Uderz w stół a Żydzi się odezwą. Teraz chcą wpływać na polski Trybunał Konstytucyjny!

Od lewej: dziennikarz Marek Zając, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesław Piszewski
Od lewej: dziennikarz Marek Zając, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesław Piszewski

Żydzi chcą wpłynąć na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o IPN, karzącej za znieważanie Polaków. Oznacza to, że właśnie siebie uznają za najbardziej zagrożonych ustawą i teraz robią wszystko co możliwe by ją zlikwidować. Czyli rozumieją, że ich wysiłki w celu uzyskania nie swojej własności mogą polegać także na obrażaniu Polaków, zwłaszcza zagranicą. Czy polskie władze ugną się przed tymi naciskami?

– Wniosek o przystąpienie do postępowania złożył Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. „Związek ten chce przystąpić w charakterze takiego – można powiedzieć – obserwatora, amici curiae, mówiąc językiem prawniczym i jest gotów złożyć w ciągu czterech tygodni swoje stanowisko” – powiedziała prezes TK Julia Przyłębska.

Przyłębska podkreśliła, że TK ma obowiązek wysłuchać wszystkich stron postępowania, a co za tym idzie – także pochylić się nad pismami uczestników postępowania. Dlatego też – według niej – nie wszystko w tej sprawie zależy od Trybunału.

Czytaj też: Isakowicz-Zaleski ‏wzywa do bojkotu prezydenckiego referendum. „Duda stale odmawia udziału w wydarzeniach upamiętniających ofiary ludobójstwa Polaków na Kresach”

Trybunał Konstytucyjny postara się do sierpnia wyznaczyć termin rozprawy dot. nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – zapowiedziała w środę prezes TK. Wniosek o zbadanie zgodności przepisów noweli złożył prezydent Andrzej Duda, który wcześniej w ekspresowym tempie ustawę podpisał.

Przyłębska przypomniała, że prezydencki wniosek wpłynął do TK w lutym. „Tak, że nie minęło jeszcze pół roku. To jest wyjątkowo szybki termin. Planujemy, że jeszcze przed wakacjami sierpniowymi, bo w sierpniu zaczynają się tzw. wakacje trybunalskie, postaramy się wyznaczyć termin” – zadeklarowała prezes TK.

Uchwalona przez Sejm w styczniu nowelizacja ustawy o IPN zakłada m.in., że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub do trzech lat więzienia. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

Przepisy te wywołały krytykę m.in. ze strony Izraela i USA. 6 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do TK. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy ustawy nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz aby przeanalizował kwestię tzw. określoności przepisów prawa. Zmienione przepisy obowiązują od 1 marca.

Wicepremier Jarosław Gowin i szef MSZ Jacek Czaputowicz przekonywali niedawno kapitulancko, że niezależnie od wyroku TK, potrzebna jest pilna korekta przepisów ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Próba przyłączenia się Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP do postępowania jest skandaliczna nie tylko z uwagi na demaskacyjny wymiar takiego działania, ale także, że jest to związek organizacji religijnych, które nie powinny wpływać na ustawodawstwo państwa nie dotyczące sfery religii. No chyba, że obrażanie Polaków ma dla żydów jakiś wymiar religijny.

(PAP)

Czytaj też: Targowica nie daje za wygraną! Bolek, Kwasula, Miller i inne komuszki donoszą do KE. „Europo, broń praworządności w Polsce” czyli nakładaj kary na nasz kraj!

14 KOMENTARZE

 1. Polska kurwa kolejny raz ukorzy się przed Żydowskim Panem. Takiej już tej kurwy los buahahahahaha

 2. Żydzi zabili kilkuset Polaków.
  Naziści zabili 3 mln Polaków.
  Komuniści zabili 1 mln Polaków.
  Polskie prawiczki nienawidzą Żydów a jednocześnie popierają czystość białej rasy jak Hitler i wychwalają KGBowca Putina i chińskich komunistów.

 3. Przede wszystkim prawo polskie jest i ma służyć Polsce.Wiadomo,że Nasza historia jest nie na rękę,ale ona jest jaka jest.Jeśli się nie podoba komuś to jego problem.Państwa,które się wytrącają i chcą uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności za podważanie jej,powinni mieć automatycznie pokazanie ich miejsca. Nie wiem jak długo, te państwa będą się w Polsce „szarogesic”,skoro to ich nie dotyczy.Oni maja swoją historię i swoje prawa w swoim Kraju i My Polacy im nie nakazujemy ich zmieniac. Czas,żeby każdy wrócił na swoje miejsce,bo zajmowanie cudzych „zakrawa”
  na naruszanie praw Naszego Kraju i braku szacunku do Nas.

  • Co robi wicepremier Gliński? Gliński a grób Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie:
   //pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski#/media/File:Grob_Jozefa_Rozanskiego-Grave_of_Jozef_Rozanski.JPG
   Jednak na ten temat cicho-sza jak w przyśpiewce:
   ”Koci, koci, łapci,
   pojedziem do babci,
   ale ani słówka,
   bo babcia Żydówka”
   Pomogę wyjaśnić przyczynę. Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel!

   To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

   Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
   Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
   A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

   Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
   Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

   A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

   Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • Pani Grażyna Gora…..w pełni popieram tę wypowiedź. Też tak uważam !!!!!

 4. Jak sobie wpuścimy lisa do kurnika, do Polski, to nie ustąpi on aż nie zadusi wszystkie kury!
  Jeśli raz wejdzie do kurnika i uzyska zdobycz, to będzie nachodził nas każdej nocy.
  Taka to już jest jego parszywa natura drapieżnika, można rzec jego „uroda”.
  Politycy, dla których honor nie jest ważny, tylko interes rabowniczej grupy nieuprawnionej żydowskich organizacji, to sprzedajne prostytutki, a proceder to zwykła bandyterka.
  Ohydne jest w tej sprawie jest okłamywanie Polaków poprzez szemrane i zakulisowe rozmowy, a mgliste lepsze stosunki z USA to wybieg maskujący. Trudno zrozumieć, po co nam „lepsze” stosunki z USA jak amerykańskie żydowskie organizacje rabują nam Polskę, zmieniają oblicze Ojczyzny?
  Właśnie widać, jakie niepowetowane straty poniosła Polska poprzez wymordowanie przez Niemców, Ukraińców, Litwinów, Rosjan, a także i Żydów, elit naszej Ojczyzny. To brak wpływu tych wymordowanych elit w wychowaniu nowych pokoleń spowodował splugawienie szczytnej zasady Bóg, Honor, i Ojczyzna. Pokłosiem tego jest to, co widać dziś w życiu politycznym Polski, a więc Ulica i Zagranica.

 5. BRAK SLOW NA TEMAT ZYDOSTWA NIECH ZAJMA SIE W ZAPRZESTANIU MORDOWANIA PALESTYNCZYKOW .ZEBY NIE ZYDOSTWO SWIATOWE , DAWNO TEN WRZOD NA DUPIE PALESTYNY ZNIKNALBY Z POWIERZCHNI ZIEMI ……..,,,REALISTA

Comments are closed.