Powstanie Warszawskie zdaniem Stanisława Michalkiewicza

W sytuacji, gdy nie było najmniejszych szans na osiągniecie żadnego politycznego celu Powstania Warszawskiego, a walka toczyła się już wyłącznie o przetrwanie, dowództwo postanowiło podjąć z Niemcami rozmowy o kapitulacji. W dniu 3 października o godzinie 2 w nocy działający z upoważnienia generała Bora-Komorowskiego płk Kazimierz Iranek-Osmecki i ppłk Zygmunt Dobrowolski podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha, w Ożarowie Mazowieckim, zawieszenie broni. W ten sposób również i Niemcy uznali żołnierzy Armii Krajowej za kombatantów, dzięki czemu uniknęli oni śmierci i mogli pójść do niewoli. Cywilni mieszkańcy Warszawy zostali wypędzeni, najpierw do obozu w Pruszkowie, zaś miasto zostało obrócone w perzynę.

Kapitulacja Powstania Warszawskiego była jakby symboliczną pieczęcią nie tylko na grobie polskiej niepodległości, ale nawet – na wszelkich o niej marzeniach. Bo kiedy „czerwona zaraza” w końcu jednak nadeszła, dla żołnierzy niepodległości ani wojna się nie skończyła, ani nie nadszedł kres udręki. Przeciwnie – teraz była ona tym większa, że wszelkie działania, każde słowo, a nawet myśl – krótko mówiąc wszelkie przejawy walki o niepodległość Polski były bezwzględnie i umiejętnie tępione nie tylko przez sowieckich funkcjonariuszy Stalina, ale również – przez rosnące szeregi ich polskich pomocników. Walce tej nie towarzyszyła już żadna nadzieja na czyjąkolwiek pomoc i nawet rozpaczliwa nadzieja na III wojnę światową, która odwróci zły los, okazała się płonna. A jednak nawet w tych warunkach nie zabrakło ludzi, którzy tę walkę podjęli, już to z braku innego wyjścia, już to umiłowania wolności i pragnienia jej odzyskania we własnym, niepodległym państwie.

Mimo zamordowania przez komunistycznych kolaborantów co najmniej 20 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej i tak zwanych „formacji poakowskich” – z czego co najmniej 8 tysięcy poległo na skutek morderstw sądowych – mimo masowego terroru, który zapełnił obozy i więzienia dziesiątkami tysięcy patriotów – w latach 1944-1956 co najmniej 200 tysięcy Polaków w taki czy inny sposób kontynuowało walkę o niepodległość. To byli, a właściwie to są – bo niektórym przecież udało się przeżyć – „Żołnierze Wyklęci”, których w najczarniejszych chwilach ożywiała już tylko jedna nadzieja – że kiedyś Polska się o nich upomni. Niestety wydaje się, że w pogoni za różnymi błyskotkami – zapomniała. I dlatego warto o tym obowiązku dzisiaj przypomnieć, domagając się, by 1 marca został ustanowiony Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Powstanie Warszawskie zakończyło się bezprzykładną klęską, podobnie zresztą, jak walka prowadzona przez Żołnierzy Wyklętych. Popularne porzekadło głosi, że sukces ma wielu ojców, a klęska jest sierotą. Ale widocznie i od tej zasady są wyjątki – bo mimo klęski Powstania Warszawskiego, jest ono przedmiotem naszej czci – nawet ze strony tych, którzy ideę niepodległości Polski jeszcze 20 lat temu czynnie zwalczali, a i teraz robią wszystko, by jak najszybciej ten epizod dziejowy zakończyć.

Skąd się to bierze, jaka jest tego przyczyna? Czy może – jak twierdzą tak zwani „realiści”, czyli zwolennicy zginania karku przed każdą przemocą – cierpimy na jakąś psychiczną skazę? Na szczęście aż tak źle nie jest – bo jest ważny powód, byśmy jako naród do Powstania Warszawskiego i do postawy Żołnierzy Wyklętych nawiązywali. Bo zarówno Powstanie Warszawskie, jak i oni dają naszemu narodowi rzecz bezcenną – dają nam poczucie miary, dzięki któremu w sytuacjach wątpliwych możemy bez trudu odróżnić dobro od zła, patriotyzm od zdrady, polityczny realizm od kolaboracji. Trudno doprawdy to przecenić zwłaszcza dzisiaj, kiedy w imię jedności narodowej tylu łajdaków nastręcza się nam ze swoją amikoszonerią. Czyż to nie jest wystarczający powód, byśmy i Powstanie Warszawskie i Żołnierzy Wyklętych zachowali we wdzięcznej pamięci?

