Duńczycy zbadali i zdemaskowali media. Konserwatyści mają rację. Ich poglądy są sekowane. Promuje się lewactwo i feminizm

Duński instytut przeprowadził badania mediów w 17 najbardziej rozwiniętych krajach świata. Jednoznacznie wynika z nich, że lansują one lewicowe i lewackie ideologie i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów ogółów społeczeństw.

Badanie miało porównać poglądy polityczne dziennikarzy z poglądami panującymi w całej populacji. Przeprowadzono je m.in na podstawie rozmów z 332 redaktorami.

Okazuje się, że poglądy głoszone i lansowane przez media stoją w całkowitej sprzeczności z tym, które panują w społeczeństwach. Najbardziej promowane są feminizm i skrajne proekologiczne postawy. W redakcjach jest średnio 3 razy więcej feministek i zielonych niż w reszcie społeczeństwa.

Kolejne nadreprezentowane postawy i poglądy to społeczny liberalizm, komunizm i prounijność. Dziennikarzy z takim zapatrywaniami jest dwa razy więcej niż w populacjach. Przekłada się to oczywiście na tematykę jaką podejmują oraz sposób w jaki opisują i komentują wydarzenia.

Zobacz też: W odmętach lewackiego szaleństwa. PETA chce zmienić nazwę ulicy, żeby zachęcić do „szacunku i życzliwości względem ryb”

Najmniej reprezentowane są postawy narodowe i konserwatywne. Okazuje się, że w mediach jest proporcjonalnie aż 6 razy mniej osób o takich poglądach niż wśród wszystkich mieszkańców 17 państw, gdzie przeprowadzano badania.

Wyniki badań Duńczyków niemal całkowicie pokrywają się z tymi , które jesienią ub. r. przeprowadził szwajcarski Uniwersytet Nauk Stosowanych w Zurichu. 65% szwajcarskich dziennikarzy określa się jako lewicowcy. Oczywiście te proporcje w żaden sposób nie odzwierciedlają postaw w całej populacji. Przekłada się to na sposób pisania, dobieranie tematów i komentowanie ich.

Okazuje się więc, że osoby o konserwatywnych poglądach mają rację twierdząc, że media ich nie reprezentują i takie postawy traktują jako niszowe, czy skrajne. Nie jest to żaden wymysł i spiskowa teoria, ale coś co wykazali duńscy i szwajcarscy medioznawcy.

Zobacz też: [NASZ NEWS] LOT sponsoruje Żydów w Nowym Jorku. Polskie linie płacą za paradę na drugim końcu świata

15 KOMENTARZE

 1. No to duński instytut wydał kupę forsy na potwierdzenie oczywistości. Gratulujemy.

 2. Kilka ładnych lat temu czytałem jakieś badania z których wynikało , że ponad 80% zachodnich dziennikarzy ma poglądy lewicowe i lewackie. Tym razem Duńczycy Ameryki nie odkryli.

 3. A to prawiczki nie mogą sobie stworzyć własnego facebooka i twittera? Przecież tacy jesteście „przedsiębiorczy” i w ogóle.

  • Dla twojej wiadomości to jest taki polski facebook(polfejs) czy też taka inna odmiana twittera(gab.ai). Nie wiem jak w tym pierwszym ale w tym drugim to możesz pisać na dowolne tematy a admin nie skasuje ci posta nie ważne o jakiej jest treści.

  • A lewiczki nie chca ´´rownosci´´ i ´´parytetow´´ w dziennikarstwie? Podobno tacy wyznawcy tolerancji i milosci wobec innych.

  • ala wilk, mogą i zakładają facebooki patrz minds, jednak przejęcie rynku musi trochę potrwać.

 4. Patologiczne lewactwo stosuje metody swego guru Goebbelsa w szerzeniu zdziczałej marksistowskiej propagandy medialnej.

 5. Załóżcie firmy, sprzedawajcie paróweczki a jak już się dorobicie na paróweczkach to odkupcie Facebooka od Zuckerberga i sprawa załatwiona.

  • Tu nie trzeba pieniążków. Tu potrzeba edukacji nowych pokoleń, żeby nie wyrosły na coś takiego jak ty.

 6. Ala wilk. Ty nie na sprzedaży paroweczek się dorobiłaś tylko na ich… Obsłudze. Więc wróć do tego.

 7. Nieźle napisany artykuł, wypadałoby przy każdym porównaniu ilości dziennikarzy do społeczeństwa dodać słowo „procentowo”. Bez obrazy ale „3 razy więcej osób o … niż w społeczeństwie” jest logicznym bezsensem. To by znaczyło, że populacja dziennikarzy jest większa od populacji społeczeństwa.

 8. Fajnie że przeprowadzili takie badania. Problem jednak w tym, że nawet jeśli te wyniki ukażą się w mainstreamowych mediach to będą przez te media dyskredytowane – i koło się zamyka. Jedyna nadzieja w ludziach, którzy będą rozprzestrzeniac je wśród swoich znajomych na zasadzie poczty pantoflowej.

  ala wilk, często nawołujesz, że jak sie komuś nie podoba to może wyjechać. A może to Ty powinnaś wyjechać w miejsce gdzie lewactwo już jest wdrożone. Proponuję np. Kalifornię.

  • Przecież UE jest bardziej lewacka niż Kalifornia. W Kalifornii nie ma NFZ.

Comments are closed.