Już pompują Biedronia. Najnowszy lewacki sondaż

Robert Biedroń. Foto: PAP/Marcin Kaliński
Robert Biedroń. Foto: PAP/Marcin Kaliński

Najnowszy sondaż przeprowadzony dla lewackiego OKO.press wskazuje, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się 20 sierpnia, wygrałby je PiS, a do Sejmu weszłyby także: PO, Kukiz’15, SLD, PSL oraz nieistniejąca partia Roberta Biedronia. Zaczęło się pompowanie nowego politycznego dziwadła.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 17-19 sierpnia 2018 roku przez IPSOS. Na PiS wskazało 41 proc. ankietowanych. W Sejmie z poparciem 20 proc. znalazłaby się także Platforma Obywatelska. 8 proc. ankietowanych chce głosować na Kukiz’15. a po 6 proc. na SLD i PSL.

Najprawdopodobniej na polityczne zlecenie w badaniu uwzględniono ugrupowanie Roberta Biedronia, które w ogóle nie istnieje i nie wiadomo czy w ogóle zaistnieje. Biedroń coś tam bąknął, że może założy partię i nazwie ją „Kocham Polskę”, a społeczno-polityczni hochsztaplerzy podchwycili pomysł i już pompują mu poparcie.

Nieistniejące ugrupowanie Biedronia zdobyłoby wg tego sondażu 5 proc. głosów i weszłoby do Sejmu.

Po co to wszystko? Robert Biedroń w Słupsku, którego był prezydentem przez ostatnie 4 lata, nie ma już przyszłości. Postanowił więc dalej utrzymywać się z pieniędzy podatników i zostać posłem. Rzucił pomysł nowej partii i od razu w sondażach „specjaliści” dali mu kilka procent. To zapewne wystarczy, żeby dostał dobre, biorące miejsce na listach opozycyjnej koalicji PO i N.

A przy okazji inni szatani wykorzystają go do postraszenia totalnych opozycjonistów – „macie się nas słuchać, albo wykreujemy wam konkurenta.”

42 KOMENTARZE

     • Do (s)exprałata Charamsy

      (S)exeminencjo, czy jak Cię zowią!
      Przepraszam, trzeba powiedzieć twardo:
      Choć się cech.ujesz mądrością sowią,
      To błądzisz wiążąc sie wciąż z Eduardo!

      „Cudze chwalicie, ale nie znacie
      Swojego.” – Popatrz, jest (s)exwikary,
      Co w Słupsku odda Ci, (s)exprałacie
      Siebie – gdy złożysz wyznanie wiary:

      „Wierzę w lewicę i parytety,
      I w to, co o mnie „Wybiórcza” pisze.
      W Grodzkiej przemianę – mężczyzn w kobiety.
      I że przejechał Bul przeoryszę!”

      Kiedy wypowiesz te światłe słowa,
      Biedroń na wieki Twoim zostanie.
      Kościół do kruchty się wreszcie schowa
      I za sakrament uzna onanię.

      Aby w Kościele był postęp wszędzie,
      LGBT-ystów sobie dobierzem;
      RobcioTwą żoną-prałatem będzie,
      Ty – kardynałem, Michnik – papieżem!

 1. Tutaj Biedroń pisze pod przykrywką „ala wilk”, pedała łatwo rozpoznać po smrodzie.

  • Stanisław Michalkiewicz napisał:

   Oto rząd opublikował niedawno projekt ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Jest tam art. 135 odnoszący się do ustawy o broni i amunicji, a zawierający rygorystyczne ograniczenia i tak przecież restrykcyjnych zasad posiadania broni palnej.

   Warto zwrócić uwagę, że kiedy projekt trafił, jak to się mówi – „do laski” – to zarówno w telewizji rządowej, jak i telewizjach nierządnych, pojawił się felieton filmowy o rozpasaniu sprzedawców fajerwerków, wskutek czego jakiemuś chłopaczynie poparzyło rękę. Czy rzeczywiście poparzyło, czy to tylko taki fakt prasowy – to nieistotne, bo choćby na tym przykładzie widać, że w sprawach ważnych dla państwa, na przykład – by przygotować je odpowiednio na żydowską okupację – obydwa wrogie obozy idą ręka w rękę.

