Papież spotkał się z Tomaszem Komendą w Watykanie

Papież Franciszek i Tomasz Komenda Dostawca: PAP/PA

Papież Franciszek spotkał się z Tomaszem Komendą na Placu św. Piotra z papieżem Franciszkiem. Komendzie towarzyszyła rodzina.

Komenda spędził 18 lat w więzieniu, niesłusznie oskarżony i skazany za zgwałcenie i zamordowanie 15-letniej dziewczyny.

Czytaj też: Szok! Ogromne jezioro wyparowało. Wszystko za sprawą wybuchu wulkanu! [VIDEO]

Komenda po uwolnieniu powiedział, że w przetrwaniu więziennej gehenny odosobnienia pomógł mu Jan Paweł II. Któregoś dnia, leżąc na łóżku, zaczął modlić się do papieża. „Papież mnie wysłuchał”.

Czytaj też: Tragedia na Wołdze. Kompletnie pijany kapitan katamarana zabił 11 osób [WIDEO]

– „Jeżeli mam iść do góry już teraz, weź mnie teraz, a jeżeli mam wyjść na wolność, to po prostu pozwól mi wyjść na wolność” – tak mówił o swojej modlitwie.

„Po prostu to jest cud, że papież [Jan Paweł II – przyp. red.] mnie wysłuchał i powiedział, że wyjdę na wolność. Dlatego obiecałem sobie, że pojadę do Rzymu na cmentarz [grób – red.] papieża i podziękuję mu osobiście” – tak oświadczył Komenda.

Tomasz Komenda dotrzymał obietnicy. Pojechał do Rzymu, odwiedził grób Jana Pawła II i spotkał się z papieżem Franciszkiem, który wysłuchał tej historii, pobłogosławił, wyściskał.

Źródło: TVN24

5 KOMENTARZE

  1. Ten cały Komenda chyba robi wokół siebie zbyt wiele szumu!Nie naród go skazał,a wygląda na to,że my wszyscy mamy mu ze swoich podatków zabulić miliony złotych! A niby z jakiej paki?Czy w tym kraju za pomyłki sędziów i innych ludzi na stanowiskach ma konsekwencje ponosić każdy obywatel?

  2. Panie Komenda skąd i Pana tyle jadu nienawiści! !!!!!!powinien Pan Dziękować ze jest Pan zdrowy cały i uniewinniony! !!!oczywiście z pełnym szacunkiem co Pan przeżył !!!! Ale to już było !!!!! Weź się chłopie w garść a tamtymi niech się Bóg zajmie !!!!! Czy wie Pan ile ludzi niewinnie ginie ……?!A Pan żyje i za to powinien Pan Dziękować i modlić się za tych co Pana wsadzili do więzienia !!!! Myślę że wtedy JP|| BYŁBY dumny …….. pozdrawiam 👍

Comments are closed.