Barbarzyństwo! Lewacki rząd Hiszpanii mści się na generale Franco. Chce go wyrzucić z grobu

Generał Franco i jego grób, z którego chcą go wyrzucić hiszpańscy lewacy. Fot. flicr/wikipedia
Generał Franco i jego grób, z którego chcą go wyrzucić hiszpańscy lewacy. Fot. flicr/wikipedia

Kilkuset zwolenników i przeciwników ekshumacji generała Francisco Franco protestowało w sobotę w miejscu pochówku hiszpańskiego dyktatora w mauzoleum Valle de los Caidos. W związku z agresywnym zachowaniem członków obu grup musiała interweniować policja. Demonstracje zostały wywołane przez zapowiedź usunięcia z mauzoleum szczątków gen. Franko wydaną przez lewacki rząd Hiszpanii.

Przedstawiciele organizacji antyfrankistowskich, które zorganizowały wiec poparcia dla rządowego planu przeniesienia zwłok generała Franco poza Valle dos Caidos twierdzą, że zostali zaatakowani przez sympatyków frankizmu obecnych w mauzoleum. Lewacki rząd Hiszpanii chce zbezcześcić zwłoki generała, który nie dopuścił do wprowadzenia w tym kraju komunizmu. Franco podczas wojny domowej w Hiszpanii trwające w latach 1936-1937 pokonał wspieranych przez Związek Sowiecki miejscowych komunistów i anarchistów, którzy wcześniej zrujnowali kraj.

Czytaj także: Czy powstanie antysocjalistyczny dream team? Jak nie to w eurowyborach będzie rzeź wolnościowców

Współorganizatorka manifestacji antyfrankistów Lizeth Valeros zarzuciła żandarmerii (Guardia Civil), że ta nie zareagowała w należyty sposób, kiedy zamaskowani sympatycy generała Franco zakłócali wiec poparcia dla ekshumacji hiszpańskiego dyktatora. Funkcjonariusze odrzucili te zarzuty, wskazując, że rozdzielali obie grupy.

Eurodeputowana Galicyjskiego Bloku Nacjonalistycznego (BNG) Ana Miranda, która uczestniczyła w wiecu antyfrankistów stwierdziła, że w “Hiszpanii wciąż są ludzie, których boli głos osób domagających się demokracji”.

W środę siedmiu wnuków generała Franco wystosowało list do władz opactwa benedyktyńskiego św. Krzyża w Valle de los Caidos, zarządzającego bazyliką, w której w 1975 r. pochowano Francisco Franco, podkreślając, że miejsce jego spoczynku jest “nienaruszalne”.

Zagrozili też na łamach mediów, iż wszelkie próby ekshumacji ich przodka podjęte przez rząd Sancheza zakończą się procesem sądowym przeciwko władzom Hiszpanii. Oskarżenie miałoby dotyczyć profanacji zwłok. Zarzucili też premierowi kłamstwo, podkreślając, że “rodzina Francisco Franco nie zgadza się na ekshumację generała”.

W ubiegłą niedzielę przeciwko przeniesieniu zwłok Franco protestowało na terenie mauzoleum Valle de los Caidos kilka tysięcy Hiszpanów.

W Valle de los Caidos zostało pochowanych 33,8 tys. ofiar wojny domowej w Hiszpanii, zarówno zwolenników, jak i przeciwników generała Franco. W kwietniu br. przeniesiono ciała czterech osób. Wydarzenie to było efektem bezprecedensowej zgody sądu na prośbę rodzin wnioskujących o zmianę miejsca pochówku.

Valle de los Caidos, zwany oficjalnie Narodowym Pomnikiem Świętego Krzyża w Dolinie Poległych, upamiętnia wszystkie ofiary wojny domowej w Hiszpanii od 1958 r. Jego budowę 50 km na północny zachód od Madrytu zadekretował osobiście generał Franco w 1940 r.
(PAP)

Czytaj także: KRRiT chce śledztwa w sprawie wypowiedzi w „Szkle kontaktowym”. TVN się tłumaczy: to był żart

96 KOMENTARZE

 1. No i to jest różnica między lewakami a prawicą. Lewactwo chce wyrzucić z grobu prawdziwego bohatera narodowego, gościa który nie tylko, że uchronił Hiszpanię przed losem obywateli sowieckich, ale nie dał się też wciągnąć do wojny Hitlerowi. A u nas w Polsce nawet nikomu do głowy nie przyjdzie, żeby zwłoki tej bolszewickiej gnidy Bolesława Bieruta wyrzucać z poświęconej ziemi. I słusznie, bo tak ludzie cywilizowani nie postępują.

