Robocop dla rosyjskiej armii. Ma wspierać żołnierzy [VIDEO]

Robot Iwan/foto: YT

Iwan – to nazwa robota, który w przyszłości ma wspierać na polu walki rosyjskich żołnierzy. Dziecko inżynierów Putina już potrafi strzelać i prowadzić quada. Rozumie także ustne polecenia. W niedalekiej przyszłości ma trafić do sił zbrojnych.

Rosja nie chce pozostawać w tyle i w ślad za USA oraz innymi potęgami prowadzi wytężone prace badawcze nad robotami, które mają wspierać lub zastąpić żołnierzy. Efektem wysiłków hojnie opłacanych z Kremla rosyjskich inżynierów stał się m.in. Iwan.

ZOBACZ: Mocne poparcie dla Polski. Bałtowie domagają się stałej bazy USA w naszym kraju

Robot, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji potrafi strzelać i prowadzić quada, a nawet samochód. Iwan radzi sobie również z prostymi narzędziami. Co jednak ważniejsze reaguje również na polecenia głosowe.

Iwan powstał na platformie F.E.D.O.R., czyli Final Experimental Demonstration Object Research. W pierwotnym założeniu miał stanowić element nowego programu kosmicznego Moskwy i wspierać kosmonautów.

Jednakże wiele umiejętności robota wydaje się zupełnie nieprzydatna w kosmicznych misjach. Jego możliwości można poznać na zamieszczonym poniżej video.

SPRAWDŹ: Kukiz o śmierci Brylewskiego: „wolność konsumowana w nadmiarze może się nie najlepiej kończyć”

Źródło: YT/inrussia.com

5 KOMENTARZE

  1. ale wiecie, że jeżeli taki robot zaatakuje Żyda to stanie się antysemitą?

  2. To się w ruskiej armii nie przyjmie!
    Przecież taki „robokop” NIE PIJE!

Comments are closed.