Amazon rekrutuje polskich oficerów. Bo w firmie ma być jak w wojsku

Prezes i założyciel Amazona Jeff Bezos. Fot.: domena publiczna

Amazon rekrutuje polskich żołnierzy. Przede wszystkim byłych oficerów, ale nie tylko. Każdego, kto był w wojsku, nawet cywilnych pracowników, jeśli mają odpowiednie kwalifikacje. Proponuje karierę jak w wojsku.

To nowa strategia firmy w Polsce, ale w USA ona jest wdrażana od kilku lat.

Amazon dysponuje w Polsce pięcioma magazynami i stale rekrutuje do nich nowych pracowników. Najlepsi po kilku latach będą mogli zarządzać wojskiem Amazona liczącym 5 tysięcy pracowników.

Czytaj też: Krwawe wybory w Meksyku. Bandy i kartele zamordowały już ponad 100 kandydatów i lokalnych polityków

„Program jest dedykowany byłym oficerom i starszym podoficerom z dużym doświadczeniem, zarówno w polskiej armii, jak i np. w szeregach NATO, którzy sprawdzili się w roli dowódcy i są zaznajomieni z prowadzeniem operacji logistycznych oraz pracą z nowoczesnymi technologami – powiedziała Marzena Więckowska, PR manager Amazona w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj też: Robinson wydany na śmierć przez brytyjskich sędziów! Wpakowali go do więzienia z muzułmanami

„Na początek oficer otrzyma stanowisko Area Managera w centrum logistyki i będzie nadzorował 50-100 pracowników. Awans następuje po 6-12 miesiącach na stanowisko Operations Managera, odpowiedzialnego za realizację projektów krajowych i międzynarodowych i zarządzającego ok. 200 osobami. Po kolejnych dwóch latach znów otrzyma możliwość promocji – tym razem na Senior Operations Managera, który zarządza połową centrum. Pod koniec pięcioletniego okresu najlepsi obejmą stanowisko General Managera” – opowiada Więckowska i dodaje, że „taki menedżer ma pod sobą od 3 do 5 tys. osób. W większości światowych armii tyloma ludźmi zarządza oficer w randze pułkownika”.

Jednakże odmówiła podania, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć przyszli menadżerowie. Powiedziała tylko, że ono jest „konkurencyjne”.

Program Amazon Military jest efektem poszukiwania przez prezesa Jeffa Bezosa osób „kreatywnych, pomysłowych i które są skupione na działaniu”. Tacy według niego są byli oficerowie.

Źródło: Money.pl

4 KOMENTARZE

  1. jak człowiek posiadający minimum rozumu może kupowac cokolwiek/przez amazon ……. ludzie sa totalnie zaorani i to z własnej woli

Comments are closed.