Francuscy generałowie oskarżają Macrona o zdradę i łamanie demokracji. Ostrzegają przed dalszymi protestami obywateli

Emmanuel Macron. Foto: PAP/EPA
Emmanuel Macron. Foto: PAP/EPA

Grupa francuskich wysokich dowódców napisała otwarty list, w którym oskarża prezydenta o zdradę. Ostrzegali go przed podpisaniem Paktu Imigracyjnego wbrew woli 80% Francuzów.

Media opublikowały treść listu, który francuscy wysokiej rangi wojskowi skierowali do prezydenta Francji zanim ten jeszcze podpisał Pakt Imigracyjny. List podpisało 15 generałów, admirałów pułkowników. Wśród nich m.in generałowie Antoine Martinez, Christian Piquemal, admirał Patric Martin i były minister obrony narodowej Charles Millon.

Sygnatariusze zarzucają prezydentowi Francji, iż dopuści się zdrady podpisując Pakt Imigracyjny, chociaż ponad 80% Francuzów domaga się ścisłej kontroli imigracji.

„Państwo Francuskie za późno zdało sobie sprawę z tego, że niemożliwe jest zintegrowanie zbyt dużej liczby ludzi.Na dodatek w wielu miejscach, gdzie nie szanuje się już praw Republiki od 40 lat powstaje całkowicie odmienna kultura” – piszą sygnatariusze. „Nie ma pan prawa samodzielnie podejmować decyzji, by zniszczyć naszą cywilizacje i pozbawić nas naszej ojczyzny” – podkreślają.

Wojskowi domagają się od prezydenta przeprowadzenia referendum w kwestiach imigracyjnych. Wskazują, że podpisanie Paktu będzie kolejnym powodem do zamieszek i protestów we Francji.

Pakt został podpisany w poniedziałek 10 grudnia w Maroko. Sygnatariuszami są 164 państwa, ale wiele odmówiło ratyfikowania go. M.in. Polska, Stany Zjednoczone, Szwajcaria Izrael i kraje środkowej Europy. Wycofanie swego kraju z Paktu zapowiedział prezydent elekt Brazylii Jai Bolsonaro, który obejmie urząd 1 stycznia.

Pakt zalicza m.in prawo do imigracji do kategorii praw człowieka. To oznacza, że w praktyce przestaje istnieć pojęcie nielegalnej imigracji.

Brytyjska poseł do Parlamentu Europejskiego Janice Atkinson ostrzega, że podpisanie Paktu sprawić może, iż w ciągu najbliższych 6 lat do Europy może przybyć nawet 60 milionów imigrantów.

14 KOMENTARZE

 1. No to za chwilę będziemy mieli przewrót wojskowy we francy. A, najpóźniej, kilka miesięcy po niej to samo stanie się w III Rzeszy i w Szwecji.

  • obawiam sie ze dla Francji jest juz za pozno i nawet przewrot wojskowy nie uratuje ich przed wojna domowa

    • Oczywiście, że oczyści. Przewrót wojskowy będzie jej początkiem.

    • Racja ! A przy okazji Euro padnie na pysk. A to dla krajów które wciąż mają nardową walutę będzie pięknym prezentem.

   • no nie wiem,
    były okres, kiedy francuskim brukiem obficie płynęła krew,
    wówczas mordowali między innymi katolickich księży,
    dziś może to spotkać inną niby „religię”!

 2. Nazwanie migracji prawem człowieka jest naprawdę odebraniem człowiekowi wolności i częściowo likwidacją wlasności prywatnej! Bo nie może być prawem człowieka ..odbieranie innemu człowiekowi praw. Nawet najezdzca może pózniej i samemu być najechanym i zmuszonym do utrzymywania nieroba. Ten Pakt jest bandycko-marksistowski

 3. w Niemczech, gduby nie został odkryty tzw. spisek możliwe ze już w tej chiwli kilkoro zdrajców z merkelową na czele byłoby juz martwych a władze by sprawowało wojsko; islamska republika francjostanu niest tak silnym państwem jak niemcy, więc spokojnie – ządnego spisku i tak nie wykryją; wojsko więc spokjnie daje mikaronowi ostatnią szansę; jesli z niej nie skorzysta nie porzadzi za długo
  nie ma takiej możliwości, żeby generałowie, z których spora część wciąz na pewno jest patriotami pozwoliła jeszcze zbyt długo n,awet w europie, na dalsze takie zdrady

 4. Paryżanka

  Oto dziś dzień kamizelek;
  Oby bez akcyzy był!
  Makaronik tak, jak Felek
  Wszystko zabrałby i bił…
  A swą babcią podniecany
  Woła źle o Polsce coś.
  Bo z banana wystrugany
  Został przez masonów gość…

  Hej, kto Francuz na bagietki!
  Żyj swobodo, Francjo żyj!
  Makaronik chciał kobietki…
  I ma… pomarszczony ryj!
  I ma pomarszczony ryj!

  Grzmijcie me(n)dia, ryk w Brukseli…
  Kamizelki żółte w szyk!
  Ach, Majdanu nie widzieli?
  Bo z Was nie haruje nikt!
  „Złote jaja znoś kogucie,
  Unii i ciapatym służ!” –
  Ten, kto wierzy Konstytucie,
  Głupim pozostanie już.

  Hej, kto Francuz na bagietki!…

  O, Polacy! Czyż bez ceny
  Rany nasze dla was są?
  Eurokraci to hieny.
  Ale to ich Waterloo!
  Świat was zdradzał i zdradzali
  Was przodkowie nasi też.
  Bracia! choć nas spałowali,
  Czwartych też nie chcemy Rzesz!

  Hej, kto Francuz na bagietki!…

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

Comments are closed.