W PiSie huczy: „Kaczyński zrezygnuje! Podał datę i wyznaczył następcę. A może to podpucha?” Rzecznik dementuje

Kaczyński politycy PiS
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

W sieci krążą plotki dotyczące politycznej emerytury Jarosława Kaczyńskiego. Podaje się, że lider PiS-u zrzeknie się przywództwa w przyszłym roku po wyborach parlamentarnych i to bez względu na ich wynik. Byłoby to zgodne ze stanowiskiem, jakie przedstawił w wywiadzie dla „Financial Times”. Istnieje jednak możliwość, że całość jest wyłącznie elementem gry politycznej lidera PiS. Rzeczniczka partii zdementowała doniesienia o odejściu Kaczyńskiego.

Według „Faktu” Kaczyński zakończy swoja polityczną karierę w przyszłym roku, po wyborach parlamentarnych, które PiS najprawdopodobniej wygra, choć nie da się ocenić, czy wynik pozwoli na dalsze samodzielne rządy. Miejsce lidera ma zająć Joachim Brudziński, który należy do rdzenia partii i jest jednym z najbardziej lojalnych członków PiS.

Prezes wspominał już wcześniej o takim rozwiązaniu – miała stwierdzić osoba otoczenia prezesa. Znam Jarka ponad 30 lat. Nie wiem, czy wypuścił to dlatego, że chce – jak to on – „wybadać” reakcję w PiS, czy rzeczywiście taką podjął decyzję – dodała inna osoba, do której mieli dotrzeć reporterzy „Faktu”.

ZOBACZ: Polski student gorszy od zagranicznego. W Rzeszowie nadano przywileje przybyszom, za które zapłacą Polacy

Jeżeli Kaczyński rzeczywiście zrezygnuje ze sprawowanej funkcji polską scenę polityczną czeka ogromna zmiana. Warto jednak przypomnieć, że takie scenariusz jest zbieżny ze słowami prezesa.

Aby wprowadzić dobre zmiany potrzebujemy dwóch kadencji w parlamencie. Nie sądzę, abym przypilnował tego przez całe osiem lat. Będę bardzo szczęśliwy patrząc na te procesy już z emerytury – stwierdził Kaczyński w wywiadzie dla „Financial Times”.

Wyborcy PiS są najprawdopodobniej gotowi na taki obrót spraw. Według sondażu wykonanego przez Pollseter większość ankietowanych, bo aż 56 proc. stwierdziła, że Kaczyński powinien usunąć się ze sceny politycznej i zrobić miejsce innemu politykowi. 15 proc. przyznało, że jest przeciwna takiej decyzji. Wśród badanych 29 proc. nie potrafiło określić swojego zdania.

Ankietowani zapytano również, kto powinien zastąpić prezesa PiS. 45 proc. osób wskazało premiera Mateusza Morawieckiego. Drugie miejsce z 20 proc. poparciem zajęła Beata Szydło. 7 proc uznało, że koalicji powinien przewodzić Zbigniew Ziobro. Na dalszych pozycjach znaleźli się kolejno Antonii Macierewicz – 5 proc., Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński po 3 proc. 15 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać następcy Kaczyńskiego.

Podczas spotkania z mediami Beata Mazurek odniosła się do rewelacji „Faktu” i stwierdziła: To bzdury. Widać, że sezon ogórkowy się zaczyna.

SPRAWDŹ: Odlot hiszpańskich socjalistów. Nowe przywileje dla imigrantów będą kosztować miliardy euro

Źródło: fakt.pl/se.pl/wolnosc24.pl/Financial Times

29 KOMENTARZE

 1. Politycy mogą sobie wyznaczać następców. Życie i tak zrobi swoje i ustanowi nowe kierownictwo. Politykom wydaje sie,że mogą ustawiać wszystko.Szybko przekonamy się w jakim są błędzie. Odejście Kaczora doprowadzi do dekompozycji PiS, nie pomogą zabiegi reanimacyjne czy wyznaczanie następców.

  • tak jest jak piszesz. Jedynym liderem dużych partii niestety zostanie ten cały Tusk.
   Bałwany z miast będą glosować na PO jak szaleni. A pis się rozpadnie jak i po i nowoczesna. I zjednoczy się w koalicji jeśli wygra wybory.
   Ale u nas teraz będzie festiwal +wszystkiego, za 4 lata bezrobotni będą mieć więcej kasy niż robotni, bankierzy w USA na końcu zawiną cały kraj za odsetki nie spłacone. I będzie Palestyna 2 – apartheid, gdzie Polacy będą Palestyńczykami.

