Egzorcyzmy zamiast profesjonalnej pomocy. Szokujące nagranie z Legionowa [video]

Sieć obiegło nagranie z Legionowa na którym uwieczniono jak samozwańczy „ewangelizatorzy” zamiast udzielić pomocy mężczyźnie, który miał atak padaczki zaczęli odprawiać nad nim „egzorcyzmy”. Film wywołał prawdziwą burzę.

Do incydentu doszło w podwarszawskim Legionowie w maju. Grupka „ewangelizatorów” nie tylko nie udzieliła pomocy choremu na epilepsję, ale też przeszkadzała służbom które przybyły na miejsce i rozpoczęła odprawianie „egzorcyzmu”.

Czytaj też: JKM: Niemcy mogą się rozpaść nawet w ciągu roku!

Kontrowersyjne nagranie zostało opublikowane na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sprawa szybko nabrała rozgłosu. Ośrodek poinformował, że złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – nieudzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia i przeszkadzanie służbom w trakcie akcji ratunkowej.

Głos zabrały także osoby cierpiące na epilepsję prosząc, aby nie przechodzić obojętnie obok takich incydentów, które mogą być tragiczne w skutkach.

My, Chorzy na Padaczkę, Epileptycy, prosimy o pomoc. Nie pozwólcie, aby wmówiono innym, że jesteśmy nawiedzeni przez demony, jesteśmy złymi ludźmi, którzy ponoszą winę za swoje grzechy! Mamy XXI w. wiec takie zachowania są niedopuszczalne! Nie pozwólcie obdzierać nas z godności! – czytamy we wpisie jednej z grup zrzeszających cierpiących na epilepsję.

22 KOMENTARZE

 1. Jest to naprawdę zenujace jak ten portal podaza za narracja lewackiej organizacji która akurat w podpisie do tego filmu wydaje az nad wyraz pokaz swojej Ksenofobi i nienawiści do wartości chrześcijańskich.
  W opisie do tego filmu było oczywiście i o uchodzcacach i o homoseksuliazmie jednoznacznie zupełnie bezzasadnie laczac te przypadki.

  Ta Pani i jej partner wierza w Boga i chcieli jej pomoc tak jak uwazaja za słusznie. Oczywiście dla wielu „postępowych” ludzi może to wydac się smieszne i niepoważne, ale zarzuty które w tym tekście się pojawiają smieszne już nie sa.A jakie sa fakty:
  1. W bliskiej odleglosci od miejsca w której para ewangelizowala na ulice pada człowiek którego najprawdopodobniej dotknal atak padaczki. Widzac to kobieta rzuca mu się na pomoc. Dodatkowo zjawia się strazniczka miejska.

  2. Oboje przystepuja do pomocy choremu. Strazniczka zgodnie ze sztuka medyczna pomaga by mezczyzna się nie zadlawil podczas ataku, natomiast ewangelizatorka dotyka go w okolicach pasa i nog i odmawia egzorcyzmy.

  W czym problem? Otoz wg lewackiej narracji ewangelizatorka PRZESZKADZALA strażniczce w ratowaniu człowieka na co oczywiście zloza stosowne zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa. Na czym to przeszkadzanie polegalo dokładnie nie wiadomo, ponieważ nie widać by kobieta przeszkadzala strażniczce w pomocy mezczyznie Co więcej jak w pewnym momencie strazniczka prosi by się przesunal ta posłusznie wykonuje jej polecenie przesuwając się z dotykiem na stopy chorego.

  Wychodzi na to ze przeszkadzaniem Stowarzyszenie walczące z ksenofobia i nienawiscia nazywa sam fakt ze ktoś smial publicznie odprawić egzorcyzmy. Wielu może to wydawac się smieszne, ale to co Pani zrobila jest jak najbardziej zgodne z Biblia, gdzie zewnętrznym przejawem opętania jest wlasnie atak padaczki. Wychodzi na to ze ta organizacja wykazala się duza ksenofobia i nienawiscia do tradycyjnych wartości chrześcijańskich.

  • Ładnie żeście to opisali, z opisu wnioskuję że każdy pomagał tak jak umiał… była to pomoc kompleksowa

  • Ani ty ani ta dwójka nawiedzonych z filmu, nie jesteście chrześcijanami. Dla dociekliwych: posłuchajcie „języka” tych „egzorcyzmów”.
   Z drugiej strony, wrzeszcząc „zostaw go” kobieta zwracała się do rzekomego „ducha” a nie do pomagających osób. To mogło być opacznie odebrane.
   Tak czy siak, laska dała popis antyczłowieczeństwa.

