Leszek Żebrowski o próbie przejęcia Marszu: Gdyby byli uczciwi, to poszliby w Marszu Niepodległości jak wszyscy Polacy

Leszek Żebrowski i Marsz Niepodległości/fot. Twitter Leszek Żebrowski_NSZ (kolaż)
Leszek Żebrowski i Marsz Niepodległości/fot. Twitter Leszek Żebrowski_NSZ (kolaż)
REKLAMA

Kolejne mocne stanowisko wobec zamachu na społeczną inicjatywę przez państwo! Historyk Leszek Żebrowski w ostrych słowach skrytykował postawę rządu wobec Marszu Niepodległości. Wprost zarzuca im nieuczciwość.

Historyk Leszek Żebrowski w mocnych słowach krytykuje postawę rządu w kwestii obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Jak stwierdza, „gdyby PAD, PMM etc. byli uczciwi, to poszliby na MN jak wszyscy Polacy.

REKLAMA

– I zapewniliby MN bezpieczeństwo (bo Polakom ze strony MN nic nie grozi). Marsz ma 10 lat – gdzie oni byli w poprzednich latach? Rozliczyli bandytów z niemieckiej Antify? Podpalaczy? – zauważa Żebrowski na Twitterze.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Przypominamy, wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła zakaz organizacji Marszu Niepodległości, dzisiaj organizatorzy złożyli odwołanie od tej decyzji. Jednocześnie prezydent Andrzej Duda wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim podjęli próbę zniszczenia inicjatywy i na jej podstawie utworzyć prezydencko-rządowy marsz, który miałby być częścią obchodów państwowych.

Jeśli sąd przychyli się do odwołania złożonego przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości, pierwszeństwo będzie miał najpewniej oryginalny Marsz Niepodległości, co wynika z ustawy o zgromadzeniach, nowelizowanej przez obecny rząd.

Źródło: twitter.com/nczas.com

REKLAMA