabitych, lub rannych.

Praktycznie zerwano więc zawieszenie broni. Ustanowiono je po trwających miesiąc starciach na granicy Strefy Gazy i Izraela w czasie których zginęło 120 Palestyńczyków.

Zobacz też:  Fatwa w Afganistanie. Wreszcie zakazali ataków samobójczych.

REKLAMA