Przez nią siedział. Zmarła kobieta – kluczowy świadek w sprawie Tomasza Komendy

Komenda Tomasz zadośćuczynienie
Tomasz Komeda. źródło: PAP/Maciej Kulczyński

Kilka dni temu zmarł kluczowy świadek w sprawie Tomasza Komendy. Była nim Dorota P., którą uniewinniony mężczyzna oskarżył o wpływ na jego niesłuszne skazanie. Do zgonu miało dojść w tajemniczych okolicznościach. 

Jak podaje „Fakt” Dorota P. zmarła w sobotę w jednym z wrocławskich szpitali. Według dziennika do zgonu doszło w tajemniczych okolicznościach. Śledczy mieli interesować się kobietą już od ponad roku.

Czytaj też: Smutny koniec byłego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Został zwolniony z III-ligowego klubu

Dziennik „Fakt” twierdzi, że przez tą śmierć prawda o tym, kto i z jakich powodów doprowadził do niesłusznego skazania Komendy może nie ujrzeć nigdy światła dziennego.

Jeszcze w marcu „Fakt” informował, że jedną z osób, które doniosły na Komendę była Dorota P. Kobieta, która mieszkała obok babci mężczyzny, powiedziała policjantom, którzy dysponowali jedynie niewyraźnym portretem pamięciowym sprawcy gwałtu i morderstwa, że jest to właśnie wnuk jej sąsiadki.

Policjanci mieli uwierzyć Dorocie P., ponieważ ta dobrze ich znała. W mieszkaniu organizowała suto zakrapiane alkoholem imprezy, na których pojawiali się policjanci i prokuratorzy.

42-letni dziś Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15-latki. Z zakładu karnego wyszedł po 18 latach, gdy wykazano, że jest niewinny zarzucanej mu zbrodni.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi poprowadzi śledztwo ws. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, którzy odpowiadają za bezpodstawne skazanie Tomasza Komendy na 25 lat więzienia.

Ustalane jest czy nie dochodziło do tworzenia fałszywych dowodów, które ukierunkowywałyby postępowanie przeciwko osobie niewinnej bądź zatajania dowodów niewinności.

Czytaj też: Robert de Niro obraża prezydenta Trumpa podczas gali wręczenia nagród Tony. „Zamierzam powiedzieć tylko jedną rzecz” „F*ck Trump” [VIDEO]

Nczas.com/ Fakt.pl/ PAP

17 KOMENTARZE

 1. Skoro Ćwiąkalski życzy sobie dla Komendy kupę milionów złotych odszkodowania,to niech nakarze to tym i sobie co go skazali,a od podatków naszego społeczeństwa się odwala!!!!!

  • Skoro podczas ogłaszania wyroku wygłoszono formułę „w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej”, to niech Rzeczpospolita teraz płaci, a na drugi raz dobrze zastanowi się, komu udziela pełnomocnictw.

   Podczas dyskusji na tym forum (długo przed sprawą Komendy) o karze śmierci używałem argumentu, że wrodzona omylność, nieudolność i nieuczciwość funkcjonariuszy systemu nie pozwalają na istnienie takiej kary. Miałem tu oponentów, którzy argumentowali, że liczy się odstraszanie, a dla skuteczności tego odstraszania warto nawet dobrać z niewinnych. Ta druga postawa wcale nie jest rzadka, przekłada się na głosy w wyborach i dalej na to, kto dostaje do ręki państwowy aparat przemocy i jak go używa. Niech teraz płacą.

   • Zaczęło się likwidowanie świadków. Zaczęli od najważniejszego swojego konfidenta.

    • Mnie się zdaje, że przede wszystkim od osoby, która mogła wsypać układ. Ta „dama” regularnie uczestniczyła w pijackich imprezach policji i prokuratury. Nagle stała się „świadkiem” pozwalającym na wytypowanie kozła ofiarnego, a potem sfabrykowano ekspertyzy.

     Ci eksperci pewnie teraz mają pełne portki, bo ich zeznania też mogą być cenne.

     • Nawiska osób z układu nie są tajemnicą, spowiedź nie była więc potrzebna. Scenariusze są następujące:
      1. Układ eliminuje potencjalnego świadka, który mógłby opowiedzieć o kulisach fabrykowania sprawy przeciw Komendzie (pewnie ustalili to przy wódeczce, nawaleni już jak autobusy pan aspirant z panem prokuratorem…)
      2. Ktoś naprawdę wkurzony zgnilizną instytucji państwa odwalił Drasiusa Kedysa.

