Uwaga! Nadciąga ogromna fala protestów w służbie zdrowia. „Przepraszamy pacjentów za to, co nastąpi. Wszystkie inne sposoby zawiodły””

zdj. ilustracyjne/ Facebook
zdj. ilustracyjne/ Facebook

Uwaga! Nadciąga ogromna fala protestów w służbie zdrowia. Lekarze rezydenci, zapowiadają powrót do protestów. To efekt odrzucenia wszystkich poprawek zgłaszanych przez środowisko. Lekarze są wyraźnie rozczarowani, że PiS nie dotrzymał warunków porozumienia zawartego po ostatnim proteście.

„Rząd kroczek za kroczkiem pogarsza uzgodnione wówczas warunki. Jakby sondował, jak daleko może się posunąć, bez ponownego zantagonizowania rezydentów” – czytaliśmy na profilu Porozumienia Rezydentów OZZL we wtorek 3 lipca.

Czytaj też: Piorun uderzył w turystów pod Giewontem. Cztery osoby poszkodowane

„Nie widać dobrej woli, ani uczciwości” – pisali medycy 4 lipca po tym, jak komisja zdrowia zagłosowała przeciwko powołaniu specjalnej podkomisji dla poprawienia ustawy, by była zgodna z porozumieniem z 8 lutego 2018 roku.

5 lipca usłyszeliśmy, że „posłowie z PiS nie przyszli (w liczbie mającej znaczenie) na drugie czytanie ustawy”. Tego samego dnia ustawa nazywana „ustawą 6 proc”. została przyjęta, a wszystkie poprawki zgłoszone przez lekarzy rezydentów i zaakceptowane przez Komisję Zdrowia zostały odrzucone.

6 lipca w na profilu Porozumienia Rezydentów OZZL mogliśmy już znaleźć zapowiedź ogólnokrajowych protestów.

„Minister Zdrowia i Rząd PIS zerwali porozumienie z lekarzami. Czeka nas w najbliższym czasie fala protestów i strajków w ochronie zdrowia. Przepraszamy pacjentów za to co nastąpi. Wszystkie inne sposoby zawiodły. Nie możemy już inaczej walczyć o normalność w systemie opieki zdrowia w Polsce” – czytamy.

Medycy podkreślają, że projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (nazywany skrótowo „ustawą 6 proc”.) był przygotowywany „w przedziwnym trybie” i bez konsultacji eksperckich.

Czytaj też: Trump likwiduje rasistowskie przepisy Obamy. Uczelnie rekrutując studentów nie będą przyznawać punktów za kolor skóry

Nczas.com/ Facebook: porozumienierezydentow

4 KOMENTARZE

  1. Państwowa Socjalistyczna Służba Zdrowia kosztuje obywatela najdrożej i coraz drożej.
    Nikt za darmo nie chce pracować? W PRL lewacka władza dała by im po talonie na pralkę i lodówkę skoro PiSokomuna chce tak bardzo wracać do tamtych czasów.

Comments are closed.