49 KOMENTARZE

 1. Otóż Szanowny Panie Stanisławie który wychwalasz prywatną służbę zdrowia a leczysz się w państwowym szpitalu.
  Zarówno Powstańcy Warszawscy jak i Żołnierze Wyklęci walczyli o Polskę DEMOKRATYCZNĄ.
  Gdyby Powstańcy Warszawscy i Żołnierze Wyklęci wygrali z Hitlerem, Stalinem i Bierutem to mielibyśmy w Polsce demokrację od 1945 a nie od 1990.
  A dla prawicy demokracja to zło najgorsze. JKM pisał że w PRLu było lepiej niż w UE bo były niskie koszty pracy, prześladowano gejów, strzelano do robotników, były zamknięte granice itp. itd.
  Dlatego prawica powinna być wdzięczna Hitlerowi, Stalinowi i Bierutowi za zabicie prodemokratycznych Powstańców Warszawskich i Żołnierzy Wyklętych.
  W III Rzeszy, ZSRS i PRL nie było znienawidzonej przez prawicę demokracji.

  • Ale glupoty Pani opowiada. III Rzesza powstala dzieki demokracji – Hitler zostal wybrany w demokratycznych wyborach przez narod, a nigdy nie ukrywal swojej nienawisci do narodu zydowskiego, planow stworzenia wielkiej Rzeszy, wyzszosci rasy aryjskiej itd. To demokracja sprawila, ze doszedl do wladzy. Wychwalanie prywatnej sluzby zdrowia – system mamy taki, ze wiekszos zabiegow wykonuje sie w szpitalu, ale niech mi Pani powie kiedy ostatni raz byla Pani u panstwowego stomatologa… Jest to prywatne i dziala pieknie. Z prostymi problemami tez znaczna czesc spoleczenstwa idzie prywatnie, bo nikt nie chce czekac tygodniami. Za wiele zabiegow jak np jaskra, artroskopia kolana tez ludzie ida prywatnie bo kolejki sa niemilosiernie dlugie. Takze polecam pomyslec nim sie cos napisze.

   • Panie Banzai to Pan raczy opowiadac bzdury, bo droga dojscia do wladzy Hitlera nie byla tak prosciutka, jak usiluje Pan to przedstawic. O zadnej demokracji nie moze byc mowy. Wynik wyborow jak to u socjalistow byl „podrasowany” a Hitler nie od razu
    proponowal, jednoznaczne rozwiazanie kwestii zydowskiej.
    Wrecz przeciwnie, poczatkowo lasil sie jak pies do zamoznych Zydow, dopiero pozniej
    gdy okazalo sie ze go nie popra rozwinal przemysl pogardy i nienawisci.
    Poczytaj Pan Bullocka ” Hitler – Studium tyranii” to moze przestaniesz czlowieku bzdury plesc.
    I co ma piernik do wiatraka jesli chodzi o sluzbe zdrowia w tym kontekscie? Po pierwsze to chyba dobrze, ze oprocz sluzby zdrowia socjalnej jest jeszcze mozliwosc pojscia do lekarza „prywatnie” i chyba oczywiste jest, ze jakosc tych uslug jest wyzsza.
    Nie powinno jednak byc mozliwosci by lekarz pracowal i „prywatnie” i w panstwowej sluzbie, a juz zupelnie niedopuszczalne jest choc nie zawsze przestrzegane by korzystal prywatnie z panstwowego sprzetu.
    Po drugie chyba Pan Panie Banzai, nie do konca zrozumial uwage AW dotyczaca sluzby zdrowia i Michalkiewicza, jednakowoz nie podejmuje sie tego tlumaczyc … niech sie
    ten caly Ala meczy. :)