   • apartheid w Palestynie(?), Marian bój ty się Lenina. PO nie musi się rozpadać bo Bo Schetyna zrobi wszystko aby dogorywała, a Nowoczesna Kaśki już nie istnieje tylko ona jeszcze o tym nie wie. Na Tuska bym nie liczył bo tu na niego raczej po za prokuratorią nikt nie czeka, jak było widać za już kolejnymi wizytami w Wawie…
    PIS jak to PIS dają radę – hehehe.

 2. Jemu tylko chodziło o pomnik żeby wystawili bratu niech idzie razem z tym swoim sanacyjnym socjalizmem
  w zapomnienie ?

 3. Polska ma cudownych, wspaniałych, dotrzymujacych słowa polityków. Sami mężowie stanu! Nie kradną, nie kłamią, nie oszukują, godnie reprezentują kraj! Gdybym tu nie mieszkał, to bym się przeprowadził żeby mieć takich wspaniałych przywódców!

  • do spidi spider- zapewne mówisz o minionych latach PRL bis-IIIRP czy jakoś tam, i rządów lewaków to się akurat zgadza jota w jotę.

   • Rządy antypolskich lewaków i żydowskich pachołków to akurat teraz trwają na zgubę Polski.

 4. fAKT – brudne zrodlo, nie dajace informacji tylko macace wode dla przeprowadzenia pozadanych kierujacych nim operacji.

 5. Jesli Kaczynski chce ustapic Brudzinskiemu, to oznacza tylko, ze juz nie tylko bedzie w Polsce rzadzil z tylnego siedzenia, ale ze bedzie szara eminencja dla tego z tylnego siedzenia. Jeszcze mniej odpowiedzialnosci, przy maksymalnej wladzy.

  • Hej z brazylii – A daj mu Boże zdrowie nawet i z ostatniego rzędu, ten gość przerasta Was wszystkich

 6. a ja czekam aż budżet pierdolnie, wylezą wtedy na ulice 500-plusowicze i sami pogonią tych zasranych socjalistów

  • A dlaczego ma ten budżet (nie będę cytował…) bo co? Znowu Balcerowicza zatrudnią czy Rostowskiego? A Może Tusk na premiera i powstaną nowe Ambery, OLT-y, pozamyka co otwarli prawicowcy bo nic się nie opłaca i sprywatyzuje ostatnie srebra rodowe, no to zapewne te lewaki wykończą budżet i cały kraj oddadzą niemcowni za bezdurno.

 7. Kaczyński schodzi ze sceny w glorii chwały, bo wie że PiS długo u władzy nie pobędzie, a tak przynajmniej przetrwa mit wielkiego wodza.

  • Do Aldek.
   A skąd u Ciebie takie proroctwo co w gwiazdach zobaczyłeś?
   Dlaczego Zjednoczona Prawica ma długo nie porządzić? Jakieś trzęsienie ziemi na Piastowskim padole się szykuje? Lis znowu ogłosi(?): „już się zaczęło to się naprawdę dzieje ludzie chodźmy na ulicę…”
   Jakim trzeba być idiotą żeby nadal wierzyć PO ZSL-owi czy no nie wiem szczątkom tej Nowoczesnej?
   Kogo wystawią Swetru fachowca finansowego Wałęsę co miał szczęście w TOTO Komoruskiego specjalistę od pisania w trudna język Polska czy blagiera Tuska? Tak żeby znowu było tak jak było bo jak tu na Emeryturze SB-eckiemu pułkownikowi wyżyć za 2000zł netto?

 8. Brudziński to antypolski podlec, gorliwy w tropieniu „faszystów” w Polsce niczym Dzierżyński.

 9. po wielu komentarzach widać ,że zwolennicy Pana Janusza wyraźnie obniżyli poziom

 10. Komunista Kaczor chyba wie, że PiSokomuna na socjalizmie już długo nie zajedzie. Przez ich durne lewackie rozdawnictwo polską gospodarkę czeka stagnacja i recesja.

 11. Kaczyński woli uprawiać kabałę z pedałami z habad lubawicz i jebać się w kako. Oprócz tego umiera, ma HIV i kiłę.

Comments are closed.