  • Prosze nam wyjasnic, jak Franco „uchronil Hiszpanie przed losem obywateli sowieckich”.

   • Nie dopuszczając do tego, by Hiszpania stała się krajem rządzonym przez komunistów. Gdyby tego nie powstrzymał komuniści zagarnęliby władzę w tym kraju i urządzili obywatelom to, co robi prawie komunistyczny rząd. Czyli: odbieranie własności, nacjonalizacja zakładów, kolektywizacja ziemi, represje wobec dawnej elity, represje wobec Kościoła, totalna kontrola wszystkiego. A gdyby ludzie zaczęli się buntować, a w Hiszpanii zaczęliby, to już byłaby jazda bez trzymanki: masowe egzekucje, branie i rozstrzeliwanie zakładników, głód na wielką skalę i inne przyjemności.

    • Miało być: „co robi prawie każdy komunistyczny rząd”. Dodam jeszcze, że już przed buntem Franco, hiszpańska lewicowa rewolucja mordowała księży, zakonnice, działaczy politycznych, ziemian i innych, czyli standardowo.

     • Nigdy, nigdzie w żadnym państwie nie powstał i nie powstanie żaden komunistyczny rząd. Socjaliści nigdy do tego nie dopuszczą. Komunizm to wyłącznie utopia, którą posługują się socjaliści żeby uzasadnić przed durnym plebsem swoje bestialstwa i zwyrodnialstwo.

    • egzekucje i tak byly na porzadku dziennym przeprowadzane przez komunistyczne swinie i to one wlasnie byly powodem, ze gen. Franko zgodzil sie stanac na czele armii stawiajac czola parszywym ,,bolszewikom,, Jedynym wyjscie jakie mial to bylo ich zniszczyc, a zdrajcow i obcy element natychmiast rozwalac pod scianami. Jesliby sie patyczkowal z nimi i pakowal do obozow, to po wojnie znow staneliby przeciwko gen Franko , a po drugie , to mordercy musieli odpowiedziec za zabojstwa.

    • Co macie przeciwko sowietom? Przecież waszym idolem jest KGBowiec Putin i chińscy komuniści.
     Hiszpania za Franco była biedniejsza niż PRL. Dopiero za rządów socjalisty Gonzaleza stała się bogatsza.

     • Jak zwykle twoje lewackie nazi-bolszewickie czytanki podają zakłamane informacje.

      Hiszpański wolnorynkowy cud gospodarczy został zapoczątkowany w latach 60tych jeszcze za rządów gen. Franco, po czym wyhamował gdy władze przejęli socjaliści.
      Niestety socjalizm nigdzie nie działa.

     • No właśnie nie wyhamował. W momencie śmierci Franco Hiszpania była biedniejsza niż PRL Gierka. Rozwój zaczął się podczas rządów socjalistów po zniesieniu sankcji.

    • Ale przecież wg JKM lepsze już rządy komunistów ( PRL) niż demokracja. A gdyby zamiast Franco rządzili sowieci to demokracja w Hiszpanii zostałaby wprowadzona 20 lat później.

     • Demokracja nie umożliwia przejęcia władzy komunistom w drodze głosowania? W Niemczech jak najbardziej lewacka NSDAP doszła do władzy przez demokratyczne wybory. Komuniści w Wenezueli również doszli do władzy jak najbardziej demokratycznie.

     • Przecież Wenezuela to prawiczkowy ideał bo tam są niskie koszty pracy ( 20 dolarów miesięcznie). NSDAP to też partia prawicowa bo zakazała seksu międzyrasowego.

     • Lewactwo wstydzi się socjalizmów z Wenezueli i Trzeciej Rzeszy?
      Niestety każda lewacka mutacja jest głupotą.

