Targowica nie daje za wygraną! Bolek, Kwasula, Miller i inne komuszki donoszą do KE. „Europo, broń praworządności w Polsce” czyli nakładaj kary na nasz kraj!

Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski/ PAP: Jacek Turczyk
Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski/ PAP: Jacek Turczyk

Targowica nie daje za wygraną! Albo oni albo zgliszcza. „Europo, broń praworządności w Polsce” – apelują na łamach „Gazety Wyborczej” byli prezydenci, premierzy, szefowie MSZ i opozycjoniści totalni. Dziennik publikuje ich list otwarty do Komisji Europejskiej.

Totalna opozycja na łamach „Gazety Wyborczej” podkreśla, że od upadku komunizmu w 1989 roku Polska była „jednym z pionierów demokratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej”, czego zwieńczeniem było wstąpienie w szeregi państw UE.

Czytaj też: [NASZ NEWS] LOT sponsoruje Żydów w Nowym Jorku. Polskie linie płacą za paradę na drugim końcu świata

„3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw”
– czytamy w antypolskim manifestu.

W ich ocenie w tym wypadku „mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe”. „Totalna opozycja” podkreśla, że mimo oporu społeczeństwa partia rządząca „kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji”.

Autorzy podkreślają, że czują się zarówno obywatelami Polski, jak i Europy, i dlatego apelują do Komisji Europejskiej oraz Rady Unii Europejskiej o „pozostanie wiernymi podstawowym wartościom zapisanym w artykule 2 traktatu o Unii Europejskiej”.

Twierdzą też, że demokratycznie wybrane władze RP wykażą gotowość do „uczciwego” dialogu z przedstawicielami UE i zmienią swoją politykę, która ich zdaniem narusza europejskie wartości.

„Ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność, jest Unia Europejska. Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządności”– kończą członkowie opozycji totalnej.

Pod listą podpisali się: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld, Radosław Sikorski, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis oraz Zbigniew Bujak.

Niestety Targowica nie odpuści. Albo oni albo zgliszcza…

Przeczytaj też: Zgwałcił niepełnosprawną umysłowo nastolatkę, bo nie chciał wyjeżdżać z Belgii. „Próbował jej zrobić dziecko”.

Nczas.com/ Twitter/ Wprost.pl

20 KOMENTARZE

 1. Pytanie co Targowicą jest? Panowie z PIS donosili, ba sprowadzili Komisję Wenecką, sprofanowali Konstytucję, rozwalili praworządność, z TVP zrobili sobie trąbę partyjną słowem niszczą Polskę. Nie muszę przypominać, że względem oryginalnej Targowicy panowie z PIS są o wiele bliżsi, też profanowali etc. Może wołanie i aliancką interwencję w czasie II wojny było Targowicą? a może Solidarność? Nie, to tylko wołanie o pomoc w obronie Polski.

  • Donoszenie na Polskę z punktu widzenia prawnego, nie jest przestępstwem, ponieważ Polska nie jest już suwerennym państwem, natomiast moralnie jest to czyn haniebny, niegodny męża stanu.

   • Jak mąż bije żonę to też nie wolno donosić, niech ją zabije w imię Honoru.

    • To już zależy od żony czy zgłosi na policję, że ktoś próbował dokonać zamachu na jej życie. W normalnym kraju to żona mogłaby zastrzelić męża który próbowałby dokonać zamachu na jej życie, ale to wszystko zależy od jej decyzji – może z punktu widzenia żony to, że mąż ją bije nie jest takie straszne, może nawet lubi być bita.

 2. Zdrajcy zawsze wołają o pomoc dla Polski. Nawet Kuklinowski z Potopu. Pan rniski z nienawiści nie zauważa podstawowych rzeczy. PiS wcale nie jest bliska Targowicy. Bliskie są komuszki i PO-wcy co wzywają obcych na pomoc, żeby odzyskać władzę. Myślę, że sznur przywróciłby wielu jasność widzenia. Polska nie może być śmieszna. Tak samo zdrada nie jest żartem.

  • PiS nie jest bliski targowicy? Kłamiesz czy jesteś fanatyczną sekciarską PiSdą? Polska nie jest suwerennym państwem. Nie jest nim za sprawą zdrajcy Lecha Kaczyńskiego, który podpisał traktat lizboński i zdrajców między innymi również posłów PiS-u, którzy głosowali za nim w sejmie. Konsekwencją wejścia w życie traktatu jest to, że prawo unijne jest wyżej – nad prawem Polskim, więc niech nikt nie pierdoli, że PiS broni suwerenności Polski. PiS sprzedał Polską niepodległość i taka jest prawda – tak samo jak PO, PSL i SLD (LiD).

 3. Co macie przeciwko komuszkom?
  Przecież JKM twierdzi że PRL był niepodległym państwem.

  • Jeśli chodzi o mnie, to przeciwko komuchom mam wszystko. Tak PRL był suwerennym państwem.

   • W PRL były niskie koszty pracy, prześladowano gejów, oficjalną ideologią państwową był antysemityzm ( po 1968 nie utrzymywano stosunków dyplomatycznych z Izraelem), strzelano do robotników i były wojska rosyjskie. Czyli podstawowe postulaty prawiczków były spełnione w PRLu.

    • Przestań wypisywać kretynizmy, nie można sprawdzić jakie były koszty pracy w PRL-u, ponieważ jak powiedział Mises: „Bez pieniężnej kalkulacji ekonomicznej centralny planista jest jak dziecko we mgle”. W PRL-u była garstka firm prywatnych, ale to była tylko garstka, a te firmy też miały utrudnienia biurokratyczne.

     Rosyjskie wojska stacjonowały w Polsce, ale to nie znaczy, że PRL nie był suwerennym państwem. Prawo ZSRR nie miało pierwszeństwa nad prawem Polskim, dzisiaj prawo unijne ma ma pierwszeństwo nad prawem Polskim.

 4. Byli prezydenci: Bigos, Donos i Polmos, jak trzech muszkieterów, jeden większy autorytet od drugiego….

 5. Kolejny spam wysłany do bezzębnej, głuchej, ślepej i dogorywającej hipiski…

Comments are closed.