Szaleństwo! Hiszpania rządzona przez lewicę otwarła granice. Wpuszcza tysiąc Murzynów dziennie

Dwaj imigranci z tymczasowego obozowiska dla Murzynów w Almerni w Hiszpanii. Fot. PAP/DPA
Dwaj imigranci z tymczasowego obozowiska dla Murzynów w Almerni w Hiszpanii. Fot. PAP/DPA
REKLAMA

Ponad 1 200 nielegalnych migrantów przybyło morzem do południowej Hiszpanii z Maroka od piątku do soboty rano. Piątek, kiedy łodziami do brzegów Andaluzji dotarło 1000 Afrykańczyków, był rekordowym dniem pod względem napływu migrantów drogą wodną. Jak piszą hiszpańskie gazety – nowy socjalistyczny rząd, kazał wpuszcać wszystkich chętnych.

Dotychczas największa w historii grupa migrantów dotarła morzem do Hiszpanii kontynentalnej w ciągu jednego dnia 20 lipca – było to 450 osób. Przeważali w niej obywatele Maroka i Algierii oraz państw Afryki Subsaharyjskiej. Nie są to osoby prześladowane politycznie tylko imigranci ekonomiczni.

REKLAMA

Czytaj także: Udaremniony pucz w Wenezueli. Aresztowani dowódcy oddziałów komandosów i sił specjalnych

Jak poinformowała hiszpańska straż wybrzeża, w piątek dopłynęło do południowej Hiszpanii łącznie 1000 nielegalnych migrantów z Afryki; pokonali oni Cieśninę Gibraltarską na ok. 50 łodziach.

Nad ranem w sobotę służby poinformowały o przybyciu kolejnych grup migrantów, w sumie ponad 200 osób.

Wszystkie szkoły zajęte

Większość migrantów jest kierowana przez straż wybrzeża do Malagi, Almerii, Algeciras, Tarify, a także Jerez i Kadyksu. W kilku z tych miast do dyspozycji przybyszów oddano sale gimnastyczne.

Hiszpańskie media donoszą, że wraz z nasilonym w ostatnich tygodniach napływem migrantów samorządy południowej Hiszpanii kierują do rządu w Madrycie liczne apele o wsparcie finansowe i dodatkowy personel do przyjmowania Afrykańczyków.

W piątek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) poinformowała, że między 1 stycznia a 25 lipca br. na teren Hiszpanii dostało się przez Morze Śródziemne prawie 21 tys. migrantów z Afryki. Przypływali oni głównie z wybrzeży Maroka.

Czytaj także: Facebook ma kolejny poważny problem. Reklamodawcy niezadowoleni z wyników

Jak szacuje IOM, do Hiszpanii przybyło w tym roku wodą 38 proc. wszystkich nielegalnych migrantów próbujących dostać się na terytorium państw UE przez Morze Śródziemne. Przed rokiem odsetek ten wynosił zaledwie 11 proc.

IOM poinformowała, że Hiszpania jest obecnie głównym kierunkiem napływu migrantów z Afryki do Europy.

Dziura w granicy po przyjściu nowego rządu

Wzmożony napływ Murzynów do Hiszpanii zaczął się po tym, jak władzę w czerwcu przejęli socjaliści. Pedro Sanchez z Partii Socjalistycznej został premierem po tym, jak hiszpański parlament przyjął wotum nieufności dla centroprawicowego rządu Mariano Rajoya. Za wnioskiem głosowało 180 deputowanych, przeciwko 169, a jeden wstrzymał się od głosu. Opozycja wygrała głosowanie dzięki poparciu deputowanych z małych partii, w tym baskijskich nacjonalistów.

Powodem złożenia wniosku o wotum nieufności była afera korupcyjna z udziałem polityków partii rządzącej. Partii Rajoya zasądzono blisko 250 tys. euro kary za czerpanie korzyści z korupcji. W siatce korupcyjnej znaleźli się zarówno politycy, jak i przedsiębiorcy, z których część spędzi teraz za kratami nawet kilkadziesiąt lat.
(PAP)
Czytaj także: Polscy kierowcy będą w szoku! Na autostradach pojawią się fotoradary. Pierwszy już stoi. Zobacz, gdzie będą kolejne

REKLAMA