   • Lewica komunistyczna wierna Stalinowi, zagubieni socjaliści mocno lewicowi których przywódca był tytułowany hiszpańskim Leninem, marksiści z POUM których wykończyli hiszpańscy stalinowcy z pomocą sowieckich agentów, trockistowskie bandu zbrojne, anarchistyczne szwadrony śmierci mordujące księży i zakonnice wreszcie NKWD które likwidowały na terenie Hiszpanii przeciwników ZSRR, krytyków Stalina, wrogów komunizmu sowieckiego i oponentów republikanskiego reżimu w Madrycie który oddał Moskwie wszystkie swoje zapasy złota. Dzięki Bogu wygrali nacjonaliści, konserwatyści, monarchiści i prawica chrześcijańska pod zjednoczonym dowództwem generała Franco.

 2. Chwala ? Czy wam juz rozumy zjelczaly na dobre ? Gdyby nie masowe mordy, rozstrzeliwania i terror ktorymi zaslynal F.Franco, dzisiaj moznaby go uznac za bohatera narodowego.

  • o czym ty piszesz,byla wojna , a wiec sad wojenny , bandytow i mordercow dzieci, kobiet i mezczyzn rozwala sie natychmiast, a tym bardziej, ze przyjechali do Hiszpanii na ,,ochotnika,, by mordowac wolnych, konserwatywnych Hiszpanow. A wiec mieli prawo sie bronic, tym bardziej, ze czerwone bydlo zalewalo w pewnym momencie ten kraj, wiec ktos musial postawic zapore. A rekrutowani byli ci bydlacy w Waszyngtonie, Meksyku, Moskwie i Paryzu

   • Czerwona zbieranina z całej Europy, USA i Kanady. Komuniści z Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajów.

  • Czerwony terror pochłonął o wiele więcej ofiar niż egzekucje komunistycznych i anarchistycznych morderców oraz bandytów typu Rysie Republiki i itp. Marksistowska i anarchistyczna hołota z lubością zabijała osoby duchowne. Smierc poniosło ponad 7 tysięcy księży i zakonników. W Jarama de Parascuelos czerwoni zamordowali w masowych egzekucjach kilka tysięcy osób cywilów i jeńców.

   • Chińscy komuniści też zabijają księży i jakoś wam to nie przeszkadza.

    • oczywiscie, ze nam przeszkadzaja mordy i areszty ksiezy w chinach, ale wszystko ma swoj czas, a ten nadejdzie, by czerwonych , skosnookich bydlakow rozliczyc.

 3. Patologiczne lewactwo wciąż marzy żeby wsadzić ludzkość do socjalistycznych obozów koncentracyjnych.

 4. Że nawet o własne kości w grobie w dzisiejszych czasach
  nie można być spokojnym.

 5. najgorsze w tym wszystkim jest to, ze wielu ludzi i to nie tylko w Polsce nie wie co sie dzialo w latach 30-tych w Hiszpanii za rzadow komunistow, jakich mordow sie dopuszczali, zniszczen.

  • Komunistyczni, socjalistyczni, marksistowscy, stalinowscy i anarchistyczni zbrodniarze mordowali wszystkich podejrzanych o sympatie do powstania nacjonalistów lub o poglądy prawicowe i konserwatywne albo pochodzenie społeczne. Wyjątkowa nienawiść panowała w stosunku do duchownych katolickich. Zamordowano ponad 7 tysięcy księży (w tym biskupów) i zakonników oraz zakonnic.

   • Czyli było to co teraz w komunistycznych Chinach które prawiczki uwielbiają.

    • Chiny są kapitalistyczne z ludobójczymi elementami socjalistycznymi, coś na kształt Szwecji, a ty uwielbiasz Szwecję, ale rasistowsko nie lubisz Chińczyków więc wyrzuć komputer nafaszerowany chińską elektroniką.

     • W Szwecji od momentu przejęcia władzy przez socjalistów nie zabito żadnego księdza katolickiego.

     • Ale gwałcono i zabijano szwedki rękami sprowadzanych dzikusów.

