Potwierdzone – najsłynniejszy patostreamer Magical zatrzymany. Pierwszy w Polsce zakaz streamowania. Jemu i jego matce grozi nawet rok pozbawienia wolności. Powód: obrażanie Adamowicza

Najsłynniejszy w Polsce patostreamer Daniel Magical/fot. Facebook danielmagical (edytowane)
Najsłynniejszy w Polsce patostreamer Daniel "Magical" M./fot. Facebook

Wczoraj poinformowaliśmy o tym, że wśród zatrzymanych za tzw. „mowę nienawiści” po zamordowaniu prezydenta Pawła Adamowicza, był najsłynniejszy w Polsce patostreamer, Daniel Magical oraz jego matka. Lokalne media potwierdzają nasze spostrzeżenie. Co mu grozi?

Wśród zatrzymanych znalazł się 26-letni Daniel Z. oraz jego 46-letnia matka.

– Nie mogę podawać żadnych danych osobowych. Potwierdzę tylko, że zatrzymane zostały dwie osoby, które usłyszały zarzut. Były już wcześniej znane policji – powiedziała rzecznik toruńskiej komendy.

Jak dowiedział się nieoficjalnie serwis, Daniel Z. to rzeczywiście Daniel Magical, najsłynniejszy w Polsce patostreamer. Został zatrzymany za wyrażanie publicznej aprobaty wobec popełnienia przestępstwa.

Internauci informowali, że wcześniej na wizji Magical terroryzował, wyzywał i nawet bił swoją matkę. Policja nie podejmowała żadnych poważnych działań w jego sprawie za wyjątkiem upomnienia. Tymczasem jedna sytuacja wobec osoby z klasy politycznej wystarczyła, by ukrócić patologię transmitowaną do tysięcy widzów.

Według portalu poranny.pl, patostreamerowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku pozbawienia wolności. Magical wraz z matką objęci zostali dozorem policji i muszą pięć razy w tygodniu meldować się na komisariacie. Zobowiązano ich również do wpłacenia kaucji w wysokości kilku tysięcy złotych.

Poranny.pl twierdzi też, że „śledczy zakazali im również publikowania w internecie jakichkolwiek treści ze swoim udziałem, czyli innymi słowami nie mogą prowadzić swojego kontrowersyjnego programu”. Informacja ta budzi wątpliwości, ponieważ śledczy raczej nie mają takich kompetencji. Warto też zaznaczyć, że byłby to nowy zakaz w Polsce.

Zatrzymania dokonali toruńscy kryminalni oraz policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Daniel Magical jest najsłynniejszym w Polsce patostreamerem, który na ukazywaniu patologii w jego mieszkaniu przy ul. urzędniczej w Toruniu. Udział w transmitowanych libacjach okraszonych wulgarnymi słowami oraz nieraz agresją fizyczną ogląda często kilkanaście tysięcy osób.

Niejeden z nich wysyła Magicalowi kilka złotych, by jego komentarz wyświetlił się na ekranie innym widzom, oprócz tego wyświetlane są reklamy. Według różnych informacji, na transmisji patostreamu Magical zarabia nawet kilka tysięcy złotych dziennie.

Źródła: poranny.pl/pomorska.pl/wp.pl

Comments are closed.