Szokująca śmierć prezydenta Gdańska. Jak doszło do ataku na Pawła Adamowicza?

Paweł Adamowicz. / Foto: PAP
Paweł Adamowicz. / Foto: PAP

Wczoraj podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku na scenę wtargnął nożownik i dźgnął prezydenta miasta Pawła Adamowicza. 27-letni Stefan W. użył plakietki z napisem „Media”, aby uśpić czujność ochrony. Paweł Adamowicz zmarł dziś w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Do zdarzenia doszło około godz. 20.00, podczas odliczania do „Światełka do nieba”. Impreza nie była zgłoszona, jako impreza masowa.

Impreza finałowa WOŚP w Gdańsku, podczas której został raniony prezydent miasta, nie została zgłoszona jako impreza masowa. W takim przypadku środki bezpieczeństwa byłyby zaostrzone – poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

Organizator do obsługi imprezy wynajął firmę ochroniarską. Świadkowie mówią, że po wtargnięciu napastnika na scenę, nikt nie zareagował. Nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, co właśnie się dzieje.

Myśmy myśleli, że to jakiś przerywnik, przed występem następnego zespołu. Mnie się wydawało, że ten człowiek śpiewa. Dopiero po jakimś czasie zobaczyliśmy nóż – mówiła kobieta, która stała pod sceną.

Napastnik zdążył później jeszcze przejąć mikrofon i powiedzieć parę słów.

Halo, halo. Nazywam się Stefan (Miłosz?), siedziałem niewinnie w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz – krzyczał ze sceny.

Prezydent Gdańska został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Tam przeszedł pięciogodzinną operację. Przetoczono mu 41 jednostek krwi.

Doktor Tomasz Stefaniak podczas konferencji prasowej poinformował dziś po godz. 14.40 o śmierci 53-letniego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W związku z tymi wydarzeniami Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP.

Źródło: nczas.com

16 KOMENTARZE

 1. mogli sobie darować pompowanie w niego tyle krwi jak mózg był 15min niedotleniony. Jeszcze by przeżył i dopieroby pokazał co potrafi

  • Dokładnie! Nikomu z przeciętnych obywateli by tyle krwi nie przepompowali w zaistniałej z medycznego punktu widzenia sytuacji!!! No cóż…tym razem nawet uklady i układziki nie pomogły….mimo wszystko. Niestety pan Adamowicz o ile mi wiadomo na tzw. tamtym świecie nie posiada znajomości ani wypasionych apartamentów. No ale może się mylę. Mimo wszystko niech mu ziemia póki co lekką będzie. RIP człeku. Obyś trafił do czyśćca a nie do czeluści piekielnych.

 2. Gnębili człowieka, zrobili przestępce i nerwy mu puściły. Tak się kończą mafijne, bezkarne stojące ponad prawem rządy.

 3. Jakoś po śmierci gen. Papały czy Lepera nie było takieiego medialnego szumu.

 4. 1000% bylo ich tysiace wraz z tymi staruszkami z AK wyrzucanymi z mieszkan na bruk………

 5. Wielka strata ! Panie Owsiak gdzie pana ochrona,zginal czlowiek za ktorego na imprezie byl pan odpowiedzialny.

 6. A jak dzieciaki niezgodnie z prawem zbieraly kase do puszek, to takze niby wszyscy widzieli, ale tez jednoczesnie nikt nie widzial. WOSP, „piekny” przyklad rownych i rowniejszych.

 7. To wielka tragedia,ale dla jego rodziny i może paru współpracowników.Jednak w Gdańsku musiał być popularny,skoro wybierali go tyle razy.Ja nie jestem z Gdańska a gościa znam jedynie z kampanii promocyjnej Amber Gold(to osławione ciąganie samolotu po lotnisku).Dzięki m.in.takiemu uwiarygodnieniu przez polityków,ta piramida finansowa mogła ukraść setki milionów,a nie kilka.Oczywiście „nie wiedzieli co robią”,a wogóle to była „promocja lotniska”,a samolot był „przypadkowy”! Hahaha!

  Zamieściłem wczoraj parę wpisów na wp.pl a tam tak zaostrzyli cenzurę,że kasują wszystko co krytykuje Niemcy lub ich obecną politykę! Co więcej,mają bazę danych i na jej podstawie usuwają prewencyjnie wpisy osób z poglądami niewygodnymi dla nich,w tym moje.Czyli wojna propagandowa trwa i się rozwija!Mam nadzieję że tutaj nie ma cenzury.

Comments are closed.