    • W Chinach obecnie ale i nawet wcześniej nikt nie mordował księży i zakonnic. Nie stosuje się żadnych ostrych represji jakie miały miejsce podczas wojny domowej w Hiszpanii. Kościół katolicki w Chinach jeśli już to jest ograniczany i prześladowany z uwagi na stanowisko Watykanu w kwestii nieuznawania dyplomatycznego Chińskiej Republiki Ludowej. Jest to jedyne takie państwo w Europie. Watykan uznaje za jedyne państwo chińskie Republikę Chińska na Tajwanie z która utrzymuje pełne stosunki dyplomatyczne.

     • Prawiczki uważają się za katolików a jednocześnie nienawidzą Szwecji gdzie nikt katolików nie prześladuje a uwielbiają Rosję i Chiny gdzie katolicy są prześladowani.

  • A Ty wiesz co robił Kościół w Hiszpanii? Jakich bestialstw się dopuszczał przez wieki? Może ludzie mieli po prostu dość. Gęby macie pełne frazesów i pokrzykiwania o złych komunistach, a sami – przynajmniej w 98% – jesteście bandą niedouczonych tchórzy, beneficjentów przemian, które wprowadził „komunizm”. Typowa Antifa tylko prawicowa. Prawdopodobnie również wierzycie w „niepokalanych” „wyklętych”. Ręce opadają, że najwięcej do powiedzenia o „komunizmie” mają smarkacze.

   • nie powtarzaj nieuku klamstw, bo ci moga w te niedziele w gardle kluska stanac

    • Nieukiem to jesteś Ty. Widzę, że już naładowałeś się „miłością bliźniego”? Komunia tak na Ciebie podziałała? Domyślam się, że jesteś oczywiście tak mocny w gębie jedynie w Internecie tchórzu. Ujmę to krótko. Jesteś po prostu kolejnym szczeniakiem, który nie ma pojęcia o historii. Uważaj, żebyś kiedyś nie spotkał takiego generała Franco na swojej drodze. Ale moment… wtedy wytłumacz sobie, że zabija Twoją rodzinę w jakiejś słusznej sprawie.

     • glupiego komuniste nie mozna kochac, a tym bardziej wpuscic, czy zaprosic do swego domu, ideologicznie zniszczy umysly twych dzieci. Szczeniakiem to kiedys bylem, ale jeszcze z lat 70-80 pamietam debili, ktorych rodzice mieli prywatne firmy i ciezko pracowali bedac przy tym gnebieni przez komunistow, ale wysylali swe dzieci na studia, ktore niestety jako popierdolone ideologiczne wywloki powracaly do domu slawiac swa, juz ideologiczna morda che geware i jego mordy w ameryce poludniowej. A wiec nie pieprz mi o milosci do blizniego, weza miazdzy sie , zanim cie ukasi.

     • Brak Ci elementarnej kultury osobistej. Niestety Internet toleruje takie coś jak Ty i Tobie podobni. Szczeniakiem jak byłeś tak jesteś.

   • Oczywiście komuniści mordowali w ramach jak to nazywają socjalistycznego postępu, więc nie można ich zbrodni zakwalifikować jako ludobójstwo.

    Kolejny wyznawca idiotycznej zdziecinniałej teorii dla obłąkanych.

    • Ty nie umiesz czytać, prawda? Gdzie pochwalałem ludobójstwa komunizmu? Rozumiem, że ciężko Ci się myśli, bo jesteś zaczadzony swoją nienawiścią.

     • Z niemieckiej socjaldemokracji powstały kolejne lewackie mutacje w postaci komunizmu, nazimu i faszyzmu wiec znam dokładne cele jakie im przyświecały. Lewactwo nienawidzi człowieka który nie wyznaje kolektywnego socjalizmu i zwalcza każde przejawy indywidualizmu kojarzonego z kapitalizmem.

      Słowa jednego z głównych socjalistycznych ideologów Josefa Goebbelsa:
      „Jeśli myślę na sposób socjalistyczny, muszę być antysemitą, ponieważ Żyd jest inkarnacją kapitalizmu”
      Dlatego socjalistyczne obozy koncentracyjne nie były żadnym przypadkiem.

     • To nie są puste frazesy tylko realna prawda do czego prowadzi zwyrodniała socjalistyczna utopia traktująca człowieka jak przedmiot.

