Janusz Korwin-Mikke: Być może będę następny

Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP/Jakub Kamiński
Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP/Jakub Kamiński

Nadciągają chmury…

…a z nich czasem uderza grom. Nie można powiedzieć, że niezapowiedziany…

Dwa miesiące temu, po dwóch latach przetrzymywania w areszcie wydobywczym (w ogóle bez aktu oskarżenia!!) p.Mateusza Piskorskiego, szefa nieistniejącej formalnie prosowieckiej (sic!) partii Zmiana, udałem się do biura Rzecznika Praw Obywatelskich, który powinien był przecież w takiej sprawie interweniować.

Tam przyjęło mnie dwóch Panów wyglądających jak urzędnicy z lat siedemdziesiątych (a przecież to ja jestem z tych, a nawet wcześniejszych lat!); nic nie obiecali – ale za to tow. Piskorskiemu wreszcie przedstawiono akt oskarżenia.
W tej sprawie napisałem do p.Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w jednej osobie LIST OTWARTY:

Wasza Ekscelencjo!

Od wielu już lat działa w Polsce p.Mateusz Piskorski, podający się za prezesa partii Zmiana. Miałaby to być partia prosowiecka, z Czerwonym Sztandarem, z programem jawnie komunistycznym, domagająca się odtworzenia Związku Sowieckiego – najchętniej ze wskrzeszonym Józefem Wissarionowiczem Djougashvilim na czele. Partia ta wszelako nie została zarejestrowana, ponieważ p.Piskorskiemu nie udało się znaleźć tysiąca chętnych do poparcia powstania takiego tworu. Rozczarowany p.Piskorski z braku ZSRS przerzucił swe sympatie na Rosję i usilnie starał się wytworzyć wrażenie, że ma jakieś tajne konszachty z władzami Federacji Rosyjskiej.

Te trwające długie lata działania znajdowały się na kompletnym marginesie życia politycznego, nie budziły żadnego zainteresowania i nie sprawiały żadnych kłopotów nikomu. Dwa lata temu położyła im kres podległa Panu prokuratura – aresztując p.Piskorskiego i oskarżając Go o szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej i bodaj jeszcze Chińskiej Republiki Ludowej.

Trzeba być kompletnym idiotą, by człowieka jawnie chwalącego się stosunkami z Moskwą uznawać za szpiega Kremla. Ponieważ sądzę, że Pańscy prokuratorzy idiotami nie są, jedynym wyjaśnieniem tych działań jest chęć rozpropagowania tej marginalnej partyjki i zrobienie z p.Piskorskiego męczennika (jak to np. zrobili Niemcy z przetrzymywanym w Magdeburgu Józefem Piłsudskim) – być może nawet w cichym porozumieniu z p.Piskorskim, który szuka rozgłosu za wszelką cenę. I to się udało.

Choć sprawą, wbrew swoim obowiązkom, nie zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich (przetrzymywanie człowieka przez ponad dwa lata bez procesu, a nawet aktu oskarżenia!!) ani (wbrew swemu powołaniu!) polska gałąź Amnesty International – zajęła się tym ONZ i niechybnie z tego powodu sprawa zyska rozgłos i krajowy i międzynarodowy. Nienawidzące Polski lewicowe koła na Zachodzie tylko czekają na taką gratkę. P. Piskorski musiałby wydać miliony złotych, by uzyskać dla swej partii tak wielki rozgłos, jaki zapewniły Mu działania prokuratury.

Nie wiem, czy jest to partyzantka jakiegoś Pańskiego prokuratora, sympatyka komunizmu – czy też jest to czynione w porozumieniu z PiS-em, który od ponad roku zdecydowanie skręca w lewo i buduje w Polsce Nową, Lepszą wersję Ustroju Powszechnej Szczęśliwości; w każdym razie odbywa się to z korzyścią dla sprawy komunizmu, którego nienawidzę – a ze szkodą dla kraju, w którym żyję. Dlatego domagam się, by Pan położył kres dalszemu propagowaniu idei komunistycznych, polecił zamknąć tę (humorystyczną w gruncie rzeczy) sprawę, wypłacając p.Piskorskiemu stosowne odszkodowanie – i pozwolił, by narastający rozgłos jak najszybciej ucichł.

Z poważaniem
Janusz Korwin-Mikke
Otwock, 20 VI 2018

CZYTAJ DALEJ ->

27 KOMENTARZE

 1. To jednak haniebne, że przetrzymuje się p. Piskorskiego w areszcie 2 lata bez postawienia zarzutów. To jest prawdziwe łamanie prawa i duży wstyd, a nie brednie PO-wskie, powtarzane przez UE.
  Pan PISKORSKI, którego stan zdrowia , z tego, co dochodzi zza krat- wybitnie się pogorszył-powinien być natychmiast wypuszczony z więzienia i należy wypłacić mu DUŻE ODSZKODOWANIE.

  • Ja sobie nie życzę coby z moich ciężko zarabianych pieniędzy płacić komuś odszkodowanie!Niech płacą ci co zawinili,a od moich zarobków wara!

   • Polecam przestać płacić podatki w Polsce. Firma za granicą lub dogadać się z pracodawcą, aby z etatu przejść na B2B obwarowane umową o podobnych parametrach co UoP i założyć DG np. w UK lub Czechach. Zobaczycie jak cienko będą śpiewać urzędasy kiedy kasa się skończy zupełnie.

