Media w Polsce tworzyli współpracownicy SB – Gliński przygotowuje poważne zmiany

Piotr Gliński
Piotr Gliński/foto: PAP

Wielu tych, którzy współpracowali ze służbami bezpieczeństwa, było w Polsce zaangażowanych w tworzenie nowych mediów po 1989 roku i w dalszym ciągu ma to wpływ na obecną sytuację – stwierdził minister Gliński. Wicepremier wziął udział w konferencji „Media jako służba publiczna”. Rząd najwyraźniej wrócił do kwestii dekoncentracji i repolonizacji mediów w kraju.

Oczywiście, kapitał zagraniczny jest dobry dla demokracji, ale pod warunkiem, że istnieje równowaga; istnieją narzędzia, które pozwalają nam wyważyć pewne rzeczy. W Polsce takich narzędzi nie ma – przyznał Gliński. Jego zdaniem zbyt wiele segmentów rynku medialnego zostało przejętych przez zagraniczne firm. Jako przykład podał lokalne gazety, które w 90 proc. należą do niepolskich właścicieli.

Moim zdaniem ta sytuacja jest w pewnym stopniu, w pewnym sensie niedemokratyczna – powiedział, ale dodał również, że rząd ma duże problemy z wprowadzeniem regulacji, które zmieniłby strukturę mediów w Polsce. Jednakże, jak wynika z wcześniejszych wypowiedzi członków PiS projekt ustawy jest już gotowy.

ZOBACZ: Afryka szokuje! Nigeryjczyk pochował ojca w nowym BMW. „Takie rzeczy sprawiają, że wciąż jesteśmy biedni jak czarni ludzie”

Czekamy teraz tylko na decyzję polityczną, które z tych założeń wprowadzić. Tak jak wielokrotnie mówiłem, projekt zawiera kilka wariantów. Gdy zapadnie decyzja „idziemy w lewo, albo w prawo”, to przepisanie tych założeń na akt prawny nie zajmie nam wiele czasu – stwierdził wiceminister kultury Paweł Lewandowski w styczniu br. Wypowiedź ukazała się na portalu Wirtualnemedia.pl.

Co ciekawa Beata Mazurek zaprzeczyła ostatnio, jakoby projekt miał trafić pod obrady Rady Ministrów oraz Sejmu. PiS najwyraźniej wstrzymuje się z działaniami. Powodem mogą być zbliżające się wybory samorządowe. Władzy woli unikać kontrowersyjnych tematów.

SPRAWDŹ TAKŻE: Robert de Niro obraża prezydenta Trumpa podczas gali wręczenia nagród Tony. „Zamierzam powiedzieć tylko jedną rzecz” „F*ck Trump” [VIDEO]

Źródło: wirtualnemedia.pl

21 KOMENTARZE

 1. pozakładać niewygodnym kagańce , zostawić jedynie prawdomówne i obiektywne media państwowe !!!!!!!!!! Naród ma słuchać nas a nie ich !!!!!

 2. Dotyczy to też Expresu Wieczornego? I Ekspresu Porannego, z którego wyewoluował Super Express.
  A to przecież sam Naczelnik tym rządził. Gliński, lewak z UDecji staje się coraz bardziej żałosny.

 3. To prawda. Np. Nczas! tworzyła bezpieka rosyjska. Mikke i Michalkiewicz to od lat pożyteczni idioci Kremla.

  • Zdecyduj się pożyteczni idioci czy agenci, bo to nie to samo. Ci pierwsi wykonują dla kogoś robotę nie zdając sobie z tego sprawy, często bez korzyści dla siebie. Natomiast agent działa świadomie, często za pieniądze.

   • mikke to pożyteczny idiota. michalkiewicz z kolei jakieś tam grosiki od FSB dostaje.

    • Alexey Kolesnikov ruski czy tam ukraiński pedał, nie ośmieszaj się każdy wie kim jesteś, wszyscy mają z ciebie beke pedale

    • Kolesnikov Ty ukraiński popierdoleńcu, opanuj się pedale

  • Ty jesteś idiotą klasycznym.Nigdy nie miałeś w ręku „Najwyższego Czasu”,bo to nie na twój zgniły móżdżek.Gdybyś czytał ,to nigdy czegoś takiego byś nie napisał.Powtarzasz bełkot tzw.”mainsteamu”.Czego to nie przypisywano JKM,że jest żydem,antysemitą,że nie umie robić salta w tył,że chce izolować fanów Ich troje,nawet roznoszenie kiły za pomocą partii Wolność.Trumpowi lewizna-kurwizna też zarzuca,że jest ruskim agentem,więc JKM i St.Michalkiewicz są w całkiem dobrym towarzystwie.Skąd się biorą takie ludzkie śmiecie jak ty?W zasadzie jestem przeciw aborcji i eutanazji,ale powinny być wyjątki.

    • A ja głupi myślałem,że tym zajmuje się europoseł Daniel Cohn-Bendit.Sprawdź żydofilu temat pedofilii wśród rabinów.JKM to przede wszystkim faszysta i morderca,to zły człowiek.Ma krzywy nos,ściaga na lekcjach,nie chodzi na solarium,Korwin Mikke to przyczyna wszelkiego zła na ty świecie,jest narkomanem,nie potrafi zachować się w towarzystwie,nie jest gejem,daje za mało na tacę,jest terrorystą,bije kobiety,nie jest profesorem,nie jest autorytetem,ubiera się niewyjściowo,nosi muszkę,to podły człowiek,jest rasistą.Jest taki filmik na YT pod tytułem JKM to morderca.To takich pojebach jak ty.

     • nie wiem, czy morderca, ale nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że to pedofil.

    • To już awansował z orędownika pedofilii na samego pedofila?Wśród tych wszystkich antysemityzmów,homofobii,islamofobii i nienawiści do dzieci niepełnosprawnych(antypedofilii?)bycie pedofilem to tylko pryszcz,tak jak pryszczem w czasie II WŚ był tzw.holokaust.Nie wiem czy ty jesteś pedofilem,ale głodnemu czasami chleb na myśli.

 4. buchacha, gnida Gliński bedzie nagle po 3 latach rządów deubekizacje przeprowadzał. więcej śmiecia pokazujcie to plaforma w cuglach wygra.

 5. Nie tylko media, ale cała Polska pokomunistyczna została zorganizowana przez służby komunistyczne.

 6. W Niemczech jest głównie kapitał niemiecki. Rezultat znamy, brak rzetelnej informacji, niskie spektrum prezentowanych opinii. Glińskiemu śni się ograniczenie wolności prasy tak aby prezentowała głównie poglądy zbliżone lub identyczne z jedynie właściwym kierunkiem. Najlepiej aby wzorem TVP gdyby zamienić w kolejne partyjne szczekaczki. Nie muszę przypominać, że to już było gdy większość prasy była organami partyjnymi. Gliński planuje ograniczenie wolności. Nawet gdyby byli współpracownicy tworzyli media. Nie wolno im? Niech Gliński spojrzy we własne szeregi. Tam wolno?

Comments are closed.