Rząd wykorzystuje śmierć nastolatek w Koszalinie do przykrycia niewygodnych tematów. Nagonka na przedsiębiorców trwa

Znicze koło escape roomu, w którym doszło do tragedii/fot. PAP/Marcin Bielecki
Znicze koło escape roomu, w którym doszło do tragedii/fot. PAP/Marcin Bielecki

Cała Polska żyje pożarem, w wyniku którego zginęło pięć młodych osób. Minister Joachim Brudziński od razu zapowiedział, że w Polsce przeprowadzone zostaną kontrole tego typu obiektów. W podobnym tonie wypowiadał się i premier. I zabrali się gorliwie do pracy. Bo to im się opłaca politycznie.

Nie da się oprzeć wrażeniu, że ta tragedia wykorzystywana jest do celów politycznych. Zaczęto mówić o kontrolach, zamknięto wiele obiektów i zapowiada się intensyfikację takich działań.

Minister Joachim Brudziński wyraził nawet na Twitterze oburzenie, że escape roomy były zarejestrowane jako „zwykła działalność gospodarcza”. A jako co miało to funkcjonować? Usługa bankowo-medyczna?

Już po wstępnych kontrolach widać, że część z tych #escaperoom zostało zarejestrowanych, jako zwykła działalność gospodarcza – napisał na Twitterze minister Brudziński.

Minister twierdzi, że tak się przejmuje sprawą pokojów zagadek, bo „szczególnie narażone mogą być dzieci”, a jednocześnie rząd, który reprezentuje pozwala na legalne mordowanie codziennie około trójki dzieci w ramach obowiązującej ustawy aborcyjnej.

Tragedia ta jednak jest zbawienna dla rządu. Nadmuchując ją, mogą przykryć wiele niewygodnych spraw naraz. Wśród nich jest chociażby głośna nominacja 28-letniego Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji dzięki jego koneksjom z ojcem premiera Mateusza Morawieckiego, Kornelem Morawieckim.

Kolejną kwestią są podatki i opłaty, o których informujemy na bieżąco przypominając przy tej okazji, że premier najpewniej oszalał. Wystarczy wspomnieć chociażby emerytury za bycie matką od marca czy też obowiązek zbierania wszystkich faktur przez urzędy samorządowe i wysyłanie ich do skarbówki. Wszystko oczywiście za nasze pieniądze.

Kolejne kwestie to sprawy związane z kosmicznym wynagrodzeniem dla członków PiS oraz ich rodzin, za którymi oczywiście z pewnością nikt nie lobbował, jak np. syn Mariusza Kamińskiego czy córka Tadeusza Cymańskiego. Albo wspomniany Andruszkiewicz, wcześniej Misiewicz, albo teraz aniołki prezesa NBP. Wystarczy nie kraść (tylko dorzucić sobie kilkudziesięciotysięczne pensje – na Wasz koszt).

Tragedia w Koszalinie może od wszystkiego powyższego odwrócić uwagę, a rząd ścigając „wstrętnych prywaciarzy” narażających na śmierć dzieci, zapunktuje w sondażach. Przecież gdyby nie PiS, ofiar byłoby więcej. A tak w ogóle, to oburzanie się na to wszystko świadczy, że na pewno popieram PO.

Źródło: nczas.com/twitter.com

36 KOMENTARZE

 1. Brawo nczas !!! Brawo !!!
  Rząd POPISlandii tragedią nieumyślnym morderstwem dzieci przykrywa wszystko, tylko nie …. świadome morderstwa popełniane co tydzień przez imigrantów z masowej imigracji.

 2. Zaraz się tu pojawi pisowski czynownik ala wilk pod kilkoma nickami i powyzywa autora od mazgułów.

  • Mazguła, no co ty, przestań udawać. Być mazgułą to zaszczyt, czyż nie?

 3. PIS to komuniści. Gnoją nie winnego chłopaka, a biurwy co odebrały budynek, straż, nadzór który opiniował uważa się za nie winny. Rządowe opinie i dopuszczenia to są zwykłe śmieci nic nie warte nawet w kwestii odpowiedzialności biurw. Dlaczego nie jest aresztowany architekt, urzędnik zatwierdzający projekt, komendant straży itd…

  • bo NIC takiego NIGDY nie miało miejsca i istnieje tylko w twoich urojeniach ?

   • Pozwolenie na budowę to są tysiące stron, setki pieczątek podpisów różnych biurw.
    Odbiór budynku następne tyle samo. Natychmiast te biurwowe śmieci co odpisywały te papiery powinni siedzieć. Gnoje zwalili odpowiedzialność na chłopaka co wynajmował lokal.

