Hiperinflacja w Wenezueli! Właśnie padł rekord, a do końca roku mogą go pobić dwunastokrotnie!

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. Foto: PAP/EPA
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. Foto: PAP/EPA

Poziom rocznej inflacji w maju przekroczył w Wenezueli 24500 procent, a ceny towarów wzrastały o 2,4 procent każdego dnia. To najnowszy rekord hiperinflacji w tym kraju, a jeszcze do końca tego roku władze spodziewają się kilkunastokrotnego wzrostu.

Wyniki przedstawił szef Komitetu Finansowego Zgromadzenia Narodowego, Rafael Guzman, który ogłosił, że „w maju hiperinflacja osiągnęła poziom 110%, skumulowana 1995,2%, a w ujęciu rocznym 24571%”. Dodał, że do końca roku inflacja może przekroczyć 300 000%.

Obecnie jednoizbowy parlament południowoamerykańskiego kraju jest opanowany przez tamtejszą opozycję w stosunku do komunistycznego prezydenta Maduro. Wyniki ekonomiczne są podawane do wiadomości publicznej od 2015 roku.

Pod koniec maja na polecenie Madura służby specjalne zajęły się kontrolą cen żywności.

Zobacz także: Socjaliści zawsze przegrywają. Wenezuela od dawna szła w kierunku przepaści

Źródło: archyworldys.com

5 KOMENTARZE

  1. Rządy POPiS-u cały czas idą w tym kierunku. Już niedługo pewnie zaczniemy odczuwać skutki rozdawnictwa nie swoich pieniędzy przez socjalistów. Jak 500 zł będą kosztowały zapałki – to może ludziom w końcu się oczy otworzą. Pieniądze nie biorą się z „bankomatu” ani nie ma ich rząd. Na pieniądze trzeba zapracować – tylko takie są PRAWDZIWE i tylko takie mają jakąś wartość.

  2. W pewnym momencie w Polsce budowlańcy zaczęli używać monet złotówek jako zamiennika podkładek pod papiaki, którymi przymocowuje się papę na dachu. Oryginalna blaszka pod papiak zaczęła kosztować więcej niż wartość nominalna używanych monet.

  3. Wenezuela to piekny kraj, sympatyczni ludzie, piekne dziewczyny.
    Socjalizm potrafi zniszczyć WSZYSTKO!

  4. Socjaliści najpierw całkowicie blokują życie gospodarcze kraju niszcząc na każdym kroku sektor prywatny, potem się dziwią z jakiego powodu powstaje bieda z nędzą.
    Socjalizm to debilizm, a socjaliści są skończonymi debilami pod każdym względem.

Comments are closed.