Skandaliczna wpadka Pompeo! Jako przykład niezłomności polskiego ducha przywołał postać Żyda-ubeka. „To przestępca, w sprawie którego IPN prowadzi śledztwo”

fot. Twitter

Amerykański sekretarz stanu podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem nawiązał do sprawy restytucji mienia utraconego w czasie Holokaustu. Ale prawdziwą burzę wywołał podany przez niego przykład „niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom”, w którym przywołał stalinowskiego oprawcę Franciszka Blajchmana.

„Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu” – mówił Pompeo, po czym dodał:

„Chcemy również rozwiązać sprawy z przeszłości, tego co wydarzyło się w czasie Holokaustu. Stany Zjednoczone nigdy nie zapomną niezłomnego ducha polskiego” – oświadczył amerykański sekretarz stanu. Przypomniał, że niedawno w USA zmarł Frank Blaichman – „jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej”. „Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom, które mówią, że każdy, kto przykłada się do pracy może osiągnąć swój cel” – powiedział Pompeo.

Problem w tym, że Frank Blaichman, czyli Franciszek Blajchman, był stalinowskim oprawcą i mordercą żołnierzy AK. Według jego własnego pamiętnika oddział przez niego kierowany zamordował m.in. dwóch młodych żołnierzy Armii Krajowej. Po wojnie rozpoczął pracę w Urzędzie Bezpieczeństwa, piastując stanowisko po. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego WUBP. Do Stanów Zjednoczonych emigrował w 1951 roku.

Książka Blajchmana „Wolę zginąć walcząc. Wspomnienia z II wojny światowej” spotkała się z głosami krytyki ze strony historyków i środowisk kombatanckich, ze względu na zawarte w niej kłamstwa i treści antypolskie. IPN w 2010 wszczął śledztwo w sprawie podejrzenia Bleichmana o popełnienie przestępstw stalinowskich oraz mordowanie członków polskiego ruchu oporu.

źródło: PAP, Twitter, wpolityce.pl

55 KOMENTARZE

 1. Strzał w mordę Polin, ale to klasyka już. Tu nas w mordę, tam kopa w brzuch, gdzieś indziej sikną i tak się robi sojusz.

 2. Zgadzam się. To zaplanowane batożenie Polski, która ma stać się żydowską prowincją…………Należy jak najprędzej ale nie ostentacyjnie wychłodzić stosunki z USA, ale zachowując pozory i poczekać na inną prezydenturę

  • Polska powinna odwrócić sojusze. Przejść na stronę Rosji i Iranu.

 3. Żydoubecki zbrodniarz jak wzór „amerykańskiego ideału” – oto czym jest USrael.
  PISdokomunistyczna agentura na usługach USraela powinna zostać jak najszybciej odsunięta od władzy.
  Te chwasty trzeba wyrwać z korzeniami i wydalić z Polski razem z ich parszywym macherowo – kacapskim elektoratem.

  • Kacap i ubek to ty sam, porywczy śmieciu w stanie urojeniowym. To dokładnie takich jak ty trzeba wykinąć z normalnej społeczności polskiej.
   Zamiast winić prawdziwą komunę i POkomunę za bajzel w Polsce, ten rojący śmieć wyzywa PiS od komuchów i kacapów.

   Patrzcie jak ubek i komuch i kacap udaje antykomucha, jak wini antykomunistyczny PiS za przekręty POkomuny.

   • Pis i Po to jedna banda. Pisuary mialy 3 lata na wsadzenie do wiezien pelo i nic, sami kradna.

    • Pisuar do szczania i złodziej to ty, PO-komuchu.

     Tyle ty masz wspólnego z NSZ co gnój ze złotem.

     • Typowy przyglupi wyborca popizdow. Komuchow poszukaj u pisuarow. Pis ma tyle wspolnego z uczciwoscia co kaczor z kobietami.

     • Wracaj sobie lepiej do tego lasu, bo do cywilizowane debaty nie dorosłeś. Populizm i Socjalizm może się tylko naiwnym głąbom podobać. Podobnie jak Partia Oszustów.