    • ostatnio większośc pozwolen na budowę została zlikwidowana; z nimi większość odbiorów
     po drugie co ma odbiór do wsadzenia w zimie do zamkniętego pomieszczenia piecyka gazowego na butlę?

     • jak odbiera straz, kominiarz, urzednik, zaklad gazowniczy i elektryczny to wedlug ciebie kto odpowiada?

 4. Wybaczcie mi, ale bardzo lubię podszywać się za kobietę. Pobudza to moją chorą wyobraźnię. Potrzebuję pomocy.

 5. Te „escape roomy” powinno się sytuować przy przychodniach psychiatrycznych albo wręcz na terenie psychiatrycznych zakładów. Trzeba być niezłym idiotą żeby szukać takich rozrywek. Zidiocenie społeczeństwa postępuje. Pomoc psychiatryczna powinna być na miejscu non stop.

  • Najlepsza rozrywka to odpałka petardy w doopie. Efekt gwarantowany. Moc wrażeń.

  • powiedział reglamentator rozrywki
   oczywisice nikt nie powie o tym, że problemem jest ojrosojuza i POPISu walka z cenami energii, przez co biedni ludzie wiążąc koniec z końcem kombinują piecyki gazowe z butli, zamiast podłączyć grzejnik do kontaktu gdzie płynąłby tani prąd z elektrowni na takie paliwo jakie z polskiej ziemi najłatwiej wydobyć;

   • Jak się ktoś daje zamknąć w pomieszczeniu z płonącym palnikiem na gazowej buttli to się powinien leczyć psychiatrycznie. Na czym polega ta rozrywka co ją niby reglamentuję? Na tym że może nie pier.dolnie? Taka jewroruletka?

    • mieszasz pojęcie escape roomu z ogrzewaniem zamkniętych pomieszczen piecygami gazowymi z butli, a to nie ma nic jedno do drugiego, za jednym wyjątkiem, który skończyl się tak szybko jak się zacząl w jedyny możliwy sposób w jaki prawa fizyki zadziałać musiały /tylko dzieci szkoda/

  • A ja jestem za umieszczeniem komunistycznych PiSdzielców w celach oraz tłuszczy ich popierającej w zoo, z dostępem do 500+, TVPiS i Radia Ma Ryja. Normalne społeczeństwo przychodziłoby sobie popatrzeć na człekokształtne istoty rzucające łajnem na wszystko, co nie spodoba się Komitetowi Centralnemu.

 6. ten cały Joachim to jeszcze większy lewak niż tow. Cymański i tow. Premier.

 7. Cała Polska żyje kolejnym BESTIALSKIM KOSZERNYM MORDEM RYTUALNYM

  używanym obecnie przez BEZDUSZNE KREATURY do twiterowego czy telewizyjnego lansu… wyborczego…

  W Polsce corocznie ginie (są porywane) wedle mediów około 20 tysięcy dzieci (nie wspominając o dorosłych) na różnego rodzaju rytuały judaistyczne

  by się POLIN ++ lepiej murowało….

  przy współudziale…….

  tych co mieli jakoś tak na odwrót… przynajmniej co tak ślubowali…..
  widać nie pod tym masztem… z nie tą wciągniętą nań flagą……

 8. prawda jest taka, że za wszystko odpowiedzialny jest Brudziński, i Kaczyński który go znalazł.

  to jest oczywiste.

  od tego jest rząd by upewniać się, że wszystko jest ok, a nie reagować na problemy. na miejscu rodziców oskarżyłbym Brudzińskieog i Kaczyńskiego o NIEUMYŚLNE spowosowanie śmierci…

  … a kto wie, czy i nie umyślne. w końcu nikt na tym tak nie skorzystał – do teraz – jak Brudziński.

 9. Artykuł to typowy chamski gniot propagandowy.Przecież kiedy ktoś otwiera jakąś działalność usługową to należy oczekiwać,że będzie ona bezpieczna dla klienta.A może dla korwinistów jest to zbyt daleko idące wymaganie???

   • jakim znowu projektem
    człowieku !! na remont czy przeróbki sposobu użytkowania obiektu chyba nigdy nie było potrzeba żadnych projektów, ani pozwoleń
    a od paru lat to już szczególnie nic nie potrzeba
    pozwolenia zostały tylko na budowy nowych obiektów, i to też nie wszystkich

 10. Przyganiał kocioł garnkowi. A to co wy tu robicie co to jest? Nie wykorzystujecie tego razem z autorem tekstu, politycznie? Aby dopieprzyć PiS-owi?

