Amerykanie mają dość politycznej poprawności. Przytłaczająca większość uważa ją za duży problem

Amerykanie nie ulegają politycznej poprawności.
Amerykanie nie ulegają politycznej poprawności.

Badania przeprowadzone przez amerykańskich wykazały, że Amerykanie są już zmęczeni polityczną poprawnością. Większość twierdzi, że polityczna poprawność stanowi problem w USA.

Stephen Hawkins, Daniel Yudkin, Miriam Juan-Torres i Tim Dixon opublikowali raport pod tytułem “Hidden Tribes: A Study of America’s Polarized Landscape,”. Wynika z niego, że wbrew medialnemu obrazowi kraju podzielonego na dwa walczące „plemiona” prawdziwy obraz wygląda zupełnie inaczej.

25% Amerykanów zaliczyli do „konserwatystów” a tylko 8% do „postępowców”. Reszta stanowi tzw. milczącą większość.

Badania wykazały, iż 80% osób w tej grupie uważa, że polityczna poprawność jest obecnie problemem w USA.

Twierdzi to 74% osób w wieku 24-29 i 79% młodszych niż 24 lata. Sytuacja wygląda podobnie jeśli przyjmiemy kryterium rasowe i co ciekawe odsetek tak myślących jest wśród białych poniżej średniej i wynosi 79%. Dla porównania odsetek ten wynosi 82% od Azjatów, 87% wśród Latynosów i 88% wśród rdzennych Indian. Grupą w której jest najniższy odsetek osób mających taki pogląd na polityczną poprawność są Afroamerykanie. Ale nawet tam nie odbiega on bardzo od średniej i wynosi 75%.

Większe różnice występują przy użyciu innych kryteriów. Polityczną poprawność jako problem wskazują częściej osoby zarabiające mniej niż 50.000$ (83%) niż te które zarabiają powyżej 100.000$ rocznie (70%). Podobnie jest w przypadku wykształcenia. Osoby z wykształceniem podstawowym krytykujące polityczną poprawność stanowią 87%. Odsetek osób które mają wykształcenie podyplomowe i negatywnie oceniają polityczną poprawność wynosi 66%.

26 KOMENTARZE

 1. Ten kto kontroluje język kontroluje myśli. Polityczna Poprawność to Nowomowa żywcem z Orwella. Trump wygrał wybory min. dlatego, że mówi do swoich wyborców tak jak oni mówią do siebie w pracy i w domu. Prosto i bez ściemy.

 2. Coś tu się kupy nie trzyma. Wszak Stephen Hawking nie żyje. A w ogóle, wszelkie konkluzje przed midterm elektions, nie mają sensu.
  Będzie impeachment, jeśli przewagę zyskają demokraci. Będzie awanturnicza kadencja nacechowana kunktatorstwem Trumpa, jeśli dotrwa do drugiej kadencji.
  A jeśli ją zdobędzie, zważywszy na „zmęczenie materiału” czyli moralne zużycie demokratów, będzie mógł sobie pozwolić na pewną nonszalancję….

  • Nie będzie drugiej kadencji Trumpa. Będzie przewaga republikanów w kongresie, wojna domowa sprowokowana przez „demokratów”, zamachy i chaos na ulicach płonących miast, trybunał wojskowy zatwierdzony przez SN, masowe aresztowania zdrajców i złodziei w tym Obamy i Clintonów, Bushów i ich kumpli. Ok 12 tysięcy zgniłków pójdzie siedzieć albo wisieć za zdradę stanu i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak Trump to posprząta to odda władzę kongresowi i rozpisze nowe wybory i pójdzie na zasłużoną emeryturę. :-))))

 3. Prawiczkom jak widać marzy się segregacja rasowa i niewolnictwo. W XIX wieku nie było politycznej poprawności w USA za to było mordowanie

  • Lewiczkom marzy się jak widać multi-kulti syf typu niemcy czy szwedostan. Nic dziwnego, lubią jak brudasy ich okradają, gwłacą i napadają. Zwłasza to gwałcenie jara typowego lewiczka.