  • I Michalkiewicz i Korwin to sa najlepsze przyklady, ze sprawnosc intelektualna, nie czyni czlowieka madrym.
   To jakby mieli w rekach mlotek, ale zamiast wbijac gwozdzie ida po ulicy i demoluja okienne wystawy.
   Miejscem ich wypocin jest Hyde Park w Londynie.
   Kazdy ma prawo do swojego zdania, ale ja tez mam prawo do mojej wlasnej oceny.
   Dla mnie krytykanci powstania, to karły moralne i tchórze, a w pewnym sensie nawet zdrajcy.
   Ludzie niegodni w kraju gdzie zyje jeszcze pamiec „Orlat Lwowskich”, Powstancow z Warszawy, czy Slaskich Harcerzy, ktorych Niemcy zrzucali z wierzy spadochronowej na bruk.
   NIe nalezy jednak ani Korwina ani Michalkiewicza lekcewazyc, bo endecka (neo- endecka) nienawisc ma moc niszczaca o czym przekonal sie Pilsudski, a prawie nie posiada zadnej mocy sprawczej w pozytywnym znaczeniu. Dzisiejsze podzialy na prawicy sa miedzy innymi echem endeckich miedzywojennych wybrykow politycznych.

   • Rododendron, jak mawiała stara Warmiaczka ” ogłupsiał całkiem”. Nawet ortografia już mu nie służy, wierzy od wiara, a budowla to ino wieża. Idź dziecię ja Cię uczyć każę (nie karzę), na początek może (nie morze) język polski.

    • Ortogrfia to ważna rzecz, ale nie koniecznie na tym forum.
     Masz inklinacje w tym kierunku zapraszam na forum jezykpolski.pl –
     nie wiem czemu piszą ten adres bez polskich znaków, ale to szczegół.
     Tam będziesz mógł „powalczyć” z innymi polonistami z powołania oraz
     błysnąć swoją wiedzą wśród specjalistów.
     Życze powodzenia :)

  • Czy pana Michalkiewicz ktoś pyta cze chce korzystać z państwowych szpitali? Czy my mamy wybór? Czy jeśli zdecyduję się na leczenie w prywatnej klinice rząd odda mi zagrabione wcześniej składki? Oczywiście można z nich zrezygnować i iść do „prywaciarza”, ale nie każdego na to stać. Poza tym trzeba pamiętać, że do tej państwowej służby zdrowia co roku trzeba z budżetu ( który jest finansowany z kredytów) dopłacać sporą sumkę, ponad to co idzie ze składek na ubezpieczenie. Podsumowując leczymy się na koszt naszych dzieci i wnuków. Tylko ktoś kto ich nie posiada może uważać, że jest różowo.

   • A co pod przymusem go zawieźli do prywatnego szpitala jak go serce bolało?

  • Walczyli o Polskę demokratyczną?To musi upał.Przegrzały ci się styki od ciepła i bredzisz.Walczyli z Niemcami,bo myśleli,że się uda wyzwolić Warszawę.Gdyby ktoś im wtedy powiedział,że mają walczyć o demokrację to w najlepszym przypadku uznaliby go niespełna rozumu lub kosmitę.Ktoś taki jak ty udowadnia,że demokracja do czysty debilizm,ponieważ mogą w niej uczestniczyć takie osobniki jak ty.Czy ty naprawdę uważasz,że to dobrze jak większość decyduje to jest dobrze?Niestety mądrość i inteligencja się nie sumują.Zakładam,że twoje IQ jest gdzieś w poniżej połowy IQ JKM czy St.Michalkiewicza.W takim przypadku nawet milion osobników o podobnym niedorozwoju jak ty,razem są głupsi od jednego z nich.

   • Nie urażając nikomu, to IQ Korwina i Michalkiewicza uważam za znacząco przeszacowane, w porywach może osiągają IQ naszej Dody. Poza ewidentnymi głupotami nawet często coś mądrego napiszą, tak że lubię ich czytać.

    • Podaj mi przykład „ewidentnej głupoty” lub jakiejkolwiek głupoty napisanej przez nich.W dzisiejszych czasach internetu każdy może krytykować,ale kim ty jesteś?Napisz jakąś ewidentną mądrość i niech to ktoś wydrukuje.Może nawet ktoś zauważy twój talent.Lem kiedyś powiedział,że dopiero w internecie zauważył ilu idiotów jest na świecie.I tacy idioci krytykują wszystkich,bo idiocie nie wytłumaczysz niczego.Nie twierdzę,że jesteś idiotą,ale nie możesz znać zbyt dużo tekstów tych panów.Gdybyś znał, to nie pisałbyś ewidentnych głupot.