      Scenariusz 2. trochę mi nie gra jednak, bo taki ktoś raczej zacząłby od góry.

 2. Wręcz popisowa akcja, szybka likwidacja świadka którego wykorzystano na polecenie Lecha do wsadzenia niewinnego człowieka. Naprawdę sprawnie działa Policja i Prokuratura jak trzeba usunąć zagrożenie od siebie.

  • Dosyć to naciągana teza, przeceniająca zarówno wpływy samego śp. Lecha Kaczyńskiego, jak i oddanie obecnych SS służbie Jego pamięci.
   Zamiast komplikować, trzeba upraszczać. Za kogo siedział p. Komenda i jakie ten ktoś miał powiązania?

   • Komenda wyspowiadał się Ćwiąkalskiemu i można było zacząć akcję likwidacyjną.

  • A może to jednak akcja jakiegoś zaangażowanego prywatnego obywatela przeciw układowi? Zobaczymy, czy nagle kopnie w kalendarz któryś z prokuratorów zamieszanych w fabrykowanie dowodów.

 3. Życzę ci Puls, abyś to ty został skazany niesłusznie i na ciebie się wylała fala hejtu, szamba i pomyj. Zobaczymy jakiego mądralę zaczniesz wtedy zgrywać. 500+ z naszych podatków pewnie ci nie przeszkadza? Jakoś nie piszesz, aby płacili na nie ci co mają dzieci :]

  • Co to za maniera, życzenia komuś czegoś tragicznego za wypowiedź, z którą się nie zgadzamy?

   Żeby coś porządnie ocenić, trzeba do tego zachować dystans, a nie wczuwać się w rolę. Oczywiście, p. Komendzie odszkodowanie się należy, ale i wysokość, i kto ma je zapłacić, są do ogólnej dyskusji (sąd zadecyduje ostatecznie, ale można to oceniać).
   Osobiście, uważam, że wypłatę zasądzonego odszkodowania, p. Komenda powinien otrzymać jak najszybciej, od osoby, która bezpośrednio mu zawiniła, czyli od systemu państwowego (skarbu). A system państwowy ma regresem to odzyskać od „łańcuszka ludzi dobrej woli”.
   Po milionie za każdy rok? Z jednej strony można powiedzieć, że to by z tej odsiadki niezła fucha, na miarę prezesa banku zrobiła, ale z drugiej, kto by takiej fuchy się podjął (idziesz siedzieć na 25 lat, jak cię tam nie zabiją i jak ktoś przypadkowo znajdzie dowody twojej niewinności, to dostaniesz po bańce za rok; jak nie to wychodzisz po 25 latach goły).
   P. Komenda ma 42 lata i drugie tyle ma do przeżycia z małymi szansami na znalezienie własnych dochodów.

 4. Po wsi gadają, że to jakiś synalek ważniaka za to odpowiada. No i teraz czyścimy świadków. Wcześniej była potrzebna ale teraz za dużo może powiedzieć. Taki to układ, przed niczym się nie cofnie. Świadków zlikwidować, ludzi na wsi nastraszyć. A ludzie tam swoje wiedzą lepiej niż jakiś przekupny funkcjonariusz tej czy innej instytucji. W mojej gminie też był taki głośny skazany na przekór dowodom, Norbert Borszcz. Bohater różnych programów.,dostał 15 lat za zabójstwo. Taki pijaczynka, prosty, spokojny facet. Wszyscy „wiedzieli”, że to sprawka Rafała Podsadnego ale ten zdarzył zwiać do Niemiec. A kogoś trzeba było zamknąć. W tym przypadku raczej chodziło o statystyki niż ochronę Podsadnego bo to leszcz taki wioskowy był, mitoman i cwaniak. Ludzie się śmiali z jego bredni a czasem to się chwalił kogo tam nie zna z tych śląskich grup przestępczych. Może akurat znał skoro tak mu się udało wywinąć. Ale efekt ten sam. No, może nie ten sam bo Borszcz swoje odsiedział. Mało mu zostało jak się zrobiło głośno to żeby tam roszczeń nie wysuwa postępowania nie wznowiono i swoje odsiedział.

  • Jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz. To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym matołom.

   Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
   Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie o państwie prawa albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
   Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Comments are closed.