     • Tak, oczywiście… A kapitalistyczna działalność np. Wall Street doprowadziła do takiego dobra, że ludzie popełniali samobójstwo, bo kapitalistyczne banki zajmowały im domy. I te wspaniałe kapitalistyczne nagrody dla finansjery. Żyć i nie umierać. Nie to co ten straszny, zły i diaboliczny komunizm. Jesteście tak zaczadzeni nienawiścią, że odbiera Wam to resztki logicznego myślenia. Mam dla Was radę – idźcie pod Sejm demonstrować przeciwko PiS-owi i spółce. Może zamiast przeżywać Wenezuelę, Kubę, Hiszpanię zrobicie tak sprzeciw wobec sprowadzania do Polski pseudouchodźców?

     • PRZYCZYNĄ KRYZYSU W LATACH 30 I TEGO Z 2007 BYŁ WYŁĄCZNIE SOCJALIZM I TO JEST FAKT!!!

     • Raka zbrodniczego bolszewizmu należy niszczyć bezwzględnie. W Hiszpanii czerwona i czarna (anarchistyczna) hołota mordowała ludzi podkładając bomby, strzelając na ulicy i podpalając. Atakowana strona w wojnie domowej nie była dłużna. Strona republikańska była podzielona a stalinowscy komuniści i agenci mordowali trockistów, socjalistów i anarchistów. Republikanie korzystali z pomocy z NKWD i GRU. Hiszpania stawała się takim małym ZSRR na terenach kontrolowanych przez rząd Frontu Ludowego.

    • Każda forma socjalizmu jest diaboliczna z uwagi na negowanie ludzkiej natury. To ja mam dla ciebie rade, dokładnie wczytaj się w intencje jakie przyświecają ideologii lewicy, wtedy zrozumiesz z jak idiotyczną i jednocześnie ludobójczą ideologią masz do czynienia.

     Słowa Marksa:
     „Klasy i rasy za słabe by opanować nowe warunki życia muszą zniknąć, muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście”

     Niestety ten psychopata i przede wszystkim zatwardziały wróg żydów znalazł wiernych wykonawców jego postulatów.

   • Wymień te wszystkie rzekome bestialstwa po kolei. Tylko z wiarygodnych źródeł proszę a nie marksistowskich czytanek dla niedouczonych.

    • Ty pewnie jesteś tak uczony, że czytasz tylko to, co ma imprimatur. Współczuję Ci. Nie muszę Ci nic wymieniać. Zadaj sobie trud i poszukaj w profesjonalnych źródłach a nie jakiejś pseudoprawicowej tandecie. Kolejny szczeniak, który nauczył się poszczekiwać „marksizm, komunizm”? Niech zgadnę. Tak na początek i bardzo przyziemnie. W pracy zachowujesz się w 100% etycznie? Może się mylę, ale przypuszczam, że jak wielu prawicowcom teoria i praktyka Ci się bardzo rozmijają.

     • chlopie zacznij sie uczyc prawie od zera, poczytaj o swiatowym bolszewizmie, komunizmie, nazizmie, przelec afrykanski i azjatycki komunizm, mozesz dolaczyc do tego srodkowa i poludniowa ameryke. Dla odprezenia mozesz przeskoczyc na lutra, i kalwina, szukasz dalszych wrazen to przeskocz na francuski jakobinizm i pierwsze mordy bolszewickie. Potem sobie siadz, narysuj na papierze kilka rubryk , wpisz daty aktywnosci tych ideologii i do jednych wpisuj liczby ofiar tych ideologi dokonanych przez mordy, egzekucje, a do drugich tych, ktorzy przez ich polityke umarli z glodu, a potem sobie to podsumuj. Moze wtedy otworza ci sie oczy jesli zobaczysz liczbe ofiar w setkach milionow, jesli nie ponad miliard.

     • Te twoje profesjonalne źródła są zapewne pisane przez lewicowych historyków – marksistów i antyklerykałów. Takich debili ich żenujących pseudonaukowych opracowań szczególnie zachodnich zjebow z pokolenia 68 nie ma co w ogóle brać pod uwagę. Przestań już czytać tygodnik NIE i inne śmieci prasowe o lewackiej prowieniencji bo jak widać masz kompletna sieczkę zamiast mózgu.