  • W polskich aresztach to standard, że ludzie siedzą po 2 lata, po czym bez jakichkolwiek dowodów dostają np wyrok 2 lata i 1 miesiąc, tak aby apelację mogli kierować tylko z więzienia.

 2. do „Polka” (mającej zdanie na każdy temat) : A, kogo obchodzą twoje życzenia ?

 3. Cienki z Kurwina agent Kremla skoro nie moze przekonac elektoratu do bledu pilotow smolenskich. Ogolnie Kurwin zajmuje sie mission impossible typu prywatyzacja wszystkiego co panstwowe w dobre (zazwyczaj zydowskie) rece albo likwidacji szpitali gdy kurwinisci podnosza wrzask ze brakuje kasy na Alfów i osób kompletnie wyeksploatowanych (rockefelerowskie potrzeby). Albo likwidacji cel i pelnej legalizacji szarej strefy (prawdziwie wolnego rynku) co wyglada komicznie patrzac na oczywiste cele jego faszystow.
  Na swoj sposob Kurwin jest wielki bo sprzedaje frajerom pomalowana na zloto cegle nie ukrywajac ze to zwykla glina.

  • Spierdoleńcu w Tworkach podłączyli internet czy jesteś na przepustce w nagrodę za dobre obciąganie pisiora lekarzowi prowadzącemu?

  • Szkoda dyskutować z kimś kto nie widzi różnicy między faszystą (centryści), a konserwatywnymi liberałami

  • OMG a teraz niby nie sa pod zydowska wladza te „Panstwowe Spolki i Firmy”? Przeciez PO jawnie wydawala kase na Zydow i ich propagande. Podobna sytuacja jest z PiSem gdzie liza oni dupe Izraelowi teraz. Poszczekali dostali swoja dzialke od Zydow i teraz zaczynaja ustawe zmieniac pod nich. Tak, ze widze ze oderwany jest Pan od rzeczywistosci.

 4. Pomijając meritum sprawy,opisanej przez JKM,która jest sama w sobie wprost skandaliczna,sądzę,że
  Prezes powinien się wreszcie zainteresować sprawami ewidentnych sabotaży jakie psują image PiSu.
  Osobiście nigdy nie przepadałem za POPiSem jako zbiorowością schizofreniczną,a jako taką sądziłem,że należy unikać.Wide casus Szalonego Antka.Ale skoro już jest PiS i rządzi Polską powinien jak diabeł święconej wody trzymać się z daleka nawiedzonych idiotów.Nawet jeśli przyjąć,że część znanych głupot
  jest wyolbrzymiana przez skurwiałe mendia,to jednak brak przeciwdziałania i weryfikacji „swoich” ,powoli czyni cały obóz rządzący stadem buraków.O ile żelazny elektorat i fakt iż opozycja mają podobne IQ,zaś jeszcze nie zapomniano wyczynów pełofcuf,zwłaszcza świeżych z PE,to najwyższy czas zmienić nuty.JKM ma świętą rację twierdząc,że w szeregach PiSu zadomowiło się mnóstwo zwyczajnych sabotażystów i to na wysokich szczeblach.A dodatkowo,może należałoby wreszcie wstać z kolan.Co jak co,ale polityka POPiSu,ta zagraniczna, od lat sprawia iż elektorat głęboko wątpi w tak przecież reklamowany etosowy patriotyzm.Zwłaszcza ,że przywiązanie do nazwy Polska,pomimo wielkich starań jakoś nie mija.Mam nadzieję,że Polin się nie przyjmie.Nawet w przyszłym referendum.

 5. „Trzeba być kompletnym idiotą, by człowieka jawnie chwalącego się stosunkami z Moskwą uznawać za szpiega Kremla” Czyżby ??
  Pan Korwin nie rozumie, może udaje, że nie rozumie ” Najciemniej pod latarnią” Dlaczego ?
  Dlaczego udaje ?? To jest najistotniejsze w temacie.

  • Ech, ty chyba też udajesz kobietę. Tak, jak ten „alawilk”. Kobiety nie mogą być aż tak głupie.

    • Kobiety nie są aż tak głupie, jak mający się za mądrego Kałębasiak
     nie wspominając o kibolu vel alawilk.
     Korwiniści książek nie czytają, gatunku – kryminał – nie znają, konkluzji nie czają.

    • „ala wilk Goska to głupi kurwiszon z MSW”
     Takie brzydkie świadectwo kibolku o mamusi ?? Ja nią nie jestem biedna sierotko.

 6. Polka to idź najpierw rozlicz tych którzy śposadzili na 2 lata i z twoich podatków był on utrzymywany.

 7. JKM nie potrafi poprawnie zaadresować listu. Do ministra nie stosuje się zwrotu per. Ekscelencjo…

 8. Po co Korwinowi polityka? Szachy czy bridge juz nie wystarczaja? Ano nie bo za slaby jest ze wzgledu na wiek.
  Ale dlaczego mysli ze do polityki w sam raz to nie mam bladego pojecia.
  I jeszcze te endeckie bzdury… kurs na wschod.

 9. Najwyższy czas zamknąć was. Najlepiej razem z wieloma POpaprańcami i PiSiorami, którzy też są agentami tylko chodzą na smyczy, której końce trzymają Niemcy, Amerykanie i Żydzi.

Comments are closed.