   • No bo oni tylko o sprawach seksualnych. No i jeszcze żarcie, spanie i tyle.

 4. Ale chyba nie zalapaliscie żartu Sommera.
  Na ilustracji „typowy amerykanin” z poludnia, zyjacy juz nawet nie w mobile house a w zwyklym kontenerze. Swoja modrosc przelal na kawalek kartonika ktorego nawet nie potrafil prosto przyciac. Nabazgral, ze w tym domu nikt nie dzwoni po policje (911), wygrazajac karabinem. Tylko, ze jak sie na niego patrzy to trudno sobie wyobrazic rzecz ktora mozna by chciec mu ukrasc. Poza tym amerykanie, zyjacy w malej Havanie w Miami maja sie nijak do mieszkancow NY, czy polskiej dzielnicy na Jackowie w Chicago. Poza tym konserwatysci? W chinskiej dzielnicy, albo w murzynskich slumsach przy I-95 od Miami do Kanady.
  To jakis ponury pastisz. Najwyrazniej naukowcy sa blizej gwiazd niz ziemi.

   • A skad powziales bledne przekonanie, ze pisalem akurat do Ciebie???

  • A skąd powziąłeś błędne przekonanie, że to Sommer, a nie jakiś RZ? Poza tym nie oceniaj książki po okładce, koleś w środku tego domku może mieć rzeczy, o których się fizjologom nie śniło. Wypasiona chata aż się prosi, by ją okradli jacyś „Afroamerykanie”, a na jego posiadłość nikt się nie połasi, przy czym pod ziemią może mieć rozległą piwnicę i tam dopiero są dziwy.

   • 1) Za gazete i bzdury w niej wypisywane odpowiedzialnosc bierze naczelny, tak czy nie?
    2) „Bajki robotow” i „Łysiak fiction” odstaw.

    • A^propos Lysiak Fiction < szkoda ze nie ma tu pod reka rekina (a moze rekinicy :) ) Mata…przydalby sie na ciebie.

    • Libertarianinie, gdyby naczelny czytał każdy tutejszy tekst, to nie miałby czasu już na inne rzeczy. Może się odnieść do skandalicznego artykułu, gdzie jego podwładny przegiął pałę i wywołało to ogólnokrajowe reperkusje, a nie do tekstu o jakiejś asteroidzie, jasnowidzu, czy zdjęcia zwykłego młodego faceta (nie gołego!) na tle flagi Konfederacji. Szukasz dziury w całym i tyle.
     PS. Artykuł był o politpoprawności.

  • Ty lewacka mento.
   Ty nawet w Radomiu nie byles, swoloczy jedna , a pierdolisz cos o ludziach z poludnia USA.
   Chuj ci w kite , menelu.

  • No tak, żeby do młodegowykształconegozwielkiegomiasta libertarianina ‚przemówiła: fotografia, powinien być na niej mały Murzynek, wróć, afroamerykanin. Przed penthousem.
   Ad RZ; brak konsekwencji. Jeśli Azjaci czy Latynosi, to czemu nie Afrykanie. I przeciwpołoźnie, jak mawiał Pawlak. Azjoamerykanie, Iberoamerykanie.

 5. To jest zabawa jak dla dzieci w ta polityczna poprawnosc. Ja i ty udajemy kogos kim nie jestesmy, ja sie boje powiedziec ci co mysle a ty mi.

 6. „Afroamerykanie” w artykule o poprawności politycznej. To miał być żart?

  • Wolnosc.24 z upodobaniem używa lewackiego i homoseksualnego żargonu. Na przykład słowo ,,gej” jest przez nich wręcz uwielbiane! Takie nowoczesne i milusie! Ten portal, to kpina, nie prawica!
   Używając nowomowy, zakotwiczają ją w świadomości czytelników i o to pewnie chodzi!

 7. Poprawność polityczna jest zaprzeczeniem wolności słowa. Wolność słowa może być nieprzyjemna i brutalna, ale gwarantuje nam utrzymanie standardów moralnych i etycznych.

Comments are closed.