     • Specjalnie nie zbierałem co głupszych wypowiedzi, tak tylko z pamięci. Pytanie do JKM o żywność GMO, odpowiedź: „nie jest szkodliwa, żołądek rozłoży to na czynniki pierwsze i nic się nie stanie”. Cóż odpowiedź godna geniusza, to niech zje muchomora sromotnikowego lub wilcze jagody o cykucie nie wspomnę. Monsanto genetycznie skrzyżowało ziemniaka z pierwiosnkiem, udało się, ale ziemniak stał się zwyczajnie trujący! Zrezygnowano z tego. Można poszukać w necie. Po drugie od wielu wielu lat czytam jak JKM przewiduje , „już w następnym roju Unia Europejska się rozpadnie”, podobnie jak czarnowidz Jackowski prorokuje wojnę światową. To są tak jak przepowiednie świadków Jehowy o końcu świata, coś tam już kilka było!. Nie mówię już o co śmieszniejszych wystąpieniach JKM w Parlamencie Europejskim. Rozśmieszyło mnie gdy JKM roztkliwiał się nad niczym nieograniczoną wolnością w czasach Ludwika XVI we Francji. Zapomniał dodać, że dotyczyło to tzw. szlachetnie urodzonych, zwykłe pospólstwo miało tyle do gadania co Żyd za okupacji. Traktuję tego jegomościa jako swojego rodzaju błazna, mówi często prawdę, za to Go szanuję, ale potrafi wszystko obrócić w jakąś niedorzeczna kpinę. Czasami myślę sobie , że specjalnie obraca wszystko w jakąś bzdurę aby ośmieszyć idee liberalizmu gospodarczego i wolności obywatelskich.
      Michalkiewicz, co tu dodać, pisarz od wierszówki, tak mu płacą! Obracanie na okrągło stereotypowymi zwrotami w rodzaju ” złota pani Aniela”, „zły czekista Putin”, towarzysz Szmaciak”, zachodzim z um z Podgornym Kolą” itp. Nawet kiedyś wpłaciłem pewna donacje na rzecz tego człowieka, niestety rozczarowałem się. Pamiętam jak się zbulgoczył, ewidentnie groził mu wylew, na pytanie o ograniczenie emerytur Es-bekom itp. Za swoim guru , który twierdził, że skazańcowi nawet na szafocie należy wypłacić ostatnia emeryturę, sugerował , że emerytur zbrodniarzom nie należy odbierać. Byłbym się z tym zgodzić, gdyby tych starych SBków postawiono na szafocie, czego jednak nie zrobiono. Nie wydaję się słusznym i sprawiedliwym gdy ogromne rzesze ludzi pracujący często przez czterdzieści lat i dłużej musiało żyć za 800- 1000 zł miesięcznie, podczas gdy oprawcy otrzymywali po 10 000 zł emerytury. Próbowałem nawet korespondować z tym panem, niestety spotkałem się ze strony tego osobnika ze stekiem pomówień i życzenia mi wszystkiego najgorszego.
      Nie ukrywał, że byłem bardzo zaskoczony odpowiedzią w rodzaju ciecia spod budki z piwem. Człowiek ten uważa siebie pewnie co najmniej za wszechnicę mądrości wszelakiej, co najmniej za emanację Buddy. Widać obowiązuje stara zasada, nie dyskutuj z głupcem, bowiem zniży cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Cóż chyba karma wróciła do adresata, bowiem niedługo pan Stanisław mocno zaniemógł i trafił do szpitala. Mimo wszystko wysłałem mu życzenia zdrowia, bo w przeciwieństwie do niego nie życzę nikomu źle.
      Przeżyłem już sporo lat, nie uważam się za mędrca, jak każdy człowiek mylę się, nikomu nie narzucam moich poglądów. Uważam, że każdemu wolno nawet głupoty wygadywać lub wypisywać. Taka jest wolność słowa. Ale też każdy, również ja w skromnej osobie mam prawo nie zgadzać się z tak ogłaszanymi przez innych poglądami.
      Wolno też nie zgadać się z moimi poglądami, powiadał kiedyś pewien lektor partyjny PZPR, było kiedyś coś takiego, ” punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia”. Mimo, że nie należałem do PZPR i od lewicowych poglądów jestem dość daleko, pod tym zdanie podpisuje się obiema rękami!