 11. „Kolejną kwestią są podatki i opłaty, o których informujemy na bieżąco przypominając przy tej okazji, że premier najpewniej oszalał. ”

  –premier nie oszalał, premier REALIZUJE PLAN zlecony mu przez SZEFOSTWO jkm z Londynu

  plan pt WYPROWADZIĆ Polaków NA ULICY BY MÓC DO NICH STRZELAĆ (->1066)

  a potem już oficjalnie wciągnąć na maszty flagę POLIN++

 12. Minister twierdzi, że tak się przejmuje sprawą pokojów zagadek, bo „szczególnie narażone mogą być dzieci”, a jednocześnie rząd, który reprezentuje pozwala na legalne mordowanie codziennie około trójki dzieci w ramach obowiązującej ustawy aborcyjnej” Tyle Dominik Cwikla – orzeł publicystyki.

  Resume: rząd chroni istniejące dzieci zamiast potencjalnych a do tego przestrzega prawnie obowiązującej ustawy.
  No to już, kÓrwa, jest lewactwo w czystej postaci! Apoteoza marksizmu. Ba, Armagedon!

  • „potencjalnych”?
   Armagedon to ty masz – zamiast mózgu i sumienia.
   To marksiści dopuszczali aborcję Polaków bez ograniczeń, podobnie jak twoi socjalistyczni kumple z socjalistycznej partii Niemiec.

   • ”To marksiści (nota bene Polacy) dopuszczali aborcję Polaków” ale nie skorzystano jak należy i stąd sławetne aberracje Polaków, znane w świecie jako polish jokes

 13. „Minister Joachim Brudziński wyraził nawet na Twitterze oburzenie, że escape roomy były zarejestrowane jako „zwykła działalność gospodarcza”. A jako co miało to funkcjonować? Usługa bankowo-medyczna?”

  Escape roomy bardzo często prowadzone są w lokalach nieprzeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej – właściciele takich firm zakładając działalność nie zmieniają przeznaczenia lokalu, mimo że powinni to byli zrobić. A gdyby zrobili to, co powinni zrobić byli, zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej, ich lokal powinien być przebadany przez Straż Pożarną m.in. pod kątem zapewnienia właściwych możliwości ewakuacji. Przedsiębiorca odpowiada za bezpieczeństwo osób, którym świadczy usługę typu escape room – jak nie potrafi ogarnąć tego, jak to było w przypadku tych 26 bodajże zamkniętych firm, to sorry. Nawet „wolnościowiec” powinien to zrozumieć, zamiast odwracać kota ogonem i pisać o aborcji i Andruszkiewiczu.

  • Tomek nie usprawiedliwiaj pseudoministra, któremu jeden mądry człowiek wytknąl prawdę, że pierd.lnął bzdet uważająć, że samich głupich słuchaczy ma
   escape roomy to nie tylko „zwykła działalność gospodarcza” to „jakzwyklejsza działalność gospodarcza”.
   zwłaszcza biorąc pod uwagę, że „działalności gospodarcze” w RP dzielą się na :
   – niewymagające wcale „rejestracji” /PISonowość/
   – zwykłe działalności
   – działalności regulowane /wymagające wpisu do dodatkowego dedykowanego rejestru i czasami niewielkich dodatkowych wymagań (coraz rzadziej i coraz mniej ich); czasami dodatowo kontrolowane przez specjalny urząd/;
   – działalności koncesjonowane /wymagające uzyskania decyzji, nierzadko więc łapówki, a co najmniej wymagające dodatkowej kasy; w specjalistycznych branżach/.

 14. No właśnie, świadomie (w którymś komentarzu było napisane, że ta koszalińska tragedia wykorzystywana jest do odciągania uwagi Polaków) daliście się wciągnąć w jałową dyskusję, a ważniejsze sprawy kluczowe dla Polski i Polaków są załatwiane obok nas po cichu i niezauważalnie.

 15. Co to za pierdoły? Czy ktoś pilnował tego burdelu, czy też dzieci wrzuciły monetę i dały się zakuć w kajdanki? A wy znowu o jakichś piecykach, oj dzieci, dzieci…

 16. Musi być stąd jakieś wyjście, powiedział błazen do złodzieja,
  „Zbyt duży tu bałagan, nie mogę odetchnąć.
  Biznesmeni piją moje wino, oracze rozkopują moją ziemię,
  Żaden z nich nie ma pojęcia jaka jest tego wartość.”

 17. Pomóżcie czasem temu zbokowi „ali wilk”, inkryminując mu to iż jest on p.i.z.d.ą z uszami.

 18. Oczywiście że to jest wykorzystywanie sytuacji dla swoich celów niech będzie że politycznych. Czy gdy kierowca z niesprawnym szmochodem wjedzie w przystanek autobusowy i zabije paru ludzi ogłoszą obowiązkowe matychmiastowe badania techniczne wszystkich samochodów. Odpowiedzialność zbiorowa !

Comments are closed.