Świetny mecz Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Bramka, asysta i światowy poziom

Robert Lewandowski po zdobyciu bramki w Stuttgarcie Fot. PAP/DPA Autor: Daniel Maurer

Robert Lewandowski zdobył bramkę i miał asystę w meczu VFB Stuttgart – Bayern Monachium 0:3. Oba zagrania przeprowadził w imponujący sposób.

Początkowo wydawało się, że będzie to dla Lewandowskiego mecz bez historii. W pierwszej połowie był niewidoczny. Przez połowę drugiej połowy też. Wydawało się, że koledzy go nie dostrzegają, a nawet można było odnieść wrażenie, że może nawet nie chcą go dostrzec.

W 62 min. w sytuacji, akcji z niczego, Robert otrzymał krótkie podanie od Leona Goretzki i kapitalnym, mocnym strzałem z lewej nogi w długi dolny róg zdobył bramkę.

Jeszcze bardziej błysnął kilkanaście minut później, kiedy znakomitym podaniem piętą otworzył Thomasowi Muellerowi drogę do zdobycia bramki.

Przez cały ten okres ostatnich niecałych 30 minut Lewandowski pokazał świetny futbol.(PAP)