   Toteż wspomniany projekt przewiduje konfiskatę broni – również tej, którą dotychczas obywatele mogli posiadać. Rząd swoją suwerenną inicjatywę usprawiedliwia „dyrektywą unijną”, chociaż jeszcze całkiem niedawno prezydent Duda chciał zapytać obywateli, czy nie chcieliby aby wpisać sobie do konstytucji, że Polska jest państwem suwerennym. Owszem, jakże by inaczej – ale jak Unia wyda dyrektywę, to nasi Zasrancen już gotowi do zrealizowania jej w podskokach. Taka to ci suwerenność.

   Jeśli projekt tej ustawy nie wychodzi naprzeciw żydowskiej okupacji Polski, to ja jestem chińskim mandarynem. Po co Żydom potrzebni Polacy uzbrojeni, niechby nawet w samopały? Hitler w okresie dobrego fartu też uważał, że broń mogą nosić tylko Niemcy, no ale kiedy zmiękła mu rura, to nosił ją już każdy, zresztą – głównie niemiecką. To znaczy – prawie każdy, bo na przykład polscy chłopi na Wołyniu nie.

   Oto co pisze na ten temat w swoim pamiętniku, w rozdziale o roku 1943, Adam hrabia Ronikier, prezes Rady Głównej Opiekuńczej, jednej z dwojga polskich organizacji (pierwszą był PCK) oficjalnie działających w Generalnej Guberni: „Przewodnią myślą projektu było to, by w każdej gminie, jeżeli nie w każdej wsi stworzyć oddziały straży (obywatelskiej- SM) o byłych podoficerów oparte i nie we dworach, a po wsiach stacjonowane. (…) Toteż jak piorun z jasnego nieba spadła na nas wiadomość (…) że Delegatura rządu jest zasadniczo przeciwna tworzeniu straży i ze swego pozwolenia stanowczo odmawia. (…) W tym czasie sprawa Wołynia zaczęła przybierać wprost tragiczne kształty. Gwałty i morderstwa dokonywane na Polakach przez zamieszkałych tam Ukraińców nie tylko nie ustawały, ale z dniem każdym przybierały na sile i barbarzyńskich formach. (…) Tak topniał stan posiadania polskiego w tej odwiecznie do Polski należącej ziemi, a panowie z Delegatury, nie pozwoliwszy nam na organizowanie obrony, nie raczyli myśleć o tym, że złemu trzeba było przynajmniej próbować zaradzić, a nie zostawiać bez żadnej pomocy te rzesze polskie na Kresach.

   Przecież przykład, który miał miejsce w Równem, gdzie dwaj nasi delegaci, uzyskawszy od Kreishauptmanna broń, rozdali ją Wołyniakom, którzy dzięki temu nie tylko potrafili Ukraińców wziąć w ryzy, ale naokoło Równego kraj cały doprowadzić do ładu i porządku.” Czyżby ta tragiczna historia miała się powtórzyć?

 2. POLEXIT
  BOMBA ATOMOWA
  KS
  OBOWIAZKOWA SLUZBA WOJSKOWA
  REDUKCJA BIUROAUTOKRACJI
  REFORMA WILCZKA REAKTYWACJA
  zaglosujesz na mnie?

 3. Poprzednio nieistniejąca jeszcze partia Balcerowicza w pierwszym sondażu zyskała 11%.
  Mendia lewackie będą teraz metodami psychologicznymi będą stręczyć społeczeństwu przedstawiciela sodomii.

 4. Btw. Poznałem w Holandii homoseksualistę o poglądach prawicowych, niecierpiącego lewactwa. Tylko on nie był gejem i dowiedziałem się po 2ch latach od jego bliższych znajomych, dlaczego nigdy nie gapi się za babami?

