Ziemkiewicz ostro o polskich piłkarzach: „Obciąć tym próżniakom kasę jak posłom, tylko bardziej!”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/Leszek Szymański
Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/Leszek Szymański

Rafał Ziemkiewicz w ostrych słowach wypowiedział na Twitterze o wyczynach polskich piłkarzy podczas Mundialu w Rosji. Zaproponował autorski pomysł sankcji, jakimi mieliby zostać objęci podopieczni Adama Nawałki.”Obciąć tym próżniakom kasę jak posłom, tylko bardziej”.

Reprezentanci Polski na mundialu w Rosji po prostu się skompromitowała. Podopieczni Adama Nawałki najpierw w fatalnym stylu przegrali z Senegalem (1-2), a następnie z Kolumbią (0-3). Co prawda udało się wygrać z Japonią (1-0), ale styl zwycięstwa i skandaliczna końcówka meczu nie zatarła fatalnego odbioru polskiej reprezentacji przez kibiców.

Czytaj też: Prof. Chodakiewicz: Antypolska fala w USA wróciła w formie neostalinowskiej. Nadzieja jest w Polakach!

Fatalny występ Polaków wywołał falę komentarzy w mediach społecznościowych. Co ciekawe, najostrzejsze opinie nt. gry biało-czerwonych wygłaszali politycy oraz publicyści, którzy głównie zajmują się polityką a nie sportem.

Rafał Ziemkiewicz, publicysta tygodnika „Do Rzeczy” oraz Telewizji Republika, który w przeszłości wielokrotnie podkreślał, że z futbolem nie ma zbyt wiele wspólnego, tym razem przedstawił swoją propozycję dotyczącą zarobków piłkarzy. Jego zdaniem piłkarze zarabiają za dużo.

„Obiecuję, że to ostatni tłit o piłce, ale: gdybym dostawał tyle kasy co oni za samo bycie, to też by mi się grać nie chciało” – napisał publicysta.

„Podstawową reformą powinno być obciąć tym próżniakom kasę jak posłom, tylko bardziej” – zaproponował.

Przeczytaj też: Wydawca „Gazety Wyborczej” dołuje. Zwolnienia i pożegnanie z czterema czasopismami

Nczas.com/ Twitter

Comments are closed.