Szwedzi przygotowują się na wybuch epidemii zabójczego wirusa. Ekspert ostrzega: „To nie kwestia czy, ale kiedy do niego dojdzie”

Szpital w Ugandzie podczas wybuchy epidemii gorączki krwotocznej wywołanej przez wirus Eobal w 2000 roku. Obrazek ilustracyjny. Foto: wikimedia
Szpital w Ugandzie podczas wybuchy epidemii gorączki krwotocznej wywołanej przez wirus Eobal w 2000 roku. Obrazek ilustracyjny. Foto: wikimedia

Państwowa telewizja SVT podaje, iż Szwecja przygotowuje się na wybuch epidemii gorączki krwotocznej Ebola wywoływanej przez wirus Ebola. Władze robią to po cichu nie chcąc wzbudzać paniki.

Ebola jest wirusem, którego obawiają się mieszkańcy środkowej Afryki. Teraz wraz globalizacją okazuje się, że żaden kraj nie może być bezpieczny.

Na okoliczność wybuchu epidemii Eboli przygotowują się władze w Szwecji. Uniwersytecki Szpital w Malmö buduje specjalny oddział zakaźny. Normy izolacji w jego przypadku będą znacznie przekraczały te powszechnie stosowane.

Oddział ma być gotowy w 2019 roku, ale będzie mógł przyjąć tylko kilku pacjentów. W razie większej epidemii władze służby medyczne mogą okazać się bezradne.

Decyzję o budowie oddziału podjął Południowy Region Opieki Zdrowotnej. To właśnie na południu kraju ryzyko wybuchu epidemii jest największe.

– To nie jest kwestia tego czy epidemia wybuchnie, ale tego kiedy – mówi Maria Josephson główny chirurg ze Szpitala Uniwersytetu Skania.

Okres inkubacji wirusa trwa od kilku dni do nawet miesiąca. Do Szwecji mogą więc przybyć zarażeni nie wiedząc nawet, iż są nosicielami wirusa. Ze względu na długi czas inkubacji zarażeniu może ulec wiele osób zanim ktokolwiek zachoruje i będzie świadomość zagrożenia.

Wirus powoduje gorączkę krwotoczną i jak na razie nie ma na niego lekarstwa. Odsetek ofiar śmiertelnych jest bardzo wysoki.

Władze nie nagłaśniają problemu i nie informują o czynionych przygotowaniach. Poszczególne Regiony mogą się szykować na własną rękę – tak jak to zrobił Południowy. Akcja ogólnokrajowa mogłaby bowiem wzbudzić panikę. Władzom zależy tez na tym by zagrożenie epidemią nie było kojarzone z przybywaniem imigrantów.

15 KOMENTARZE

  • Myślisz, że wirus wspaniałomyślnie ominie białych, rdzennych Europejczyków? Nie zapominajmy też o tym, że ta zaraza przywlokła ze swoimi zwłokami do nas wszelką zarazę jaka jest ujęta w encyklopedii medycznej a my jesteśmy bardziej „wydelikacjoną” rasą.

   • „Zarazić się można poprzez kontakt z zakażoną osobą czy zmarłym z powodu tej choroby.”

    Czy ktoś normalny kontaktuje się z nachodźcami albo z ich zwłokami? Nekrofile i lewicowe oszołomy od integracji. Wirus będzie mógł się bezpiecznie rozwijać w tym otwartym na multi kulti środowisku – pozbawionym rasistowskich uprzedzeń i fobii.

   • „Myślisz, że wirus wspaniałomyślnie ominie białych, rdzennych Europejczyków?”

    Biali Europejczycy nie mają takich dzikich zwyczajów jak „taniec ze zmarłymi”. livescience.com/60783-dancing-with-dead-madagascar-plague.html

    Co do Eboli w szczególności, to Europejczycy nie żrą łapanego w buszu małpiego mięsa (które jest prawdopodobnym żródłem zakażenia), a opieka medyczna jest cokolwiek bardziej kompetentna niż misyjny „szpital”, który wydatnie przyczynił się do zapełnienia cmentarzy podczas pierwszej epidemii w 1976.
    sciencemag.org/news/2014/08/part-two-virologists-tale-africas-first-encounter-ebola

 1. Krwawa Ebola kontra krwawi marksiści – to może być ciekawe.

 2. Przypomina mi sie, kiedy J Kaczynski mowil na Sejmie o niebezpieczenstwie infekcji, jakie moga przyniesc imigranci i ze nie jestesmy na to przygotowani. Poslowie PO odpowiedzieli szyderczym smiechem i ze Jaroslaw ma nie po kolei w glowie.

  • Posłowie PO teraz się będą mogli osobiście zintegrować ze swymi czarnoskórymi pupilami.

  • Co z tego, że mówił szkoda, że tylko mówił a nie dotrzymała żadna partia i partyjka słowa, że nie będzie żadna patologia z obcych lądów i krajów do nas ściągana. Jarosław powiedział, co mu jego koledzy wyczytali w internecie o czym mówią ludzie. Przed Jarosławem, wielu mądrych na forach o tym niebezpieczeństwie wpuszczanym do Europy z nachodźcami też mówiło. Powtórzył tylko, dla swojego zysku powtórzył a nie dla bezpieczeństwa Polaków. Mówili jedno zrobili drugie…

  • kaczyński to lewak
   mi się przypominają typowe prawicowe antyszczepionkowe opinie że choroby zakaźne nie istnieją bo to tak jakby zarazić się złamaną nogą

 3. Nie, wirus absolutnie nie będzie kojarzony z imigrantami. Wszystkim wiadomo, że ebola buszuje w Skandynawii od wieków.
  A o ilu epidemiach się nie mówi? Świerzb, cała gama chorób wenerycznych, adidas, gruźlica…
  Ale ściągnięcie takiej liczby imigrantów, a później sztuczne rozprzestrzenienie jakiejś śmiertelnej choroby doskonale wpisuje się w plany depopulacyjne kanalii z syndromem Boga. Uff, całe szczęście, że to tylko teoria spiskowa

 4. Nie myślicie przypadkiem, że globaliści tego nie przewidzieli i nie liczą na epidemię ?

 5. Jako, ze to panstwo afrykanskie to sie wcale nie dziwię!!! Ciekawe tylko czemu jeszcze się nie przygotowuja we Francji?

 6. Zaraza przytargała zarazę….Europa to wielki poligon i laboratorium . Zamiast białych myszy , mamy białego człowieka…

Comments are closed.