  • Chyba masz rację z tym, że „portal podaza za narracja lewackiej organizacji”.
   Sommer się zbisurmanił Korwinowi.

 2. Nie bylo nikogo kto by tę zdzire kopnął w ryj zeby zamilkła?
  Miejsce wariatow jest w Tworkacz czy Toszku.

  • Jedni wierza w boga inni w ideologie Marksa. Na razie marksiści wymordowali wiecej ludzi.

   • każdego dnia nczas pisze o gwałtach i mordach na zachodzie twoich kuzynów w wierze

    • Ja tam w nic nie wierzę ale jesli masz na mysli protestantow, to zdradze Ci, że katolicy nie mają ich za chrzescijan i faktycznie to po części ich ideologia wspolgrając z ideologią marksistow wymordowala dziesiątki milionow ludzi.

 3. Przeciez to widac, ze ta idiotka zostala podstawiona. A chory z atakiem ma byc odwrocony na bok i pozostawic go w spokoju, atak sie skonczy i bedzie przed nastepnym, w innym wypadku mozna narobic wiele szkod w jego mozgu przez przewracanie, ustawianie na sile.

  • I ta menda pewnie ma prawo jazdy. Siedzcie w domu cholera wie co jej do lba strzeli

 4. Ta pani nie jest egzorcystką. Egzorcystą jest kapłan specjalnie oddelegowany przez biskupa. Specjalnie przygotowany poprzez post i modlitwy do FAKTYCZNYCH przypadków opętań czy zniewoleń, które wcześniej musi zbadać rzetelnie i roztropnie. Rzeczywistość duchowa istnieje i szatan również istnieje bez względu na to czy ktoś w niego wierzy czy nie. To co robi ta pani wygląda mi niepoważnie i nie wiem co to jest ale wydaje mi sie, że to jest próba ośmieszenia kościoła katolickiego. Szatan zwycieża wtedy kiedy ludzie w niego nie wierzą i usypiają swoją czujność. „Walka którą toczył się Michał Archanioł z diabłem trwa do dziś albowiem szatan nadal działa w świecie.” Papież Jan Paweł II

 5. podniecacie sie tym a to wygląda na prymitywną ustawkę, nie wiecie co to jest ten Ośrodek Monitorowania?

 6. Marks nienawidzil wszystkiego, wszystkich i nawet siebie, co opisali ludzie mający z nim styczność i przez tem nienawistny pryznat pisal Manifest Komunistyczny, z ktorego 10 punktowego programu część już jest wprowadzona a część jest w trakcie. Wiekszość prawakow nieswiadomie też popiera kilka jego zalożeń. Nie ma co się dziwić, że współcześni prawacy nienawidzą wszystkiego co inne. To ich łączy z lewakami.
  No odprawiala i co? Może ma nasrane we łbie ale to jej pywatna sprawa. Nikomu tym krzywdy nie robi. Krzywdę natomiast robi zmuszanie przemocą do udzielania pomocy co malo kto pojmuje bo uwaza przemoc za coś normalnego.

 7. Gdyby praktyki duchowe cokolwiek dawaly zawod lekarza by nie istnial a na szpitale nie szly by wagony pieniedzy.

  • Bóg dopuszcza choroby i nieszczęścia w wiadomym tylko jemu celu który ma służyć dobru. Poprzez cierpienie ratujesz wiele istnień. Wszystko jest po coś, każdy ma wolną wolę a Bóg to nie koncert życzeń.

   • i tylko w sobie wiadomym celu bóg powołał do życia hitlera by służył dobru albo księży pedofilii

    może powinienem wybić ci wszystkie zęby na pisanie bredni to uratuje parę ludzkich istnień

    podobne głupoty słyszałem po smoleńsku i nie widzę by wyszło to komuś na dobre

    każdego dnia ludzie się modlą nie o dobra materialne ale głownie o zdrowie, nawet nie długość życia, a ty piszesz że nabijanymi w butelke frajerami bo to nie koncesrt życzeń
    istotnie, wg statystyk czyste placebo

 8. Ośrodek Monitorowania Zachowań – jaka piękna nazwa zawodowych kapusiów.

  • Absolutnie! Żadnego rasizmu ani ksenofobii tu nie było, ale odruchowo donieśli.

Comments are closed.