     • Zjadasz codziennie zmutowane jedzonko i jak widzę żyjesz.Zapytaj na ulicy o towarzysza Szmaciaka albo Podgornego Kolę.Ciekawe jaką odpowiedź usłyszysz?A co do UE.Pewnie będzie trwała jak trzecia rzesza,1000 lat.Jak dotąd wszystkie problemy związane z zadłużeniem,socjalizmem,UE,demografią,ZUS-em ,Żydami itp.opisywane przez od wielu lat przez JKM i St.M. sprawdzają się w 100%.Emerytury dla SB?Grosze w skali kraju,ale umów należy dotrzymywać.Nie przeszkadza ci likwidacja OFE?To już setki miliardów.

    • No popatrz, a jak Rodek pisał podobne pierdoły o JKM to, coś Ci się nie podobało, a tu proszę jak sam się bezlitośnie „wywnętrzasz”.

  • Lewactwem zajechało…O Demokracje to walczyli ci co szli ze wschodu. Powstancy: AK, NSZ…walczyli o Wolną Polskę. II RP sanacyjna nie była zbytnio demokratyczna.
   Co to za docinki z tą słuzba zdrowia…? To taki argument jak: nie jesteś za Unią E.? To czemu jeżdzisz po drogach wyremontowanych za kasę z Unii?….czyli argument do banii.

   • II RP i tak byla bardziej demokratyczna niż III Rzesza, ZSRS i PRL.
    Chodzi o to że jak SM i JKM twierdzą że państwowe jest złe to nie powinni leczyć się w państwowych szpitalach – to oczywiste. Mają inżyniera Ziębę.

  • Najgorsze jest to , że jest nudne. Czasem ktoś daje się wciągnąć w Toją grę . wtedy penie jesteś szczęśliwa. twoje pisanie jest nudne jak polski film w REJSIE. NIE POWINIENEM TEGO PISAĆ PISZĘ PO TO BY ZnieCHĘCIĆ LUDZI DO NIE PISANIA KOMENTAŻY na posty ” ala wilk „

 2. „W III Rzeszy, ZSRS i PRL nie było znienawidzonej przez prawicę demokracji.” – jak zwykle kłamstwa i manipulacje. Weź idź na urlop w końcu trolu. Za darmo nikt takich bredni nie pisze, a twoja obsesja na punkcie JKM jest co najmniej dziwaczna.

 3. Nie dajcie się wkręcać tej całej „ali wilk”. To troll forumowy, który od wielu lat pod różnymi nickami, jak np. Awanturry Fikki Mikki” mącii sieje niezgodę na tym forum.
  Ten facet ma jakieś prywatne fochy do JKM i Michalkiewicza, których od lat nie potrafi wyartykułować, dlatego szczuje i podsr…wa na forum.

 4. To nie przypadek. Zarówno AlaWilk, jak i „kwiatek”205 korzystają ze „skryptów” tego samego podłego autorstwa!!!

  • A co jest „skrypt” i to w dodatku „ten sam”. Chłopie weź no się schłódź bo cie kiepełe rozsadzi.
   Przekombinowałeś :)

 5. Pan panie Stanisławie jest przykładem trwania walki powstańczej . Wypowiedziane tu słowa maja wielką wartość . Nie przestaniemy walczyć o wolność taka nasz natura. Dziś idea jest taka sama, tylko wróg jeszcze większy .
  Dziękujemy za pana pracę !

 6. Powstanie Warszawskie było logiczną kontynuacją Akcji „Burza”.
  Komunistyczni agenci Sierowa jak Okulicki, Rzepecki i inni zrobili jak zrobili a setki tysięcy Polaków przypłaciło to życiem a często i torturami.
  I tamtej Warszawy już nigdy nie będzie …

 7. Cześć Anty!
  Pamiętam typa. Wyjątkowo zatwardziały był, ale i też przebiegły. Alusia to do pięt mu nie dorasta. Może u racjonalistów ją poważnie traktują.

