Lewacy i PiSowcy już wyją. Dobry wynik Grzegorza Brauna w Gdańsku to dla nich zagrożenie. „Nie można ignorować Konfederacji.” I tu mają rację

Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell
Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell

„Prawicowe” media związane z władzą milczą na temat Grzegorza Brauna, lecz reakcje reagującej jak zwierzęta lewicy są jasne: Prawica w Polsce zaczyna być poważnym zagrożeniem dla układu III RP. 12-proc. wynik Brauna w wyborach na prezydenta Gdańska – mimo utrudnień formalnych, braku czasu na dobrą kampanię pokazuje, że – jak stwierdza jeden z internautów, którzy wyją po tym wyniku – „nie można ignorować Konfederacji”. A milczenie reżimowych mediów tylko napędza jej popularności.

12% Pana Brauna świadczy o tym że nie można ignorować konfederacji KORWiN Liroy Braun Narodowcy w wyborach zarówno do EP jak i rodzimego parlamentu. Nie można pozwolić by w tak cywilizowanym kraju w Sejmie znajdowała się koalicja z tak seksistowskimi, eurosceptycznymi poglądami – napisał na Twitterze Szymon Zagórowicz.

Demokracja jest wtedy, gdy ludzie głosują na lewako-liberałów. Prawda Szymuś? – odpisał w komentarzu Kochany Prezes.

To nie jedyna reakcja. Piotr Wielgucki, pisowski propagandysta znany też jako „Matka Kurka”, próbował mówić, że to „spektakularna porażka »narodowców« i piewców ostrego kursu”.

12% przy zerowej promocji w mediach, braku patronatu wielkich partii i praktycznie zerowych środkach na kampanie to mało? – zauważa inny internauta w kontrze do propartyjne tezy.

Skoro jest więcej radości że Braun przegrał niż żalu że jest jak było, to czegoś tu nie rozumiem. Mimo wszystko mam wrażenie, że wyborcom PiS-u bliżej jest do Brauna niż do postkomunistów. I wolałbym narodowców jako opozycję do PiS niż ubeckie popłuczyn – stwierdza inny z internautów.

12%? Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą? – dziwi się Tomasz Lis.

Witold Tumanowicz z Konfederacji (Ruch Narodowy) celnie odpowiedział:

– PiSowskie trolle już gardłują, że wynik G. Brauna jest ich zasługą. Paradne! ??? Przecież kandydat PiS poparł M. Skibę. To tylko pokazuje, że wyborcy PiS nie są niczyją własnością a duża ich cześć szuka alternatywy dla partii Kaczyńskiego. #Konfederacja #KoalicjaProPolska

Źródło: twitter.com

67 KOMENTARZE

   • co tam PiS, posłuchajcie Ziemkiewicza jak „promuje” Konfederację. Odmiennie ode mnie, ludzie biorą na poważnie to, co głosi Ziemkiewicz

    • Ziemkiewicz jest delegatem PiS na dziennikarskiej „prawicy”.
     Dziwi mnie, ze Mikke i Michalkiewicz dobrze o nim mowia.
     Juz probowal zawlaszczyc „endecje”, on ktory byl pierwszym naganiaczem do UE.
     Kto wie, czy nie dziala w hasbarze?

   • START UP THE ROTORS
    youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

    Hammer of the Right – NAPISY PL
    youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

  • Bredzisz jak potłuczony, PIS nie miało własnego kandydata i to dzięki wyborcom PIS Braun zdobył 12% przy frekwencji 50%. Za jego kontrkandydatką glosowała cała reszta wyborców KE i to jest właśnie czego powinniśmy się obawiać. 82% to jest wynik jaki może dostać KE w wielkich miastach gdzie neożydobolszewia i pedopedalstwo się rozprzestrzeni. Retoryka antyPIS jest nieskuteczna, bo godzi w wartości narodowe i rodzinne. Braun dostał te głosy wyborców PIS ponieważ używał sformułowań które udarzały w układ gdański oraz promował się jako kandydat niezależny ale jednoznacznie propolski i prorodzinny.

   • Dulkiewicz jest kandydatka PIS-u . Premier Morawiecki na polecenie Kaczyńskiego mianował ja komisarzem rządowym , a wszystkie media rządowe starały sie zabic Brauna milczeniem albo wprost poparły Dulkiewicz jak Radio Gdańsk . Morawiecki wyznaczył maksymalnie krótki termin wyborów , zeby wszystko odbyło sie bez wyborów. PIS w Gdańsku na pewno jest skończony . Jeśli ktos chce Dulkiewicz , to nie musi mieć do tego pośrednictwa PIS-u.