     • @ Ciprian udający NSZ-owca
      Ty, Ciprian, taki element jak ty to POkomuchy POdszywające się pod anty-komuchów.
      Dla zmyły i odwrócenia uwagi od siebie przezywające komuchami antykomunistyczny PiS.
      Udawanie antykomuchów to dziś często stosowany trik propagandowy komuchów i POkomuchów.
      Patrzcie jak bezczelny POkomuch Ciprian objeżdża PiS i jak broni POkomuny.

   • @ Bekcett

    Ty do mnie tak, czy do tego rzekomego NSZ-owca, a w istocie POkomucha?

    Chachacha.

   • Pis to stare obrzezane pejsztety ktore niszcza Polske i Polakow. Ich miejsce jest w kopalniach przy wydobuciu uranu.

    • POgadaj więcej w ten deseń, trollu moskiewski.

     W kopalniach uranu pracowali więźniowie-niewolnicy za panowania Stalina, nie?

     Stalinizm, sadyzm stalinowski, to część twojej moskiewsko-komuszej tożsamości, nie?

     • Kto tu jest moskiewskim trollem, skoro żaden oficjel z WSI za rządów PiS jeszcze nie poszedł za kratki?

 4. Usraelici nigdy inteligencją nie grzeszyli i grzeszyć nie będą.To jest kraj agresywnych i cwanych ignorantów,rządzonych przez ścierwo żydowskie.O ich głupocie może świadczyć to,że pomimo iż wiedzą że ,,ścierwo żydowskie,, nimi rządzi,godzą się na to.

  • Wypisz- wymaluj „Polin”…. Niestety „zachód” ( i za nim zapatrzeni w niego „Polacy” i kto wie kto jeszcze ) dał się starozakonnym przerobić na gojów….

   • Bo są debilami sterowanymi religijnie. W USA wciąż też są tacy, którzy myślą, że Jezus powróci, zasiądzie jako król w Jerozolimie i zmieni świat posyłając oczywiście wszystkich innych do piekła. I jak nie robić na takich kretynach biznesu???

 5. Szlak może człowieka trafić. Cz ci debile wstaną kiedyś z kolan ?

 6. Jeszcze zatęsknimy za Obamą, którego wujek „wyzwalał Auschwitz”.
  Ale nie wińcie za bardzo Amerykanów – ich system oświatowy stał się ofiarą sabotażu i są po prostu mocno niedouczeni. Nie tylko w „miękkich” dziedzinach, jak historia. Gdyby Wam zależało, żeby Wasze dziecię nauczyło się jakiej takiej matematyki, to dopiero byście się zdziwili.

 7. to nie wpadka. to celowy dowód naszej specjalnej relacji.

  NIGDY NIGDY NIGDY NIGDY Polska nie będzie przyjacielem izraela, bo to są dwie konkurencyjne ideologie aspirujące do statutu narodu wybranego. śmiem twierdzić, że żydzi od 300 lat prześladują Polskę jak tylko się da. jedno wielkie nieszczęście.

  ale to dobrze, że żydzi grają otwarcie czyli fair. to jest sprzeczne z ich zasadami talmudu, i daje nam pewną przewagę… chyba… że coś kombinują czego jeszcze nie wiemy.

  • a może Trump mu celowo kazał to tak publicznie poruszyć, raz w kwestii kasy, a potem jeszcze podsmarować tym UBekiem, by skłócić Polskę z israelem. Trump może i ma zięcia żyda, ale za żydami nie przepada.

   • A poza tym biznes. Na przykład, ostatni zakup rakiet (niezbyt zresztą dla Polski korzystny, za to korzystny dla USA) to było pokazanie liczącej na kontrakt izraelskiej zbrojeniówce „tu się zgina dziób pingwina”.

    • Podobnie było z zakupem prawie że złomu z amerykańskiej perspektywy w postaci F-16 i do tego zostaliśmy wydymani na offsecie. Podtrzymywanie atmosfery zagrożenia w Europie jest bardzo korzystne dla USA i Rosji…

 8. Ten Jankes może sobie gadać co chce.

  Najważniejsze, żeby rząd polski robił swoje, to znaczy nie bulił Przedsiębiorstwu Holokaust.