     • Potwierdzacie jedynie opinię o sobie samych. Nienawistne, zaczadzone umysły pełne pseudoprawicowych bzdetów i chamskich odzywek. Krótko mówiąc jesteście zwykłymi, ograniczonymi prostakami.

 6. Wielka szkoda że w Hiszpanii nie było komunizmu… Europa zachodnia nie rozumie co to znaczy, wychodzić z czerwonej zarazy.

   • W obu socjalistycznych tworach panuje czerwona zaraza i w obu dominuje lewacka głupota.

    • Ale w PRLu były niskie koszty pracy a w UE są najwyższe koszty pracy na świecie.

     • W PRLu ogólnie nie było czym płacić za prace dlatego te lewacki twór zbankrutował, natomiast w UE czerwona hołota masakrycznie okrada podatników.

 7. Przecież gdyby nie Franco, to 2 wojna światowa wybuchła by w Hiszpanii. Stalin planował natychmiast po przejęciu kontroli nad tym państwem podpalić nim Europę. Ba, już za pomocą tej wojny domowej w Hiszpanii chciał ją rozpocząć.

   • „10 lat socjalizmu gorsze niż wojna światowa”
    Przykładem jest zrujnowana socjalistyczna Wenezuela

    • Wenezuela to ideał prawiczków bo tam są niskie koszty pracy – 20 dolarów miesięcznie.

     • Wenezuela jest ideałem socjalistów bo niedługo nie będzie tam żadnych pieniędzy ani pracy.

 8. Podobnie jak szczątki czołowych niemieckich nazistów wywalano do rzeki, tak i pozostałości ich hiszpańskiego odpowiednika należy się pozbyć by nie stały się miejscem pielgrzymek i propagowania faszyzmu. A zdaje się że miejsce spoczynku Franco to jest jakieś okazałe mauzoleum a nie jedynie skromny grób.

  • widzisz baranie, gen Franco przewidzial to, ze w niedalekiej przyszlosci znajda sie smierdziele czerwoni, ktorzy po jego smierci beda chcieli nie tylko jego, ale rowniez jego towarzyszy walk wyrzucic z grobow. I dla tego prawi ludzie jak gen Franco, zolnierze, ktorzy pod jego dowodctwem walczyli i polegli, jak rowniez polegli cywile zostali przeniesieni do nowych kwater w (dolinie) Valle de los Caídos, z przeciwnej strony zostal pogrzebany czerwony odpad spoleczny, hiszpanscy bolszewicy, mordercy hiszpanow. Niestety sa debile, ktorzy ciagle wszystko chca zawlaszczyc dla siebie, a robia to zawsze czerwone kanalie. Tylko komunistyczne swinie uzywaly i uzywaja slowa faszysta.

   • hehe nic nie przewidział. jakiegoś swojego następce wyznaczył i myślał że ten jego zamordyzm będzie trwał po wsze czasy. a to co mam pisać, że był spoko Franco, skoro nie był?

    • Następca nie miał trzymać żadnego zamordyzmu tylko nie dopuszczać do zalegalizowania komunistów oraz wygranej marksistów w wyborach oraz miał przede wszystkim utrzymać Hiszpanie pod panowaniem dynastii Burbonów.

  • Dokładnie Umtiti. Niestety takie „taro” krzyczą o komunizmie. Typowe polskie krzykactwo. Niech idzie pracować u proboszcza na roli.

   • wal sie baranie, setki twoich przodkow polerowala jajka proboszczowi na wielkanoc i im to na dobrze wyszlo, wyszli przynajmniej na ludzi , a nie tak jak ty na czerwonego frajera.

    • Widzę, że jesteś zwykłym głupkiem i do tego chamem. Idź się leczyć zaburzony bubku. Typowy zwolennik prawicy z Ciebie. Z Ciebie to zwykły cham, prostak i intelektualne dno, które powtarza usłyszane gdzieś frazesy. A reszta Was niemot, które tak przywołujecie przykład Wenezueli. Wystarczą embarga na Polskę i „prawicowy” PiS padnie.