    • Większość osób które znam i są wyborcami PIS zawsze deklarowały, że najbardzej odpowiada im kandydatura G. Brauna, jeśli tylko wiedzały kto to jest, ale głosowały na Dude bo Braun nie ma szans w wyborach na prezydenta państwa i tak też się stało. Brak Brauna w mediach głównego ścieku to właśnie przemyślana strategia kierownictwa PIS przed ewentualną ucieczką ich twardych wyborców. Twardy wyborca PIS nie jest łasy na jałmużne w postaci 500+ tylko nie może się pogodzić z zakłamaniem jakim się charakteryzują wszyscy politycy obecniej KE. To właśnie realizacja objetnic jakie by nie były uwiarygadnia PIS w oczach jego wyborców. Większość ludzi i tak głosuje na tz. mniejsze zło i nie utożsamia się ze wszystkimi poglądami polityków na których głosują. Ale to czy ktoś na kogo zagłosują będzie miał realny wpływ na rządy jest ważniejsze niż pełna zgodność z ich poglądami a nawet ich sumieniem. Czego zupełnie nie rozumieją ludzie którzy oddają głos JKM bo dla nich to jedyna krynica mądrości i nie można inczej postąpić jak oddać na niego głos mimo że od zgłoszenia sejmowej uchwały lustracyjnej jego działania bezpośrednio nie miały żadnego wpływu na to coś się obecnie w Polsce wyprawia. W polityce jest ważne działanie a nie gadanie.

   • Jeszcze nigdy w historii nie było tak ostrego ataku na PiS ze strony Narodowych konserwatystów u których Wolnościowcy próbują wyplenić narodowy socjalizm, a promować narodowy liberalizm, więc oczywiście nie masz racji. Podlizywanie się PiS-owi nic nie da, bo inaczej takie ugrupowania jak Konfederacja skończą na takim samym marginesie polityki co partia Ziobry czy Gowina dla których jedyne wyjście to przyłączenie się do PiS-u. Ludzie muszą stracić wiarę w to, że PiS to partia prawicowa, pro-Polska i anty-unijna – to jest najlepszy sposób na rozbicie układu Magdalenkowo-okrągłostołowego.

   • Naprawdę tylko 50 % Gdańszczan poszło do urn wyborczych? No cóż, mało. Na jednej ze stron internetowych pojawiła sie informacja, że dane szacunkowe wahają się (jeśli chodzi o wynik wyborczy G. Brauna) 12-19%. Ta informacja juz została skasowana! Wszędzie powtarza sie 12 %.

    • A ile miało pójść 103%. Pewnie to poszło 30% a reszta to dorzucone głosy.

  • Wynik uwazam za slaby, nikt nikog nie zwolnil od myslenia, mamy internet ktory kazdy moze ogladac do woli, to pokazuje ze zmiany w mentalnosci sa nieodwracalne

   • Być może zmiany mózgach debili są nieodwracalne. Kiedy ten system upadnie, a ludzie nie będą mieli co do gara włożyć, to nagle okaże się, że zmiany w myśleniu są jak najbardziej odwracalne.

    • Właśni zmiany w zachowanu debili są odwracalne, można powiedzić że najbardziej prawdopodobne. Debile kierują się głównie emocjami i prostymi instyktami a nie logicznym myśleniem i zdobytą pewną wiedzą. Najłatwiej jest wpłynąć na emocje niż kogoś przekonać do zmiany wyrobionych poglądów.
     Elementarne!

    • ci co nie mieli co do garnka włożyć wyemigrowali, prosze byc bardziej spostrzegawczym, narzekali na tych ktorych sami wybrali.

     • Bzdura. Mialem co do gara wlozyc a nawet znacznie wiecej niz wiekszosc tych co nigdy nie wystawila nochala za granice na dluzszy czas. Po powrocie ilosc miesa w garze spotegowala sie jeszcze bardziej… Wyjezdzaja rozni ludzie, ze wszystkich sfer. Tak ku przypomnieniu..

  • >…ale takze PIS!<
   To nie pomylka, bo wszystko, co wczesniej, jest w PiS.

