Europa na krawędzi wojny. Gorąco na linii Rosja-Ukraina. Rosyjski okręt staranował ukraiński

Starcie okrętów ukraińskich i rosyjskich na Morzu Azowskim. / źródło: Służby Pogranicznej Federacji Rosyjskiej
Starcie okrętów ukraińskich i rosyjskich na Morzu Azowskim. / źródło: Służby Pogranicznej Federacji Rosyjskiej

Na terenie Morza Azowskiego doszło do starcia dwóch okrętów – rosyjskiego oraz ukraińskiego. Rosjanie uważają obszar, na którym doszło do konfrontacji za swój, bowiem w ich opinii znajduje się on na ich wodach terytorialnych.

Według doniesień ukraińskiej agencji informacyjnej UNIAN, trzy jednostki Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy padły ofiarą agresji ze strony pogranicznych okrętów Federacji Rosyjskiej gdy płynęły przez Morze Azowskie z Odessy do portu w Mariupolu.

Według strony ukraińskiej rosyjski okręt ochrony wybrzeża Don staranował jeden z okrętów ukraińskich – holownik, który w efekcie ma uszkodzony silnik oraz poszycie. Dowództwo ukraińskiej marynarki wojennej zarzuciło Rosji, że ta „odmawia zabezpieczenia praw swobody żeglugi, gwarantowanych umowami międzynarodowymi”.

W odpowiedzi rosyjska agencja informacyjna TASS podała komunikat krymskiego oddziału służby pogranicznej Rosji, która poinformowała, że „trzy okręty wojenno-morskich sił Ukrainy wtargnęły na terytorialne wody kraju i niebezpiecznie manewrują”.

Rosjanie oskarżają Ukrainę, że ta nie tylko naruszyła prawo międzynarodowe wpływając okrętami na rosyjskie wody terytorialne, ale także zarzuciła załodze okrętów ignorowanie poleceń pograniczników.

Nad Morzem Azowskim ulokowane są dwa ważne dla Ukrainy porty w Mariupolu i Berdiańsku. W związku z zajęciem przez Rosję Krymu ma do nich ograniczony dostęp. To może być początek kolejnych problemów dla Ukrainy bowiem Franc Klincewicz, wiceszef komisji ds. obrony i bezpieczeństwa izby wyższej rosyjskiego parlamentu zagroził, że Rosja może zamknąć Morze Azowskie dla ukraińskich statków.

Źródło: kresy.pl

17 KOMENTARZE

  • ty srala tyle się liczysz dla Trampka co Khashoggima ciebie głęboko w doopie, więc się nie napinaj tak bardzo robiąc mu laskę.

   • Ropa już po 60 dolarów, Putin desperacko próbuje zatrzymać spadek cen ropy

   • – masz 50 parę lat, brzuszek i łysejesz
    – jesteś zboczony i nigdy kobiety nie miałeś bo safanduła
    więc co chwile piszesz tu żeby traktowali cię jak babę bo wtedy ci staje(o ile tak to można zwać u ympotenta)
    niezależnie od tego co napisałeś na n-k, myślisz że komentujący nie pomyśleli ani przez chwilę, że żadna kobieta nie podaje tak łatwo swojego imienia i nazwiska na necie, ani nie traci czasu w ten sposób.
    siedzisz na rencie i pieprzysz głupoty

    kiedyś „ala wilk” nieopatrznie podał”a” swojego maila jednemu z komentatorów, a ten obczaił „ją” na Naszej Klasie.
    Jego oczom ukazał się lekko psychopatyczny, łysiejący, podtatusiały 50-parolatek.
    gruby dziad przyznał się, że „gdy pisali do niego jak do kobiety, to wyobrażał sobie, że go posuwają”.

 1. Jak już to na krawędzi wojny jest Ukraina z Rosją. Tam jest gorąco od kiedy ukrą zamarzył się dyktat i tak sobie fikają do Rosji. Ale to wszystko do czasu… A potem będzie wielkie larum na cały świat, jak ta Rosja niedobra i nie chce się podporządkować…Ukry nie prowokujcie to nie będziecie tacy „biedni”. Jesteście tylko narzędziem, na razie finansowanym przez zainteresowanych dokopaniem Rosji i przejęciem ich bogactw naturalnych. Ale Rosja to nie słabe kraje, które nie potrafią się obronić i wyrzucić kretów od siebie.

 2. Dlaczego Europa ma być na krawędzi wojny? Co to obchodzi Europę? Kraj, w którym mieszka parę milionów Rosjan i który ma bliżej do Rosji niż do zachodu. Przez dzisięciolecia wymieszało się wszystko, pokrzyżowało. Jeżeli jacyć nacjonaliści z Ukrainy aspirują do bycia światem zachodu to niech biją się sami o swoje.

 3. Moze to są jakies niesnaski miedzy bandytami amerykańskimi i rosyjskimi , ale do żadnej wojny, nawet lokalnej, nie dojdzie . Ambasador USA 2 miesiące temu złożyła hołd rusko-niemieckiemu Bolkowi , a kilka dni temu wzięła w obronę TVN, czyli . aktywo rosyjskiego wywiadu wojskowego w Polsce. Widzimy , ze pomimo drobnych złośliwości współpraca rządów USA i Rosji idzie pełną parą w naszej części świata

 4. Eee tam jaka tam wojna.UPAina to żaden przeciwnik to juz od dawna wiadomo

 5. Paradoks. Dobrze, że polska marynarka to jeden, wielki, pływający skansen. Patrząc na ta nieodwzajemnioną miłość rządu do Ukrainy. Juz płynęła by z odsieczą polska flotylla

Comments are closed.