 8. do yossarian : Młody człowieku, pytałeś o głupoty wygadywane i wypisywane przez Twoje guru, odpowiedziałem.
  Mam własny sad, warzywa kupuję od „chłopa”, unikam żywności przetworzonej, nie pije słodzonych ,diabli wiedzą czym, napojów gazowanych. Na chemitraile i inne czynniki niestety nie mam wpływu, przeżyłem własna żonę, wielu znajomych, którzy pomarli wieku 50+, a i wcześniej. Mam swój pogląd na życie.
  Nigdy nie wierzyłem w 1000 – letnią rzeszę, zresztą umarła zanim się urodziłem.
  Każde imperium upada, jak uczy historia: Babilon, Egipt, Imperium Perskie Aleksandra Macedońskiego , Rzym. ZSRR tez upadł, czego byłem świadkiem.
  Upadnie i Unia Europejska, której na początku akcesji Polski byłem przeciwny, niestety byłem w mniejszości. No cóż dupokracja jak mawia JKM. Kiedy upadni, nie wiem, nie jestem Jackowskim?
  Kradzież OFE, oczywiście i jak tu dotrzymywać umów, niestety „Pacta sunt servanda” nie obowiązują, wielokrotnie zostały złamane. Z drugiej strony umowa z lufą pistoletu z mocy prawa są nieważne.
  Ja tam się z SB-kami nie umawiałem na ich uprzywilejowane emerytury, ze mną tez żadnej umowy nie uzgadniał, narzucono mi jak i milionom Polaków jakieś zasady, które zresztą były zmieniane bez naszej zgody. Czy ktoś płakał nad tak złamanym naszym prawem emerytalnym, nad kradzieżą OFE? Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. OK! ukradziono nam nasze emerytury, ale wara od emerytur SB-ckich. Logika godna przysłowiowego Kalego!
  Wiem doskonale, jesteśmy w czarnej d..ie, bilionowe zadłużenie Polski, rządy kleptokracji, roszczenia żydowskie. To wszystko wiem i co dalej? JKM nic tu nie zaradzi, on jest niegroźny, jak pisałem „błazen” takiemu wszystko wolno. Gdyby był groźny to już by nie żył jak Lepper i inni jemu podobni!
  Wolny rynek? Już z student pierwszego roku ekonomii dowiaduje się, że jest to pojęcie wirtualne, modelowe, tak jak gaz doskonały, ciało doskonale czarne i ciało doskonale sztywne w fizyce.
  Poglądy JKM bardzo przypominają średniowieczne pojecie flogistonu i teorie Ptolemeusza.
  To, że JKM pisze chwała jemu za to, może chociaż kogoś zmusi do myślenia? Czy ma rację, trochę przypomina rady Piłsudzkiego, którego notabene nie jestem zwolennikiem, „bić kurwy i złodziei”. Czyli precz z demokracją , niech żyje dyktatura i monarchia. Dobrym przykładem Korea Północna, monarchii Kimów i zero demokracji a naród prze szczęśliwy!
  Tak na koniec pozdrawiam!

  • Korwinizm nie jest takim niegroźnym zjawiskiem jak piszesz. Sieje spustoszenie w bezkrytycznych
   młodych głowach. Oni nie pojmują kowino-bajek jako inspirację, lecz raczej jako słowo objawione.
   Każdy nowy adept jest informowany, że Korwin wielkim indywidualistą jest bo był światowej klasy brudżysta
   i jeszcze nieźle gra w szachy. Zapominają, że i wśród wybitnych szachistów zdarzali się np fanatyczni działacze lewicowi (Karpov) czy stalinowscy sędziowie (Władysław Litmanowicz, właśc. Abram Wolf (ur. 20 lutego 1918, zm. 31 marca 1992) – polski szachista, dziennikarz, działacz i sędzia szachowy żydowskiego pochodzenia. Z wykształcenia prawnik, w latach powojennych sędzia w procesach stalinowskich, wydał wyroki śmierci na działaczy polskiego podziemia niepodległościowego.)

   Moim zdaniem Korwin jest groźny.