 1. Opowieść
  (o zupełnie niewinnym a wiecznie prześladowanym)
  narodzie wybranym
  dedykuję wielkiemu, nieodmiennie przyjaznemu Polakom narodowi perskiemu

  Adamowi z Ewą obiecał Mesjasza
  Pan Bóg. A więc wszystkim ludziom… Dobra nasza:
  Powiemy, że Mesjasz tylko Izraela
  Jest królem; niech Talmud hagadę powiela!
  Nad Gojem panować winien Żyd!
  (Dlatego Żyd biedny jest to wstyd.)

  W Egipcie poznali się na tym… Przed zwianiem
  Pożyczyć coś warto – z wiecznym nieoddaniem…
  Ach, „grab zagrabione!” i „nie bądź ofiarą!”;
  „Nie jest czarno-biały świat!”…zrób go na szaro!!!
  Na szaro zrób świat, a będzie git;
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Na razie panują jacyś ludie dzicy:
  Ci Asyryjczycy i Babilończycy…
  Ale w końcu wolność dają nam Persowie.
  (Przyjdzie czas, ich także zdzielimy po głowie!
  W Iranie jest ropa… To nie kit:
  Panować nad Gojem winien Żyd!)

  Grecy się poznali, że naród wybrany
  Jest, by rządzić światem. I chcieli w kajdany
  Znowu zakuć biedne Izraela dzieci.
  Lecz przyszli Rzymianie. Lubią eci-peci…
  Przekupić strażników to nasz chwyt.
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  W końcu się udało rzymskimi rękami
  Pozbyć Joszuego… Świat stanął przed nami!
  Ale coś nie wyszło; daremne powstania,
  A Rzym Jozuemu uwierzyć się skłania…
  I poszedł świat za Nim, to jest szczyt!
  Nie taki ma światem rządzić Żyd!

  Na szczęście Arabom klarują rabini,
  Co trzeba… Mahomet monoteizm czyni.
  Znowu bardzo dobrze wszystko się zaczyna.
  Aż Mahomet naród wybrany… wyrzyna!!!
  „Popiera nas islam.” – Chyba spit
  Był wcześniej, gdy bredził, martwy Żyd!

  My zawsze niewinni i prześladowani
  Cierpimy w Europie. Gdy Żyd ocygani
  (Do czego ma prawo!) Goja; gdy krew leje
  Chrześcijańską, to znowu krzywda mu się dzieje!
  Masoński co szkodzi komu ryt?
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Od kraju do kraju my, zawsze niewinni
  Uciekamy (w lichwie wciąż Gojom uczynni).
  W końcu gdzie Puławy (i pech: gdzie Natolin!)
  Osiadamy – „w kraju gdzie odpoczniesz” – w Polin.
  Wykazać potrzeba znowu spryt.
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Turcy kraj ten podbić próbują jak długi,
  Więc naród wybrany świadczy im usługi…
  Gdy idą z Kamieńca precz mahometanie,
  Muszą zwiać też Żydzi. Znów prześladowanie!!!
  Zdradzieckich zyskują miano gnid.
  A przecież panować winien Żyd!

  Gdy nareszcie Polska katolska upada,
  Polskim buntownikom odtąd będzie biada!
  Zaborców wspomagamy my zawsze niewinni
  I prześladowani, a w donosach czynni…
  Majątek pod zastaw, dawaj kwit!
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Mimo wszelkich starań Polska zmartwychwstała,
  Czerwonoarmistów kiedy krew przelała.
  Na wojnie niejeden padł komisarz bitny,
  Który obrzezany był; ryt starożytny…
  Internacjonalizm jest to mit –
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Za krew, za brak zgody na autonomiczność
  („Judeopolonia“) światowa publiczność
  Poznała hagadę i wciąż ją poznaje:
  „Od Polin są lepsze wszystkie inne kraje.”
  Bo goj-nacjonalizm brzmi jak zgrzyt.
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  W końcu zapanują dzieci Abrahama;
  W niejednym miasteczku staje kwietna brama.
  To witają Wehrmacht i armię czerwoną
  Ci, co na zaborców powracają łono…
  Jedwabne i Niemcy? – polski zwid.
  Panuje już nad historią Żyd!

  Getto. Jak donosić stąd na polskie plemię?
  Przeciw Niemcom rośnie chrześcijańskie podziemie!
  „Jak dobrze być Żydem!“ – jeden z naszych pisze,
  Bo w getcie ma wreszcie autonomii niszę…
  Tak kilkusetletni puszczał nit.
  Nieliczny przeżyje w Polsce Żyd!