  Póki co, nie buli.

  Ten rząd potrzebuje poparcia.
  To brak tego poparcia jest wina słabości tego rządu.

  Wy, trolle moskiewskie, POkomuchy (często z rodzinek komunistycznych i esbeckich, prawda?), na tym forum zadymiarza Krowina, wiecie o tym.
  I zaciekle oczerniacie ten rząd, milcząc zarazem o prawdziwych sprawcach kłopotów Polski – POkomunie donoszącej na ten rząd do niemiecko-moskiewskiej Brukseli, organizuującej zadymy wewnątrz kraju.
  Co jest dowodem tego, że POkomunę popieracie. Popiera ja też wasz guru.
  Nie ma wami życia w jednym narodzie, w tym samym kraju, bandyci antypolscy, sługole moskiewsko-niemieccy.

  • Twój „rząd” PiSarczyku nigdy nie zapłaci niczego, ale za to świetnie spowoduje, że zapłacą inni. Takie gnidy PiSmackie żyją z ciężko pracujących na chleb i jeszcze odmawiają im członkostwa w polskim narodzie.
   Dotąd za brednie uważałem kodziarskie oskarżenia o brunatność kaczystów, ale przekonałeś mnie, że mieli rację.

  • ‚ POkomunie donoszącej na ten rząd do niemiecko-moskiewskiej Brukseli’

   Nie no jasne, bo jak PiS i jego sojusznicy donosili do Brukseli to wszystko bylo OK. Kilka lat temu, gdy Polska rzadzila koalicja PO-PSL, Rydzyk mowil w Brukseli, ze Polska to kraj ‚niecywilizowany’, w ktorym rzekomo panuja ‚totalitarne praktyki’. Ziobro domagal sie w Parlamencie Europejskim debaty na temat zagrozenia demokracji w Polsce. A Joanna Lichocka w grudniu 2014r. pisala ‚To dobrze, że opozycja zorganizowała wysłuchanie publiczne w PE na temat zagrożenia demokracji. Jesteśmy w Unii,to jest także nasz parlament’.

  • !!!!! parchaty’m sługol’em to ty jesteś, właśnie ty czyli kapo !!!!!

   youtube.com/watch?v=BUy1B4pCMrc

  • „…PO-KOMUCHY USIŁUJECIE OBALIĆ…” <- ty parchaty sługol’u !!!!!
   !!!!! parchaty’m sługol’em to ty jesteś, właśnie ty czyli kapo !!!!!

   youtube.com/watch?v=BUy1B4pCMrc

   • „…PO-KOMUCHY USIŁUJECIE OBALIĆ…” <- ty parchaty sługol’u !!!!!
    !!!!! parchaty’m sługol’em to ty jesteś, właśnie ty czyli kapo !!!!!

    wcześniej dałem ci jeden film, a teraz masz drugi

    youtube.com/watch?v=r3OH3YM-3Bc

    • „…PO-KOMUCHY USIŁUJECIE OBALIĆ…” <- ty parchaty sługol’u !!!!!
     !!!!! parchaty’m sługol’em to ty jesteś, właśnie ty czyli kapo !!!!!

     wcześniej dałem ci dwa filmy, a teraz masz trzeci

     youtube.com/watch?v=D9UM-LX_xCU

 9. To może Amerykanom przypomnieć, że Geronimo też walczył w Ameryce o wolność?

  • W drugiej wojnie wzięli jego imię i dziedzictwo jako symbole jednostek wojskowych. Tak został uhonorowany po tym jak praktycznie zniszczono kulturę co bardziej cywilizowanych plemion.

