Ale wpadka! Platforma robi z Adamowicza świętego. A jeszcze 4 miesiące temu widziała go… za kratkami!

Jarosław Wałęsa. Fot. PAP
Jarosław Wałęsa. Fot. PAP

Żałoby, demonstracje, wielkie słowa – tak wygląda celebra śmierci Pawła Adamowicza w wykonaniu polityków Platformy. A jeszcze cztery miesiące temu ci sami ludzi sugerowali, że miał pieniądze z niejasnych źródeł i widzieli nie na liście świeckich świętych, tylko… za kratkami.

W krytyce Adamowicza celował jego konkurent w walce o stołek w Gdańsku, czyli Jarosław Wałęsa, syn Lecha – Bolka:

– Istnieje zagrożenie, że Adamowicz trafi do więzienia – mówił jeszcze we wrześniu 2018 roku Jarosław Wałęsa dla „Dziennika Gazety Prawnej”. – To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem – podkreślał.

– Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie? Jeśli prezydent podejmuje decyzje administracyjne, które mają wpływ na rozwój i zyski jakiejś spółki, a jednocześnie ma akcje tej spółki, to jest to konflikt interesów – kontynuował wątek Wałęsa.

Wałęsa przedstawiał Adamowicza jako szefa sitwy, który żyje pochlebstwami. – Wielu osobom w świecie biznesu, w spółkach miejskich zależy na tym, żeby prezydentem nadal był Adamowicz, żeby nic się nie zmieniło. On jest otoczony ludźmi, którzy mu przytakują, którzy mówią, że jest najlepszy, najmądrzejszy. Oni wszyscy są zależni od tego, żeby on trwał na urzędzie, więc wmawiają mu, że jest mężem opatrznościowym, który musi wygrać i wszystkich uratować. On nie ocenia rzeczywistości realnie – dodawał na łamach „DGP” Jarosław Wałęsa.

Oczywiście główną przyczyną nienawiści PO do Adamowicza było to, że prezydent Gdańska postawił się jej i ustąpił miejsca Wałęsie. Oskarżano go za to o rozbijactwo i nielojalność. Teraz do przejęcia schedy po nim szykuje się ten sam Wałęsa, który go widział w więzieniu.

10 KOMENTARZE

 1. Słuszne słowa Bolka juniora, zwłaszcza te o przytakiwaniu i kadzeniu, że jest najlepszy, najmądrzejszy, wręcz mężem opatrznościowym. Jareczek zna to z autopsji, przecież jego tatusiowi też tak kadzono i to jeszcze jak!

  • każde miasto, miasteczko i gmina w PL działa tak samo, czyli, że developerzy przy pomocy władzy okradają ludzi ile się da, i nie jest to do końca wina lokalnych władz, tylko centralnych władz, które wprowadziły przepisy, że zysk za przekształcenie gruntu idzie do żyda, a nie do gminy, co wydawałoby się być oczywistą oczywistością.

   w tech chwili nawet jak taki prezio czy burmistrz nie będzie grał z developerami, to developerom opłaca się go wymienić. to są często przekręty o wartości miliarda złotych. a wystarczyłoby wprowadzić prawo, że za przekształcenie pobierana jest opłata w wysokości 90% różnicy wyceny gruntu. i po problemie.

   • i ile by miasto zarobiło! w każdym mieście znam przekręty na setki milionów a czasem i miliardy. ziemia rolna, lasy, poligony, przeznaczenie na parki, na agroturystykę.. wszystko kończy się na apartamentowcach i cały ten zysk z ewidentnej kradzieży idzie do żyda który ma największe bary.

 2. A co PO ma do powiedzenia na temat torturowania czlowieka w wiezieniu – tego, ktory z zemsty zaciukal Adamowicza. Wymyslil on to sobie?

 3. TO WSZYSTKO CO SIĘ DZIEJE W POLSCE Z POWODU ZAMORDOWANIA Pawła Adamowicza, TO SĄ PROWOKACJE KTÓRE BĘDĄ SIĘ MNOŻYĆ !!!!!
  TAKIE JEST MOJE ZDANIE !!!!!

