[NASZ NEWS] LOT sponsoruje Żydów w Nowym Jorku. Polskie linie płacą za paradę na drugim końcu świata

Żydzi Izrael PLL Lot Nowy Jork
fot. YouTube

W Nowym Jorku odbyła się parada „Celebrate Israel”, w której wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób. Na liście sponsorów znalazło się kilkadziesiąt organizacji, w tym Lot Polish Airlines.

W paradzie wzięło udział wiele zacnych osób, takich jak burmistrz NY Bill de Blasio, gubernator Andrew Cuomo, minister kultury Miri Regev oraz delegacja ambasadorów ONZ pod przewodnictwem izraelskiego wysłannika Danny’ego Danona.

Parada ma swoją długą historię, po raz pierwszy odbyła się w 1965 roku, a pod obecną nazwą odbywa się od 7 lat. W tym roku w wydarzeniu miało wziąć ponad 40 tysięcy osób.

Czytaj również: Ostry głos i bojkot Żydów. „Izrael to nielegalne i kryminalne państwo”

W tym roku motywem przewodnim imprezy było 70 lat od powstania Izraela. Jak napisali organizatorzy, w broszurze, „w ciągu 70 lat swojego istnienia mały kraj z niewielką ilością zasobów naturalnych rozwinął się nie do wiary i powyżej oczekiwań”.

Kiedy porównasz to, gdzie byliśmy 70 lat temu i jak powstaliśmy z popiołów holocaustu, to uznasz to, co osiągnęliśmy za cud – stwierdził Dani Dayan, konsul generalny Izraela w Nowym Jorku.

Z kolei Devorah Halberstam, dyrektor Jewish’s Children Museum, powiedział: każdego roku maszerowałem i będę kontynuował tak długo, jak będę mógł. Impreza miała w tym roku kilkudziesięciu sponsorów, zdecydowana większość z USA lub Izraela.

Do tego doszedł szereg izraelskich organizacji z innych państw, jak z Rosji, ale także…LOT Polish Airlines. Otóż polskie linie lotnicze „LOT” wydają pieniądze na wspieranie żydowskiej parady na drugim końcu świata.

Zobacz także: Nielegalnie przybył do Izraela. 33-letni Erytreyjczyk niewolił i gwałcił kobietę w jej własnym mieszkaniu

Źródło: celebrateisraelny.org/nczas.com

8 KOMENTARZE

  1. i dlatego właśnie PiS przerżnie wybory. Przesunę swój głos na Kukizowców.

  2. Dobrze. Za taniochę można sobie kupić czyjąś sympatię. Ale oczywiście takie rzeczy można docenić kiedy nie jest się zacietrzewionym osłem jak większość komentujących tutaj

    • Narodowy charakter Polaków, nigdy nie mówią że poda deszcz , gdy ktoś na nich pluje. Może to nierozsądne , ale jak się zmienimy i upodobnimy do zachodnich oportunistów, to już nie będziemy Polakami . Coś za coś, jak to w życiu bywa.

  3. To się w głowie nie mieści!Czy mało Polska i Polacy maja potrzeb?Jak można trwonić nasze pieniądze na te POKRAKI,które nienawidzą nasz kraj i naród?

Comments are closed.