 10. Dlaczego zawsze muszą wysłać jakiegoś debila, i to jeszcze po indoktrynacji? Sam na ten pomysł nie wpadł.

  • Dlatego (sięgając do sedna) że rozmaita stalinowska swołocz narodowości głównie eskimoskiej przegrała w 1968 walkę frakcyjną w kompartii, wyemigrowała, przemalowując się przy tej okazji na szczerych miłośników wolności (jakże by nie, skoro „walczyli z komuną”) i obsiadła na uniwersytetach wydziały studiów wschodnioeuropejskich i pokrewnej historii. Tamże wykształcili swoich ideologicznych potomków i ustawili ich w hierarchii akademickiej. Jak się teraz szuka „eksperta” („wicie, rozumicie, jadę do Polski, powiedzcie mi coś o tym kraju”), to wyskakuje swołocz drugiej albo trzeciej generacji i zapodaje swoje rewelacje.

   • Najśmieszniejsze jest to, że siedząc tam w USA czy UK nadawali się tylko na nadajniki na Uralu, tak bredzili po linii jedynie słusznej socjalistycznej będąc pożytecznymi idiotami na zachodzie niczym Lee Harvey Oswald. Nie dziwię się, że tacy jak McCarthy oszaleli trochę w tropieniu komuszej agentury.

    • Ty, Beczkett, piszesz: „tacy jak McCarthy oszaleli trochę w tropieniu komuszej agentury”.

     A jak konkretnie McCarthy rzekomo „oszalał” w tropieniu tej agentury?
     Co on takiego szalonego odnośnie do tego tropienia zrobił?

     I skąd wziąłeś tę wiadomość – od kogo – o tym jego rzekomym szalonym tropieniu komuszej agentury?

 11. „SOJUSZNIK”: arogancki, bez taktu, roszczeniowy, butny, wyzbyty z jakichkolwiek oznak kultury i szacunku dla gospodarza…

 12. Przypomina mi to opowieści kumpla, który spędził rok w amerykańskim liceum. Wspominał, że poziom edukacji był tragiczny i dla nich odkryciem było to co on już dawno znał z podstawówki.

 13. to ni jest żadna pomyła ani wpadka ten Pan jak i inni politycy w USA tak uważają bohaterami są ludzie tamtej nacji ….. Polacy NIE wręcz odwrotnie ! Polacy niech wreszcie przestana klękać ! ani wojny Polacy nie wywołali ani nie zakładali żadnych obozów odwrotnie ratowali Żydów ! żadne odszkodowania poszkodowanym przez III Rzeszę Żydom ! nie należy się od nas Polaków!niech płacą za to oprawcy czyli Niemcy !

  1

 14. widac. kto kieruje polityka w Stanach. Z jednej strony posthitlerowcy a z drugiej poststalinowcy. USA wpuscilo do siebie i dalo schronienie jednym i drugim.

 15. no ale co – skoro Yitzhak Arad, według Litwinów jeden z uczestników masakry w Koniuchach ma doktorat honorowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika…

 16. Od razu powinien dostać w ucho od Czaputowicza (przynajmniej ostrym słowem), ale… czy Czaputowicz to mężczyzna, żeby jak mężczyzna się zachowywać? On chyba tylko potakiwać potrafi.

  Jeśli ktoś się zastanawiał, co poza konfliktem z Iranem będziemy mieli z tej konferencji, to ma odpowiedź: upokorzenie polskich niewolników przez amerykańskich panów i przypomnienie, że mamy płacić żydowskim nadludziom, bo przecież od czego jest goj, jak nie od pracy na żyda?. Oni nawet przed nimi nie klękają, tylko się turlają do amerykańskiej nogi, i taki jest efekt. Robią z nami, co chcą. I to w sytuacji, kiedy nasi pompują kolejne miliony w amerykański przemysł zbrojeniowy. Ręce nawet nie opadają, tylko odpadają.

 17. Temn Pompeo to jakiś (…), no jak można wygłaszać takie brednie! Czy prezydent Trump wie jakiego ma sekretarza stanu?!

 18. Pis leży na mordzie i wszyscy nań sikają jaki nasz rząd jest słaby jakich mamy sojuszników ?Jaki jest stan umysłów przywódców USA ilu z nich bierze kasę od eskimosów .

Comments are closed.