  • Prawicowy pedał jest tak samo obżydliwy jak lewicowy i neutralny.
   Pedał jest obżydliwy i szlus.

   • Ala Wilk ma rację. Pedał to sama obrzydliwość, choćby się nawet przebrał za prezydenta Słupska. Jak powiedział majster w warsztacie samochodowym do ucznia – tłok powinien chodzić w cylindrze, a nie w rurze wydechowej! Fuj!

    • Nieprawda.
     Spokojne homosie nic nam nie przeszkadzają. Często nawet popierają ruch wolnościowy. Należy zawsze i wszędzie czynić rozróżnienie pomiędzy „normalnymi” homoseksualistami, a gejami!

  • Biedroneczko leć do Słupska!…

   Biedroneczko leć do Słupska!
   Rządzi tam prezydent fajny,
   Co używa swego dupska,
   Jak rolnicy swe kombajny.

   Maszynowo i hurtowo
   Zrobił ze swej orientacji
   Sensacyjne to i owo,
   Z hańby – chwała jest dewiacji!

   Centrum Polski Słupsk się staje!
   Pierdoń czeka Cię, pierdonko…
   Nad tym miastem, jak się zdaje,
   Nigdy nie zachodzi słonko!

   Leć do Słupska, żuczku Boży!
   Losu nie podzielisz koni;
   Nikt Ci w cyrku nie dołoży;
   Pan prezydent Cię ochroni.

   Tylko o nim jest w „Gazecie”.
   Reszta Polski są to śmieci,
   Które postępowość zmiecie…
   (Ale nie licz z nim na dzieci!)

 5. Nowoczesna nie wypaliła, KOD też nie więc trzeba pilni estworzyc kolejną WSIokowa partyjkę, kasę maja to i pompują pederastę na szefa, a masa baranów sie przyłączy.

  • za to Kukiz im wypalił i prawdziwa pronarodowa i wolnościowa prawica nie istnieje jako siła polityczna dalej a nawet nie ma na nią za bardzo widoków. I tak od 29 lat. To jest sukces prawdziwy WSI.

 6. stary wsiowy numer – jest pocieszenie, że te ubeckie buraki nic nowego nie potrafią wykombinować – niedługo ta partyjka osiągnie we wsiowych sondażowniach 150% poparcia, he,he,he – ale chyba w tunelach gdzie ukrywa sie łoPOzycja

  • UB-owcy nie mają kadr. Najczęściej jest tak:
   – pierwsze pokolenie buduje/morduje;
   – drugie – baluje;
   – trzecie – czyści buty.
   Owszem, zdarza się, że jest inaczej, ale to rzadkość.

 7. Nawet gdy Biedron zalozy partie w tym czasie jak grzyby po psich szczochach wyrosnie 1500 partii prawicowych.

 8. Jeśli chcemy pozbyć się ali wilk, proponuję abyśmy wszyscy podpisywali się ala wilk

 9. ” Biedroń coś tam bąknął, że może założy partię o nazwie „Kocham Polskę”” – chyba od d… strony
  i być może oddałby za nią lub raczej dał nawet wszystko co ma najcenniejsze, ale gdyby na sztandarach swojej partii wpisał hasło „Przez ..byt do szczęścia” byłby dla mnie bardziej wiarygodny.
  P.S. Wybaczcie ale niektórych spraw w naszej polityce nie da się traktować poważnie.

