Nie ma jak rodzinka. Trybunał Konstytucyjny +. Przyłębscy są już ustawieni

Marcin-Przyłębski
Marcin Przyłębski. Źródło:UM Poznań

„Newsweek” poinformował, że Marcin Przyłębski, syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego, został dyrektorem w banku Pekao S.A.

Latorośl Przyłębskich została dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w banku Pekao S.A. Awansik uzyskał w listopadzie, ale teraz go ujawniono przy okazji przejęcia banku przez państwo.

Wcześniej Marcin Przyłębski dyrektorował w Biurze Obsługi Inwestorów poznańskiego ratusza. Pracował nim przez 10 lat, a przez ostatnie sześć kierował.

Zobacz też: 23 proc. VAT na zawsze! PiS znów oszukał – nie tylko nie przywróci niższej stawki VAT, ale obecną chce wpisać na stałe do ustawy

Biuro prasowe banku w odpowiedzi na pytania „Newsweeka” informuje, że „Marcin Przyłębski posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami” „Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich” – napisało biuro. Bank nie ujawnia wysokości zarobków Przyłębskiego.
Prawdopodobnie na to stanowisko Przyłębski się nadaje. Potrzebne na nim są znajomości, ogłada, umiejętność współpracy z mediami i instytucjami. Doświadczenie z domu się przyda.

Zobacz też: Wielka wojna wśród feministek! Jeden z ich portali odpowiada Środzie i ujawnia jak na Kongresie kobiet lżono i upokarzano…kobiety