Takie rzeczy tylko na Lubelszczyźnie! „Miał trzy promile i jechał bez prawa jazdy samochodem własnej konstrukcji”

Fot. Policja Lubelska
Fot. Policja Lubelska

Policjanci z łęczyckiej drogówki zatrzymali 42-latka z gminy Cyców. W okolicach Kaniwola mężczyzna kierował pojazdem, który sam skonstruował. W organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany nie posiada prawa jazdy, ponieważ stracił je za kierowanie pod wpływem.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Policjanci z łęczyckiej drogówki zauważyli, że publiczną drogą jedzie nietypowy pojazd czterokołowy. Od razu zatrzymali kierowcę do kontroli. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych ani wymaganego ubezpieczenia OC.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 42-latek ma prawie 3 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie autem na podwójnym gazie.

Policjanci nie omieszkali poinformować Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o niezawartej polisie OC. 42-latek za swój wyczyn odpowie przed sądem.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

16 KOMENTARZE

 1. Św. Piotr, pierwszy papież przestrzega:
  Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!!! 1P 5.8
  Dlatego polecam prawdę objawioną by uniknąć piekła.

  • Nieprawda i totalna bzdura, bogobojny heretyku-katoliku. Ryczacy lew i na podobienstwo innych stworzen tez sie musi czyms posilac i tylko masz szczescie ze cie nie zezarl. Zreszta ten wybiera sobie znacznie smaczniejsze kaski. A tak naprawde, to swiat na trzezwo jest nie do przyjecia i Piotrus tez o tym wiedzial.

 2. I to się nazywa prawdziwa WOLNOŚĆ GOSPODARCZA.
  Kierował pojazdem własnej konstrukcji, nieopodatkowanym żadnymi złodziejskimi haraczami na rejestracje, czy zbirów od ubezpieczeń. Do prowadzenia pojazdu nie potrzebował jakichś durnych zezwoleń, pozwoleń, certyfikatów, ubezpieczeń, przeglądów, norm emisji CO2. Dodatkowo nikomu uczciwemu nie wyrządził podczas tych czynności krzywdy.
  Co to za bandycki kraj w którym zatrzymują gościa za APERITIF?????

 3. Jak sie ma taki obcy NIE/rzad POPIS w swojej Ojczyznie to wypada sie upic… Kiedy obcy wrogowie sa goszczeni za darmo ktorzy pluja POLAKOM w twarz—klamiac! hanba!! Glosujmy na NARODOWCOW!!!!!!!!!

  • Też uważam, że to skandal. Konstruktor powinien być natychmiast wypuszczony jak ten pan, który 3 tyg. temu spowodował wypadek w Hyżnem i wyszedł za poręczeniem rabina.

 4. Ale madras bestia. Specjalnie nie zainstalowal drugiego siodla, zeby mu baba lub tesciowa nie brzeczaly za uchem.

 5. Panie Redaktorze,
  autora za takie ujęcie przykrego epizodu powinienes wypindolic na zbity pysk, najlepiej do jakiegos prounijnego portalu
  – jest niechlujem i nieukiem: Łęczyca w Lubelskiem! wieś Kaniwola a odmienia Kaniwol! łęczyńską policje poprawia, errudyta 6 x 8
  – jest tu końcówką systemu z którym podobno NCzas walczy, pochwala państwowych naganiaczy do prywatnych ubezpieczalni, naśmiewa się z pokrzywdzonego…
  Droga Redakcjo,
  uwaga! przerwa na oddech!
  dobrze mieć przerób – ale, żeby nie wyszło, że nas przerabiają…

 6. Konstruktor samorodek, nareszcie polskie z recyklingu. Nagrodzic a nie pietnowac gamonie.

 7. no to sobie teraz zapłaci nie wiem czy w 10k się zmieści a tanie OC można kupić w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz kod z dowodu i w 5 sek widzisz różnicę w składce pomiędzy towarzystwami i to bez wpisywania danych a czasem to jest ponad 100% a ryzyko takie samo dla każdego towarzystwa

 8. No zaradny facet :D do tego pojazdu prawko to by chyba jedynie z dokumencik pl mógł miec :D

Comments are closed.