 10. była już partia „gasipies”, jest Nowoczesny „Ruchu-Ruchu”, czas na „Kocham Polskę od tyłu”; ciekawe co wymyślą jak i to nie wypali; a nie wypali, bo ludziska w większości to jednak normalne są i w końcu się opamiętywują; zwłaszcza jak w garnku pusto, a od tyłu, bez zgody i zaproszenia, ktoś na siłę pcha swojego flejtucha;

 11. Światło północy
  (poemat w 6 balladach)

  I.Inwokacja
  1.
  Światło północy znów oświeca
  Polaków – katolików tłum:
  „Nauk katolskich treść – do pieca!”
  Pomaga w tym medialny szum.
  Znów oświecone znają dzieje
  Żar ten – znów w Słupsku blask jaśnieje!…
  2.
  „Słupsk… ale co to?” – ktoś zapyta.
  Odpowiedź: to postępu gród!
  „Gdzie?…” – Koło RONDA jest i kwita!
  Krzyż sKRZYŻowaniu żadnych szkód
  Już nie uczyni, bo słupnicy
  Mają swe Rondo Czarownicy!
  3.
  Słupnicy nie są to Słupczanie.
  No, w każdym razie jest ich mniej.
  Lecz w Słupsku ich przeważa zdanie,
  Bo prezydentem jest tam gej.
  Od stosu wolą śmierć na słupie,
  Bo bardzo lubią ucisk w d…
  4.
  Dlatego dla islamskiej braci
  Wyrozumienie każdy ma.
  Czy ta „otwartość” się opłaci?…
  Nie o tym jest opowieść ta!
  Czas o północy świetle światle
  Śpiewać… A świeci ono na tle
  5.
  Katolibańskich w Polsce mroków,
  Z którymi postęp ściera się.
  Postępu nie brak jest proroków.
  Osoby najważniejsze dwie
  To: Nadredaktor jest „Gazety”
  I gej ów – wzorzec nadkobiety.
  6.
  Uśmiech twarzyczkę zawsze zdobi
  Promienny, niby tęczy blask.
  Znać, że dla Polski coś sposobi…
  I rzeczywiście: znów news – plask!
  Portret papieża zdjął ze ściany.
  Przeszkadza mu Ukrzyżowany.
  7.
  Zabronił także w swej kadencji,
  Aby do Słupska wjeżdżał cyrk.
  Mówią: „Nie lubi konkurencji!”
  „To w owczej skórze skryty wilk.”
  I tym podobne mówią brednie
  Ciągle katolskie media wrednie.
  8.
  Na szczęście światły swój patronat
  Roztoczył Nadredaktor, co
  Wprawdzie nie młody jest (eksponat),
  Lecz jeszcze z konkubiną swą
  (Kolejną) znów dzieciątko spłodził.
  (Podobno czosnek go odmłodził.)
  9.
  Bronią więc wierne media geja;
  „Gazeta”, „Radio TŁUK FM”,
  I telewizje… Epopeja
  Niniejsza o tym jest – ad rem:
  Znać tęczowego tryumf proporca
  Spod biało-czerwonego korca!

  II. Nestor i Odys
  10.
  Jakoby Nestor między Greki
  W koncernie Nadredaktor jest!
  Wynalazł honor u Bezpieki…
  Ochrona jej to jakby „test
  Dla ludzkich uczuć i kultury”.
  Lecz teraz Nestor jest ponury.
  11.
  Znowu Polactwo sobie szkodzi
  Dalekie od Nestora rad!
  Któż stratę straszną wynagrodzi,
  Gdy Bul na zakonnicę wpadł?!…
  I wydumała pała łysa:
  „Potrzeba w Polin jest Odysa.”
  12.
  Jakoby Odys między Greki
  Między Polactwem Słupska pan.
  Ten uśmiech! – złości tak daleki
  Trwa, niby maska wciąż bez zmian.
  Odys Nestora plany ziści…
  Któżby w nim szukał nienawiści?
  13.
  Ach, niby orzeł który wzlata
  W niebo, daleki jest on tak
  Od roli dla katolów kata.
  Jak orzeł… lub tęczowy ptak,
  Co wzniosłe niesie ideały;
  Pedał-ideał nad pedały!
  14.
  On postępowość ucieleśni,
  Światło północy kiedy wkrąg
  Roztoczy! Wtedy go współcześni
  Pomimo katolickich mąk
  Aż do stolicy wnet poniosą,
  Jak Partia towarzysza Soso.
  15.
  „Ciemne Polactwo jest, w Kościele
  Kiedy ma ciemno!” A więc w nim
  Nestor zamyślił zmienić wiele…
  Odys mu rzekł: „Dopomógłbym!
  I nawet pierwszy krok zrobiłem:
  Papieża portret wyrzuciłem.
  16.
  Nie będzie swojej szaty bielą
  Zaciemniać gabinetu ścian.
  W Redakcji niech się więc weselą,
  Bo to początek ledwie zmian!
  Do tryumfu szybko nas przybliża
  Wyeliminowanie krzyża.
  17.
  Zliczyć kazałem go na ścianach.
  Na usunięcie przyjdzie czas…
  I myślę o widocznych zmianach,
  Co pożyteczne są dla mas.
  Krzyż w ulic trwa wciąż sKRZYŻowaniach.
  Lecz nie ustanę w swych staraniach!
  18.
  Ronda zastąpią skrzyżowania.
  A pierwsze właśnie z takich rond
  Ma imię wiedźmy do nazwania –
  Spalonej! …Kościół zrobił błąd;
  Teraz nikogo nie omami,
  Co w Polsce czynił z kobietami!”

