Kontrowersyjne słowa Donalda Trumpa. „Krym jest rosyjski, bo wszyscy mówią po rosyjsku”

Donald Trump. / Dostawca: PAP/EPA.
Donald Trump. / Dostawca: PAP/EPA.

Prezydent USA ponownie szokuje. Ponoć podczas szczytu G7 w Kanadzie Donald Trump powiedział w rozmowie ze światowymi przywódcami, że Krym jest rosyjski, ponieważ wszyscy mieszkańcy półwyspu mówią po rosyjsku.

Jak podaje portal BuzzFeed miał wypowiedzieć te słowa podczas kolacji w ubiegły piątek. Rozmowa uczestników szczytu G7 dotyczyła spraw zagranicznych.

Rosja zaanektowała Krym w 2014 roku, co doprowadziło do nałożenia na Moskwę międzynarodowych sankcji. Jedną z reakcji było także wykluczenie Rosji z grupy G8. Prezydent Władimir Putin argumentował wówczas, że interwencja na Krymie to obrona obywateli rosyjskich i rosyjskojęzycznych na Ukrainie.

Przeczytaj też: Lewacy znów atakują prezydenta USA. Fundacja Trumpa z zarzutami. Miała łamać prawo od ponad dekady

Jak się okazuje Donald Trump miał się również zapytać, czemu przywódcy stają w tej sprawie po stronie Ukrainy. Amerykański prezydent miał powiedzieć, że „Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych państw na świecie”.

Trump twierdzi, że Rosja powinna być przywrócona do grupy G7, które obecnie współtworzą najbardziej rozwinięte gospodarki świata.

Prezydent USA powiedział także, że sytuacja na Ukrainie to wina Baracka Obamy.

-„Obama może powiedzieć wszystko, co chce, ale pozwolił Rosji na przejęcie Krymu” – powiedział.

Przeczytaj też: Poznajcie Jej Kretyńskość Polską Agencję Prasową i uczestnika rozprawy w SN Drozdowskiego, którego tytułuje per Jej Perfekcyjność [FOTO]

Nczas.com/ BuzzFeed/ rp.pl

31 KOMENTARZE

 1. ▌▌Prezydent Trump ewidentnie nie ma żadnej spójnej doktryny politycznej, zmienia zdanie zależnie od wiatrów i humoru, a więc do absolutnie wszystkich jego deklaracji trzeba przykładać jakiś mnożnik w okolicach 50%…

  • ▌▌„Donald Trump miał się również zapytać, czemu przywódcy stają w tej sprawie po stronie Ukrainy. Amerykański prezydent miał powiedzieć, że «Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych państw na świecie».”

   Tak się fatalnie składa, że to USA gwarantowały nienaruszalność granic Ukrainy i pewnie nie było tam klauzuli, że w przypadku wykrycia jakiegoś skorumpowania amerykańskie gwarancje tracą jakiekolwiek znaczenie.

   A więc mamy okazję się przekonać ile są warte amerykańskie gwarancie bezpieczeństwa bez żadnych traktatowych wymówek — całkiem niewiele…

  • Masz rację. Opozycyjność wobec GŁÓWNEGO ŚCIEKU (w jęz. zagr. zwanego mainstreamem) nie oznacza zaraz, że ktoś jest geniuszem politycznym. Może by się wyrobił. Ale pewno nie dadzą mu takiej szansy.

 2. Jakie kontrowersyjne? Kacapow nienawidze… ale historycznie czyj jest krym? No i zasadnicze pytanie, co to za *panstwo* ukraina??? Kiedy ono istnialo???

  • ▌▌„zasadnicze pytanie, co to za *panstwo* ukraina???”

   Ano „państewko”, któremu Stany Zjednoczone specjalnym traktatem gwarantują nienaruszalność granic — to w sumie najważniejsze w tym temacie…

 3. ▌▌„zasadnicze pytanie, co to za *panstwo* ukraina???”

  Ano „państewko”, któremu Stany Zjednoczone specjalnym traktatem gwarantują nienaruszalność granic — to w sumie najważniejsze w tym temacie…

 4. Co na to PiSdeusze wyklęte w lizydupów Trumpa i banderowskiej UPAdliny zaklęte?

 5. Ale przecież prawdę powiedział! Nie rozumie w czym zadziwo? Czy Wy już też jesteście tak ślepo antyrosyjscy, że oczywistości Wam trzeba mówić?

 6. trump .nie znasie na polityce ani na geografii ,niech odda hiszpanii te stany ktore mowia po hiszpansku a reszte anglikom bo mowia po angielsku ,paranoja trumpa ,,….hahahahaihii,

 7. Pamiętam jak w podstawówce rosyjski był w planie jak polski tylko kladziono większy nacisk na ten pierwszy.. Gdyby kacapom się udało to też by mówiono u Nas po sowiecku. To też mógłby stary pierdziel powiedzieć że Polska jest rosyjska? Krety.

Comments are closed.