     • a co intelektualna miernoto, czyz wenezuela nie jest teraz totalnym dnem, czy w tym kraju nie rzadzi komunizm, co z korea, chinami, wietnamem i innymi czerwonymi burakami, ktorzy sami chca byc bogaczami, a nie zezwalaja na to ludnosci. W komunizmie jest powielany ten sam szablon od dziesiecioleci- zniewolenie, bieda, glod , smierc.

     • Posłuchaj ograniczony, agresywny bubku. Wenezuela została – tak jak wcześniej Kuba – rozwalona przez embarga. Tego, co się działo na Kubie za Batisty nie pojmiesz. Nie zauważyłem, żeby tak opiewany przez Ciebie kapitalizm czynił ludzi lepszymi, bogatszymi, a dzieci, żeby nie cierpiały głodu. Obaj z Preriokurem i resztą tutaj pokrzykujących „antykomunistów” nie jesteście w stanie zrozumieć. Rozumiem Preriokur, podsumowując różne komentarze, że sam sprzeciw wobec Waszej ograniczonej intelektualnie postawy, wobec Waszych wydumanych pomysłów i Waszego ciągłego biernoagresywnego zachowania charakterystycznego dla tchórzy jest już dla Was obrazą. Nie zauważyłem, żebyś napisał coś na temat chamskiego zachowania „taro”. A… no tak. Jak Wy bijecie to dobrze. Najlepiej w grupie.

     • Ach te embarga, lewactwo widzi wszędzie tylko embarga zamiast realnie spojrzeć prawdzie w oczy, socjalizm nigdzie i nigdy nie będzie działać z uwagi na instytucjonalny zakaz indywidualnej ludzkiej działalności opartej na rachunku ekonomicznym.
      Lewica widzi tylko kolektywne masy ludzkie skupione w obozach koncentracyjnych.

     • 2016 22/07/2018 at 15:33

      Boże, co za bełkot produkujesz.
      xx
      Socjalizm jest jednym wielkim bełkotem

     • A jakie to jest rzekome embargo na Wenezuelę ? Ze rządzący politycy nie maja wjazdu do USA ? Ze nie dostaną kredytu z amerykańskiego banku i pomocy finansowej ? Ze USA nie będzie inwestować i sprzedwac ? Maja przecież cały świat z UE, Rosją i Chinami na czele. Reżim socjalistyczny w Wenezueli jest po prostu niewydolny ekonomicznie i to są fakty.

  • Nie porównuj Hitlera i Franco!!!
   Tak kiedyś Hitler powiedział o Franco: „Wolałbym osobiście wyrwać sobie wszystkie zęby obcęgami, niż jeszcze raz rozmawiać z tym człowiekiem.”

  • Nazisci byli antysemickimi i rasistowskimi lewakami tzw narodowymi socjalistami a Franco był konserwatywnym nacjonalista i monarchista. To ogromna różnica !

 9. „Przymusowa kolektywizacja wsi była prawdziwą wojną domową, wypowiedzianą przez państwo sowieckie całemu narodowi drobnych rolników. Zesłano ponad 2 miliony chłopów, z tego 1,8 miliona
  tylko w latach 1930-1931, 6 milionów zmarło z głodu, a setki tysięcy na zesłaniu”.
  To tłumaczy, dlaczego socjalistyczna walka klasowa, rozpoczęta masową deportacją
  Kozaków, kontynuowana w postaci „likwidacji kułaków jako klasy” toczyła się dalej
  przeciwko kolejnym, by użyć słów Fryderyka Engelsa, „reakcyjnym narodzikom, które
  historia od stuleci wbrew ich woli wlokła za sobą”, teraz wyniszczanym ludobójczo
  przy użyciu narzędzia zagłady w postaci masowych deportacji”.

  Fragment tekstu z książki pt „Czerwony, brunatny i zielony socjalizm”

  • Posłuchaj Kibol, weź już przestań używać tylu pseudonimów w komentarzach, bo to się staje nudne.

   • Towarzysz lewak woli insynuacje?
    Wiem, prawda boli, Socjalizm jest planowym ludobójstwem.

    • Doucz się prawdy o kapitalizmie. Jesteś monotematyczny i przestań pisać pod kilkoma pseudonimami. Masz osobowość wieloraką? Psychiatrzy się czymś takim zajmują.

Comments are closed.