  III. Namaszczenie
  19.
  Na te Odysa światłe plany
  Nestor chciał z tronu zrobić krok.
  Nie stawał… ciut zakłopotany,
  Bo jest hetero… Odys cmok
  (Znaczy Cohn-Bendid-pocałunek)
  Mógł błędnie przyjąć… Ot, frasunek!
  20.
  Ten pieszczot brak dyskryminacji
  Nie mógł oznaczać jednak, bo
  Pan Nadredaktor jest z tej nacji,
  Że wszelkie oskarżenia są
  Z góry fałszywe; są odrazą
  Ba, antysemityzmu skazą!
  21.
  Więc Nadredaktor zwan Nestorem
  Klepnął Odysa ledwie w zad.
  I z lepszym nieco już humorem
  „Z twego pomysłu jestem rad.”
  Ze siebie szczerze tak wybąkał,
  Że prawie przy tym się nie jąkał.
  22.
  Po namaszczeniu nestorowym
  Odys w pokłonie schylił się.
  (Oddać się całkiem był gotowym!)
  Klepnięcie cud sprawiło, że
  Poczuł się pewny, wyróżniony,
  Na prezydenta namaszczony…
  23.
  „Mój Robciu wracaj na Pomorze
  I swoje plany oblecz w czyn.
  Katolski Kościół cię nie zmoże.
  Północy światło jest bez win.
  Każdy, kto temu przeczy, kłamie!” –
  „Dzięki i żegnaj… mój Adamie!”
  24.
  Tak się rozstali dwaj herosi
  I heroldowie prawdy dwaj.
  Nowa tradycja jeszcze głosi,
  Że Nestor potem rzekł: „Aj-waj!
  Nie przesadziłem w tej laudacji?
  Nie! – Brat nie wrócił z emigracji…
  25.
  Wszak na północy światła źródło
  Jest za Bałtykiem – drugi brzeg!
  Lecz w Polsce brata czeka pudło…”
  Na myśl tę Nestor znów się wściekł:
  „Ach, polska ciemność, zacofanie!
  To przez nie cierpi brat wygnanie…”
  26.
  Było już późno. Do sypialni
  Skierował talmudyczny krok.
  Jak oświeceni i genialni
  Ludzie to czynią, utkwił wzrok
  W słomce, co złamał. I przez ramię
  Lewe przerzucił: „A kysz, chamie!”
  27.
  Następnie najpierw prawą nogą
  Przestąpił swej sypialni próg.
  Wnet w łożu spotka się z niebogą…
  Och, gdybyż tak jak dawniej mógł,
  Użytek zrobić znów z jej dupska…
  A Odys obrał kurs – „do Słupska!”