   • Wyjaśnienie , pisząc niegroźny miałem na myśli, ze nie zagraża systemowi, ot taki wentyl bezpieczeństwa. Młodzi się podniecą, że czynią jakieś rzeczy wielkie, a w rzeczywistości cała para idzie w gwizd.
    Prawdziwych i groźnych ludzi dla systemu się niszczy np. A. Gwiazda, dr Ratajczak, Świtoń. Innych się przekupuje!
    Stąd system JKM nie zwalcza, lub tylko symuluje jakąś walkę aby go uwiarygodnić!
    Czy tak naprawdę jest groźny dla Polski, chyba jednak nie aż tak bardzo? W końcu ile ma szabel? Zwolennikami głównie gimbaza. Z dojrzałością przychodzi rozum, wierzę w to głęboko.
    Byłem zawezwany na tym forum o podanie zarzutów faktów w stosunku do JKM i St.M., podałem je. Czy ktoś merytorycznie temu zaprzeczy?

   • Oczywiście, że jest groźny. Dla tych, którym rola niewolników państwowych bardzo odpowiada. I dla tych, którzy są przy korycie. Gdybyśmy żyli w państwie, które nie wtrąca się do wszystkiego, to Polacy nie musieliby wyjeżdżać na Zachód. Tutaj by się bogacili, tutaj zakładali rodziny, tutaj po prostu chcieli być i tutaj żyć. A tak zastępowani jesteśmy Ukraińcami, Białorusinami, Hindusami, itp. I jakie znaczenie ma zdrowe odżywianie, jeśli zdrowo odżywia się bęcwał? Potrzebujemy ludzi, którzy chcą być wolni, decydować o własnym losie i losie najbliższych, ludzi odpowiedzialnych zarówno za siebie, jak i za własny kraj, a nie skupionych na własnym zdrówku osobników, którzy już dawno przestali marzyć o wolności i nieodłącznej od niej odpowiedzialności. To tacy jak Wy ciągle tańczą ten chocholi taniec ‚raz Po, raz PiS”, odbierając nam i wolność i nawet nadzieję na nią. I powiązaną z nimi godność. Mam Was dość!!!

    • Co proponujesz? Z chorągwiami kościelnymi i siekierami na Belweder?

     Gwoli wyjaśnienia nigdy nie głosowałem ani na PIS, ani na PO. Parę razy zagłosowałem na ugrupowanie JKM, ale mi przeszło z wiekiem.
     Widać masz jeszcze jakieś złudzenia, to przejdzie z czasem.
     Sytuacji nie zmieni ani JKM ani tez wybory, bowiem gdyby wybory mogły coś zmienić ,to byłyby zakazane!

    • Ale Zachód przecież jest lewacki. Według JKM młodzi ludzie powinni wyjeżdżać do Rosji i Chin żeby się wzbogacić a tego przecież nie robią.

   • Dziękuję, pozostaję z pełnym szacunkiem. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, nawet odmienne od mojego., nawet wówczas gdy ktoś jest zwolennikiem płaskiej ziemi.
    Pozdrawiam

    • Żyjemy w czasach, w których nawet największy głupiec ma prawo do własnego zdania. I w dodatku domaga się merytorycznej odpowiedzi na sadzone przez siebie w tym „zdaniu” głupoty. Och, ta tolerancja. Współcześnie chyba najbardziej odpowiedzialna za to mnożenie się wszelkiego rodzaju głupot.

     • Primo: jestem za tolerancją, brak jej nie chroni przed głupotą! Dla mnie tolerancja nie oznacza zgody na marsze LGBT i jakichś Femen, jasne! Natomiast brak tolerancji to dyktatura.
      Secundo: Nawet „największy głupiec” ma prawo żyć, widać jest do czegoś potrzebny, choćby po to aby zasilić rzeszę zwolenników JKM.
      Tertio: Zawsze mam prawo aby nie zgodzić się z czyimś zdaniem, działa to w obie strony.

 9. Wyluzujcie! Nie wiem po co karmicie troli na tym forum? W dodatku troli lewackiej proweniencji , którym teksty piszą oficerowie prowadzący, więc na jakiekolwiek argumenty są odporni gdyż nie myślą tylko wyszczekują zdarte Wybiórcze kawałki. Żołnierzom Wyklętym należy się oczywiście wieczna pamięć i chwała, zaś odpowiedzialnym za wywołanie powstania … sz … koda gadać – wycięto prawdziwych Warszawiaków, w których miejsce komuna wbudowała słoików, zniszczono prawdziwe miasto, w którego miejscu powstał potworek z kloców i kupą Stalina na dokładkę zwaną „pałacem kultury”. Cóż jaki system taka kultura.

Comments are closed.