  Cała ta sytuacja przypomina czasy początków związku radzieckiego,
  Siergiej Kirow został zamordowany na rozkaz Stalina,
  natomiast to morderstwo dało Stalinowi pretekst do wielkiej czystki.
  NIE twierdzę że zostało zlecone to co się stało w Gdańsku,
  ALE twierdzę, że będzie wykorzystywane w DOKŁADNIE taki sam sposób.
  Polska ma teraz swojego „stalina” = rudego szkopa i zdrajcę
  (zdrajcą nazwała go pewna piękna licealistka).
  Pan Rafał Ziemkiewicz MA RACJĘ mówiąc bezlitośnie o deklaracji Tuska po śmierci Adamowicza: „To jakby Larry Flynt obiecywał, że obroni świat przed pornografią”.
  Te łezki w pełnych fałszu ślepiach tego rudego szkopa, aż się chce rzygać…
  Mam nadzieję, że Adamowicz jest w piekle i widzi stamtąd hipokryzję jego środowiska robiącego kapitał na nieszczęściu jego (Adamowicza) i jego rodziny !!!!!
  Polska jest w stanie który jest skutkiem działań środowiska do którego należał Adamowicz, a to środowisko próbuje teraz w sposób wyjątkowo perfidny zwalić całą winę na PATRYJOTÓW-PRAWICOWCÓW, KTÓRZY NIE MIELI Z TYM CZEGOKOLWIEK WSPÓLNEGO !!!!!
  Adamowicza zabił bandzior psychopata wyhodowany przez szeroko rozumianą lewicę i jej środowiska i ich (lewicowe) działania, bandzior psychopata wypuszczony na wolność przez pseudoWymiar permanentnej patologii NIEsprawiedliwości (lewackie środowisko sędziowskie), bandzior psychopata którego lewusy wyhodowały i wypuściły na wolność, bandzior psychopata który obrócił się przeciwko nim czyli przeciwko lewusom !!!!!
  DO PIEKŁA Z lewusami !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

  Ps.: POWTARZAJCIE TO WSZYSTKIM i KAŻDEMU i NIE DAJCIE SIĘ „ZBIĆ Z TROPU” !!!!!
  POWTARZAJCIE TO WSZYSTKIM i KAŻDEMU,
  ŻE TO WINA lewusów, BO lewusy TO ZROBIŁY i PRZEZ lewusów TO SIĘ STAŁO !!!!!
  MUSIMY SIĘ BRONIĆ, BO bozia NAS NIE OBRONI, ALE POTRAFI DO PIEKŁA WYSYŁAĆ !!!!!
  JAK CHCEMY ŻEBY COŚ ZOSTAŁO ZROBIONE TO MUSIMY TO ZROBIĆ SAMI, CZYLI JAK CHCEMY ŻEBY KTOŚ NAS BRONIŁ TO MUSIMY SIĘ BRONIĆ SAMI, WIĘC BROŃMY SIĘ !!!!!

  • może tak być, a nawet patrząc na np przygotowanie tego morderstwa (podrobienie plakietki MEDIA plus fakt, że ten zabójca zapewne grypsował) jest to całkiem możliwe, ale mylisz się sądząc, że tym Stalinem jest np Kaczyński czy ktokolwiek z tego systemu politycznego. oni wszyscy na tym morderstwie tracą i już lepiej by dla nich było gdyby to był jakiś PiSior chory z nienawiści do PO, albo przekodowany hejter miesięcznic, niż ktoś kto ogólnie nienawidzi wszystkich polityków. jeśli jest zatem jak piszesz, a może tak być, to ten Stalin dopiero się gdzieś szykuje.

 4. Niestety ale ludzie sa zakłamani, hipokrytami i udaja pod publikę. Każdy niezależnie od okoliczności chcę coś zyskać nawet na śmierci, a w szczególności w polityce jak i wszystkie osoby medialne, publiczne. Tak samo jest z ekologią, dobroczynnościa itp. Gdyby większość ludzi robiła coś nie po to by zaistnieć tylko żeby naprawdę pomóc było by znacznie lepiej

 5. Obłuda nie zna granic, 98 osób zginęło i było tyle kwiku o miesiecznice, teraz 1 i znów miesięcznica tylko przez ile miesięcy. Ci co byli przeciwni to samo chcą robić, jak można nie mieć kręgosłupa moralnego. Różnica jest taka, że w 2010 roku zginął Prezydent RP i 98 osób, a w 2019 roku prezydent Gdańska. Ci co to w wyborach go poniżali i obrażali, teraz go celebrują. PO jest gorsze od PiS, co się to porobiło w tej naszej Ojczyźnie.

Comments are closed.