  IV. Zdrada
  28.
  Już oświecona Miasta Rada
  Cała, z wyjątkiem radnych trzech,
  Prezydentowi hołd swój składa –
  Uchwała przeszła! („Co za pech –
  Stwierdzą, pukając się wnet w głowy –
  Słupsk przez nią jest …niepostępowy!”)
  29.
  Prezydent rzecze: „Nazwa ronda
  Kobiet niech w naszym kraju los
  Przypomni! Pamięć tego żąda:
  Trinę Papisten spotkał stos.”
  Niestety!… Odys („Słupska słonko”)
  Brednię ogłosił „złotą czcionką”!
  30.
  Jak wiedział już towarzysz Soso,
  Zdrada w pobliżu ma swój cel.
  Tym zdrajcą z prawdy ostrą kosą
  „Racjonalista” był „.pl”!
  Portal rozświetlił jak gromnicę:
  „Słupsk czci katolską męczennicę!
  31.
  Trina to skrót od Katarzyny.
  Papisten – tak katolki zwą.
  To luteranie tej dziewczyny
  Spalenia kiedyś winni są!
  Prusacy usmażyli Polkę.
  I, co najgorsze, że katolkę…
  32.
  Kaśka-katolka więc spłonęła!
  W Rostocku wydał Wydział Praw
  Werdykt, by kat się brał do dzieła.
  Światło północy – szyld jak paw
  Swój ogon, miała Wyższa Szkoła…”
  I kto Słupsk teraz tak obwoła?!
  33.
  „Trzeba się uczyć – Portal szydzi –
  Przeminął dawno złoty wiek!”
  „Prezydent Słupska niech się wstydzi.”
  „Słupsk pruski był; to wie i ćwiek.”
  „To znana sprawa, że jest homo.
  Dziś, że jest Niemcem też wiadomo.”
  34.
  Tak właśnie ukrywana zawiść
  Odysa pieczętuje los,
  Przeistoczywszy się w nienawiść:
  „Racjonalista” zadał cios.
  To cios zadany postępowi!
  („Nie ufać temu portalowi!”)
  35.
  Gdy ateista prawdy szuka,
  Z czasem ją poznać może on.
  Odysie! Postęp czy nauka?
  Racjonalistę odrzuć won!
  W Słupsku są znów możliwe czary:
  Pierwszeństwo dla – postępu wiary!
  36.
  Magister (nauk politycznych)
  Konwent Seniorów zgadnie czym
  Jest w Sejmie? …Mniejsza! Z ustek ślicznych
  WIARA wypływa, niby dym
  Papierosowy z ust Nestora.
  Na wiarę w postęp w Polsce pora!!!

  V. Brak wytycznych
  37.
  Postęp we własne oto nogi
  Zaplątał się; jak długi legł!
  Postęp – jak chłopiec orgazm błogi
  Gdy mu do mózgu właśnie biegł
  Ododbytniczo – sprawą dziwną
  Musi się stroną stać aktywną!
  38.
  Nie tego przecież się spodziewał;
  Nie po to ufał, że ma mózg…
  Dziejów nie uczył się, nie miewał
  Więc żadnych obaw… Aż tu bluzg!
  W mózg jego (w pewnym sensie) czysty
  Cios zdrajcy padł – „Racjonalisty”!
  39.
  „Światło północy” – słupskie źródło
  Przyciemnił faktografii mrok…
  „Pierdoń wystrzelił znów i pudło!”
  „To jest magister? – To jest ćwok!”
  „Nie Polskę zna, a d…y przedział.
  Konwent Seniorów – czym? – nie wiedział!”
  40.
  Szczególnie to ostatnie zdanie
  W Odysa ugodziło jaźń.
  Znów wspomniał to zakłopotanie,
  Tę przed kamerami kaźń –
  Magister nauk politycznych!
  I poczuł, że mu brak wytycznych…
  41.
  Wszak Nestor nazwał go Odysem,
  Bo „tuła się po Polsce wciąż,
  Lecz, gdy wyborcy zerwą z PiS-em,
  On, Pierdoń-Odys, stanu mąż
  Da radę z Ciemnogrodu wstrętem
  I Polski będzie prezydentem.”
  42.
  A tu tymczasem blamaż nowy!
  (Odys prawdziwy umiał wszak
  Dać radę. Temu nic do głowy
  Nie przychodziło, tak ni siak.)
  Na szczęście w tych kłopotów starcie
  Bohater cierpiał na zaparcie.
  43.
  Na szczęście? – Tak! Opatrzność bowiem
  Zesłała mu przypadłość tę.
  A wszystko zgodne jest z przysłowiem,
  Z łaciny co tłumaczy się:
  „Łatwiej to jest: na wojnie polec,
  Niźli uregulować stolec.”
  44.
  Prezydent-Odys pochłonięty
  Tą regulacją ciągle był.
  Dla dziennikarzy więc „zajęty”
  Był, lub akurat „nie miał sił”.
  Co się z Pierdoniem wtenczas dzieje?
  Pisać by drugą epopeję!
  45.
  Jej tytuł brzmiałby „Regulacja”.
  „Światło północy” jednak wpierw
  Należy skończyć – święta racja!
  A zatem już bez zbędnych przerw,
  Na zakończenie, jak wypada,
  Ostatnia wreszcie jest ballada.

