Chcą zastraszyć antyimigrancką partię. Ubrani na czarno intruzi spalili stoisko wyborcze Szwedzkich Demokratów

Podpalone stoisko wyborcze Szwedzkich Demokratów.
Podpalone stoisko wyborcze Szwedzkich Demokratów.

Szwedzka policja poinformowała o spaleniu stoiska Szwedzkich Demokratów. Ze wstępnych informacji wynika, że odpowiedzialni są nieznani obecnie ludzie ubrani na czarno.

Jak powiedział rzecznik policji, krótko przed pożarem widziano w namiocie około dziesięciu ubranych na czarno ludzi. Podejrzewa się więc, że to oni zaprószyli ogień.

– W pobliżu było kilka namiotów i istniało duże zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru – powiedział Peter Aldersson, rzecznik policji w Göteborgu.

Jörgen Fogelklou, szef Szwedzkich Demokratów w Göteborgu stwierdził, że działanie podpalaczy to „idiotyzm”.

– Musiało się im coś pomieszać, jeśli sądzą, że zniszczenia materialne nas uciszą. Koszt poniosą mieszkańcy Göteborga. Pożyczyliśmy ten namiot od miasta – powiedział Fogelklou. – To nie był zwykły namiot, lecz ogromna konstrukcja z elektrycznością i podłogą – dodał.

Jak przypomina voiceofeurope.com, kilka dni wcześniej miał miejsce zamach bombowy w biurze Matteo Salviniego, lidera włoskiej Ligi. Odpowiedzialność za atak wzięła wówczas organizacja lewicowych anarchistów.

Antyimigranccy Szwedzcy Demokraci mają szansę na duży sukces wyborczy w zbliżających się wyborach. Sondaże dają im drugie a nawet pierwsze miejsce w wyścigu do parlamentu.

dca/voiceofeurope.com/svt.se

19 KOMENTARZE

  • ▌▌Szwedzka policja pewnie znowu przeprowadzi kolejne rozmowy z rodzicami (tym zajmuje się szwedzka policja), choć oczywiście — „sprawcy nieznani”…

   Lewicowa utopia doprowadziła do takiego rozpalenia emocji, że z podobnymi sytuacjami będziemy mieć w Europie coraz częściej — znów wracamy do lewicowej agresji politycznej jak z czasów walki SPD, NKWD, Komunistów z Syndykalistami, itd., za jakiś czas być może ponownie do lewicowych mordów politycznych.

   Jednostronne spojrzenie? Nie do końca. Społeczeństwo można z grubsza podzielić na kierujących się emocjami i kierujących się rozumem. Dla tych pierwszych fakty są mniej istotne, ważne, czy grzeją ich dostatecznie mocne emocje (widać to w komentarzach pod tekstami — zarzuty względem autora, że wciąż nie nakręcił nienawiści dostatecznie mocno).

   No i tak się dziwnie składa, że to właśnie ta część społeczeństwa głosuje na ruchy czysto lewicowe oraz pseudoprawicowe (np. narodowych socjalistów, u nas jest to głównie PiS i „narodowcy”).

   • ▌▌Mała pomyłka się wkradła… A więc dla rozszerzenia: lewica się tłucze, lewica się morduje, komuniści zabili m.in. działacza NSDAP i tak oto został partyjnym świętym wciągniętym na robotnicze sztandary:
    https:\\pl.wikipedia.org\wiki\Horst-Wessel-Lied

 1. Jak zwykle polskie prawiczki popierają partię która chce wyrzucić Polaków ze Szwecji.

 2. Neofaszyści dziwią się że ktoś stosuje wobec nich neofaszystowskie metody? Przecież sami nawoływali do wyrzucenia Polaków ze Szwecji.

  • Ja głosuję na SD. Ale mnie nie wyrzucą, jestem wysokiej klasy specjalistąi potrzebują w Szwecji takich :-)
   Nieudacznicy, lenie i turyści socjalni- wypad!

  • Kogo wyrzucą? Np regionalnego konsultanta ds raka płuca? Albo szefa Intensywnej Terapii w szpitalu regionalnym? Dobrego chirurga? To moi znajomi Polacy w Szwecji

 3. Pogratulować tym „Szwedzkim Demokratom”. Muszą odwalać kawał dobrej roboty, skoro przeciwnicy już się posuwają do takich zagrywek.

  • Palenie wszystkiego: książek, ludzi to specjalność twoich ulubieńców spod czerwonego sztandaru: narodowych i międzynarodowych socjalistów.

 4. Dziwne, że żaden rząd swię za tych lewusów z antify nie weźmie. Przecież to są bandyci na równi z bojówkami hitlera.

  • A ja „dziwię się” że Kaczyński nie weźmie się np. za Sierakowskiego.

   • Kaczyński nie ruszy Sierakowskiego i jemu podobnych ponieważ jak wiadomo zbawca Jarosław jest wybitnie lewicowym politykiem prawicowym.

 5. Tylko w ten sposób lewacy są w stanie podtrzymywać swoja ideoliogie. Brak merytorycznych argumentów, tylko bełkot. Coraz mniej ludzi się na to nabiera , więc zaczynają sie ataki.

Comments are closed.