Nie-matki, anty-Polki. Jak feministki obnoszą się ze swoją nienawiścią do Polski

Feministki atakują Polskę i Polaków. Magdalena Środa, Manuela Gretkowska, Kinga Rusin, Agnieszka Holland.
Feministki atakują Polskę i Polaków. Magdalena Środa, Manuela Gretkowska, Kinga Rusin, Agnieszka Holland.

Dla antypolskich celebrytek nawet sukcesy drużyny Adama Nawałki są powodem, by opluć kraj.

O głupoto ludzka! Czyż nie widzisz, że żyłaś z sobą przez całe życie, a nie znasz jeszcze rzeczy, którą w najwyższym stopniu posiadasz, to jest swego szaleństwa?
Leonardo da Vinci

Piłkarska reprezentacja narodowa Polski w pięknym stylu przeszła eliminacje, zakwalifikowała się na Mundial w Rosji i wymieniana była, do chwili klęski z Senegalem, w gronie faworytów. Wszystkie te zasługi bledną wobec faktu, że „biało-czerwoni” w ważnym momencie nie odmówili udziału w znęcaniu się nad zwierzętami. Poszło o to, że w sobotę 16 czerwca kadra narodowa zrezygnowała z treningu, a piłkarze poszli zwiedzić rosyjskie… delfinarium.

Zauważyła to bezkompromisowa Kinga Rusin, która dała wyraz swojemu oburzeniu na Instagramie:

Serio? Nasi piłkarze „relaksowali” się w delfinarium??? Jak można się relaksować w delfinarium, wiedząc to, co cywilizowany świat wie już od dawna!? Delfinaria to miejsce powolnej śmierci, w strasznych cierpieniach jednych z najpiękniejszych, najdelikatniejszych i najrozumniejszych ssaków na Ziemi! To miejsce, gdzie na ich cierpieniu zarabia się kasę! A to wszystko dla rozrywki i „relaksu” bezrefleksyjnej gawiedzi! Jaki to przykład dla milionów młodych fanów, dla których nasi piłkarze to prawdziwi bohaterowie i wzór do naśladowania!?

Dalej było jeszcze ostrzej:

Delfiny w delfinariach najczęściej pochodzą z krwawych połowów w Taiji w Japonii oraz z Wysp Salomona, co pokazał oscarowy dokument „Zatoka delfinów”. Na każdego złapanego delfina przypada co najmniej kilka innych zabitych (nawet 10 osobników), połowa nie przeżywa stresu w transporcie i „procedur adaptacyjnych”, kolejne umierają w ciągu dwóch lat, wreszcie te najbardziej odporne dożywają w niewoli średnio 6 lat (na wolności ok. 20 lat).

Rozgniewana dziennikarka napisała też w końcu o cierpieniach delfinów:

To stan, w którym w nienaturalnej pozycji ma przeciążone wnętrzności. Jednocześnie przeżywa silny stres, gdyż kojarzy mu się to z wyrzuceniem przez morze na brzeg, sytuacją będącą dla niego śmiertelnym zagrożeniem (…). W cywilizowanych krajach delfinaria się zamyka.

Wpis został dokonany w typowo lewackim stylu: skoro „cywilizowane” kraje zamykają delfinaria, a polska reprezentacja w jednym z nich się relaksuje, to oznacza, że nie jest cywilizowana, czyli reprezentuje kraj, którego należy się wstydzić. Wymowny wpis Kingi Rusin został zacytowany przez najważniejsze portale, i to nie tylko plotkarskie (poinformował o nim nawet Onet.pl), które polskość wyśmiewają przy każdej okazji.

„Irracjonalny obłęd”

Jeszcze dalej od prowadzącej „Dzień Dobry TVN” poszła znana aktorka Krystyna Janda – jedna z kobiecych twarzy wojny przeciwko IV RP. W trakcie rozmowy w studiu TVN24 powiedziała:

Mówię o polskich kibicach, którzy przy byle sukcesie dostają po prostu jakiegoś irracjonalnego obłędu i manii wielkości. Ja tego nie mogę słuchać. To zwycięstwo [w Mundialu] jest dla mądrych. Ja po prostu nie mogę (…) myślę, że gdybyśmy zwyciężyli, to nie dałoby się wytrzymać już dalej w tej euforii zwycięstwa.

Na koniec Janda poskarżyła się:

CZYTAJ DALEJ ->

Comments are closed.