  VI. Radio Erewań
  46.
  Światło północy zagrożone?!
  Uspokój Czytelniku się!
  Z wiarą postępu spojrzyj w stronę
  Kędy Warszawa, Czerska gdzie
  Ulica – lśni tam tron Nestora!
  Na porównanie piękne pora:
  47.
  Niby Erewań Radio sławne,
  Co chwałę swą w ZSRR
  Zyskało przez rozmowy jawne
  Ze słuchaczami, władzy ster
  Dzierżąc, umysłów mając rządy.
  Jak Radio, które gnie przesądy.
  48.
  (Na przykład tak odpowiadając:
  „Czy na Czerwonym Placu są
  Dawane auta?” – Potwierdzając:
  „Tak, tak. Jest prawdą szczerą to!
  Z tym, że nie w Moskwie – w Leningradzie.
  I nie na Placu – Promenadzie.
  49.
  Nie auta, drogi towarzyszu,
  Ale rowery często dość;
  Nie rozdawane, a w zaciszu
  Zazwyczaj komuś kradnie ktoś…”)
  Otóż, podobnie jak Erewań
  Radio, co pełne jest opiewań
  50.
  Rzeczywistości i przyszłości.
  (Na przykład, gdy ktoś spytał się:
  „Czy wojna grozi dziś ludzkości?”
  Odpowiedź padła pewna: „Nie!
  Radiosłuchaczu się uspokój.
  Wojny nie będzie! …lecz o pokój
  51.
  Walka nastąpi spodziewanie,
  Aż kamień żaden wokół nas
  I na kamieniu nie zostanie!…”
  A o chorobie w straszny czas
  Radio odpowiedziało w chrzęście:
  „Towarzysz Soso zmarł na …szczęście!”)
  52.
  Podobnie zatem jak to Radio
  Prawdę etapu wśród prawd znał
  Nestor i propagował rad ją
  (Przez media, które jeszcze miał).
  A w prawdą wnet się okazało,
  Że …nic właściwie się nie stało.
  53.
  Słowa Pierdonia (co Odysem
  Nie bardzo jeszcze zostać mógł)
  Skrócono z informacji bisem:
  O „naszym kraju” w Radio TŁUK
  I na „Gazety” nic portalu…
  (Odys – Lakonem jest bez żalu.)
  54.
  Niby Erewań Radio zgrabnie
  Pan Nadredaktor Nestor „Tak! –
  Potwierdza – ale…” Słuchacz słabnie.
  (Odys jest durniem – twierdzić jak?!)
  I już wiadomość znikła zdjęta…
  „Poeta – Miłosz rzekł – pamięta.”

Comments are closed.