Szokujące zdjęcia z pustyni w Kalifornii. „Setki tysięcy Volkswagenów i Audi na złom”. Niemcy musieli je odkupić od właścicieli [VIDEO]

Cmentarzysko Volkswagenów na pustyni. Foto: yt
Cmentarzysko Volkswagenów na pustyni. Foto: yt

Niesamowite nagranie z pustyni w południowej Kalifornii. To jedno z trzech miejsc, w których koncern Volkswagena składuje samochody, które musiał odkupić od amerykańskich właścicieli po skandalu z fałszowaniem wyników testów spalin.

Wiadomo, że słynna „Diesel-gate” sprzed kilku lat drogo kosztowała niemiecki koncern.

Za fałszowanie wyników testów spalin musiał on nie tylko zapłacić potężną, 4-miliardową grzywnę amerykańskiemu rządowi, ale także odkupić pół miliona samochodów od ich właścicieli. Jednak dopiero te zdjęcia pokazują skalę skandalu.

350 tysięcy aut zostało już odkupionych i trzeba było znaleźć miejsce na ich składowanie. Wynajęty przez Volkswagena nieczynny stadion w Detroit i dawna papiernia w Minnesocie szybko się zapełniły.

Kolejnym „cmentarzem” dla aut firmy stała się pustynia w południowej Kalifornii, gdzie powstały te zdjęcia.

W sumie odkupienie wszystkich sprzedanych w USA samochodów z silnikami diesla i „podkręconymi” parametrami składu spalin będzie kosztowało Volkswagena 7 miliardów dolarów.

Czytaj też: Zboczeniec z wyższych sfer? Teść siostry księżnej Kate oskarżony o gwałt na nieletniej

11 KOMENTARZE

  1. Wyjatkowe marnotrastwo. Zamiast usprawnic i odsprzedac do krajow trzeciego swiata za symboliczne kwoty, to z tego monumentalnego cmentarzyska nikt nie nie bedzie miec zadnego pozytku. Jednoczesnie kominy fabryk, ktore wydzielaja naprawde szkodliwe skladniki ziona smiercionosnymi i niczym kontrolowanymi spalinami.

    • do tego to pewnie nie byly bieda wersje na europe wschodnia tylko najbogaciej wyposazone auta z automatyczna skrzynia biegow itd, jakis obrotny czlowiek zajalby sie sprowadzaniem ich do PL, Rosji i zarobil na tym krocie.

  2. Niemiec na tym jeszcze zarobi niech puści famę w europie że sprzedaje poprawione samochody to w Polszy będzie ich 2 razy tyle.

  3. Trwaja poszukiwania drugiego kulczyka ktory to kupi i sprzeda w polsce,litwie,lotwie,slowacji i innych krajach drugiej predkosci uni niemieckiej.

  4. Ekopoyeby dopieli swego. Teraz nowe/prawie nowe auta trzeba bedzie utylizować. Eko pełną parą hehe :) Nadarzyła sie okazja do wymiany auta , za free, to sie wszyscy rzucili. A spaliny w amerykanskich rempach z dużymi silnikami nie przeszkadzają? A samoloty, czy statki , ktore wypalają paliwo tonami ??? Ekologia :) PS a koncern VW ma się dobrze – sprzedaż i wyniki rekordowe :)

  5. A gdyby tak podmienić kilkaset tysiecy starych złomow, ktore jezdza po swiecie i faktycznie trują, na te nowe konstrukcje, zamiast je utylizować??? To by była faktycznie troska o ekologie. Tylko głupi wierzy, że tu chodziło o ekologie.

  6. Dac lewusom rzadzic,nieszczescie gotowe…niech to bedzie przestroga dla tych co tesknia za po i sld.

  7. Kur…. Szkoda gadać na wasze głupie łykanie jak pelikany pustynia na ktorej stoi sobie samolot

Comments are closed.