Są nowe nagrania ws. zamachu Nowiczokiem na Skripalów. Scotland Yard publikuje kolejne filmy z Salisbury i prosi o pomoc [VIDEO]

Nagrania z Salisbury/fot. YouTube (kolaż)
Nagrania z Salisbury/fot. YouTube (kolaż)

Brytyjskie służby opublikowały nowe nagrania z udziałem rosyjskich „turystów”, Aleksandra Petrowa i Rusłana Boszyrowa. Są oni podejrzani o otrucie Siergieja i Julii Skripalów. Opublikowano także zdjęcie flakonu, w którym najprawdopodobniej znajdował się „Nowiczok” – trująca substancja, która miała zakończyć żywot byłego oficera wywiadu i jego córki.

Nagrania z kamer monitoringu dwóch podejrzanych, znanych jako Aleksander Petrow i Rusłan Boszyrow, pokazują, jak przybywają i przemieszczają się wokół Salisbury w niedzielę 4 marca. Przedstawiono także zdjęcia specjalnie wykonanego modelu podrobionego flakonu perfum, podczas gdy badacze z oddziału antyterrorystycznego Scotland Yardu kontynuują dochodzenie – informuje Scotland Yard.

Policja prosi też, by wszyscy, którzy w dniach 2-4 marca mogli widzieć podejrzanych lub pudełko albo flakon podrobionych perfum Nina Ricci, aby poinformowali o tym śledczych.

Aleksander Petrow i Rusłan Boszyrow są znanymi zachodnim służbom specjalnym agentami służb rosyjskich. Mimo tego, w RT pojawił się z obydwoma mężczyznami wywiad, w których przekonywali, że… są turystami.

Źródła: sputniknews.com/youtube.com/nczas.com