  Kilkanaście razy refren w tej hagadzie
  Nacisk na żydowskie panowanie kładzie.
  A, że Żydzi w gettach byli biedni, głodni;
  Mądrzejsi uznali, że żyć są niegodni.
  Żyd biedny przekreśla własny byt.
  Panować bogaty winien Żyd!

  W jaki sposób staną się bogaci Żydzi?
  Geschäftu jedynie głupi Goj nie widzi!
  My, zawsze niewinni i prześladowani,
  Już wiemy: niech płaci świat – oczynszowani!
  Bo już nie wystarcza VAT, CIN, PIT…
  Wnet odszkodowanie weźmie Żyd!

  Na razie od Polin przemysł się zaczyna…
  Polska zacznie płacić, wtedy innych wina,
  Jako większa wina, oczywista będzie.
  Winni holokaustu gdzie są? – Żyją wszędzie!!!
  Daniną bez akcyz, ceł i myt
  Panować nad światem będzie Żyd!

  Tak optymistycznie zakończmy opowieść
  O prześladowanym (łatwo tego dowieść)
  Niewinnym narodzie (dowieść tego trudno).
  Historia powtarza się… Nie będzie nudno!…
  Panować nad Gojem winien Żyd!
  Kontrola już trwa, za bitem bit.

 2. Chciałabym jednak poznać prawdziwy wynik wyborów a nie to co ustalił układ gdańskim zwany miejską komisją wyborczą. Wybory w postPRL to teatr dla naiwnych dlatego próżne nadzieje, że Polskę odzyskamy kartką wyborczą, jeszcze nigdy w historii niepodległości nie odzyskano bezkrwawo.

 3. Da Bóg zwycięstwo i to niebawem.
  Ta hoľota postubecka i ryje sowieckie dľugo już nie porządzą…nawet w takim zagľębiu patologii jakim jest Trójmiasto.

  • Obyż, amen!

   Na konfederację wolnościową
   (Korwin-Braun-Godek-Liroy-Narodowcy)

   Konfederacja – to potworne słowo!
   Na przykład barska – mogła to i owo
   Złego uczynić w planach Katarzyny.
   Bratniej pomocy więc nie bez przyczyny
   Nam udzieliła… A teraz udzielić
   Może Makrela, lub chwasty wypielić
   USSrael, jeśli znów konfederaci
   Będą brać górę… Pomoc się opłaci!…

 4. Ona będzie tylko marionetką poprzez szantaż. Idealna do sterowania. Wnioskuję, że to żydówka z Ukrainy. Dulkiewicz powinna podać prawdziwe nazwisko. Chodzą pogłoski że Dulkiewicz ma nieślubne dziecko z panem Karnowskim od dawna. Czy mogłaby Dulkiewicz wyjaśnić czy to prawda czy nie?Jeśli by to okazało się prawdą to mogłoby oznaczać, że jej rękami by rządził Gdańskiem p.Karnowski prezydent Sopotu. Żaden Polak i patriota nie może głosować na Dulkiewicz! Ta cała Dulkiewicz niech się dokształci najpierw, co to jest butonierka! Chusteczki to ona mogła podawać klientom, by wkładali je do kieszonek na piersi; butonierka(fr. boutonnière) to taki mały otwór na guzik w lewej klapie marynarki do umieszczenia tam kwiatu!

 5. „Co to za ludzie? Skąd się wzięli?”
  Polacy przyjechali na wycieczkę do miasta Danzig. :-)

 6. Ukrainka. Ona prawdopodobnie ma na imię OŁENA a nie Aleksandra. Co Ukrainki robią w Polsce. Każdy wie. : ) A jeśli takich prezydentów mamy więcej to niech Bóg ma nas w opiece! Układy takie jak gdański są w 95% innych miast Polski. To wręcz norma. Jak to przerwać? Oto pytanie na miarę nagrody Nobla. Niestety, ale zacny kandydat nie da rady wygrać z tą ukraińską kandydatką. Przykre, ale tak się niestety stanie. Jako urodzony w Gdańsku, ale mieszkający od zawsze w Gdyni jestem zasmucony stanem umysłów Gdańszczan. Wybiorą najbliższą współpracownicę patrona Kanciarzy. Skoro tak wolą… Co się dzieje z ludźmi ? Jak się rozmawia że znajomymi to niby wszyscy są porządni , uczciwi, tolerancyjni . Wszystkich oburza przestępczość i nikt nie popiera oszustów Jak przychodzi do wyborów to jednak głosują na złodziei, oszustów, kanciarzy, sprzedawczyków, zdrajców i na wszystko zło reprezentowane przez platformę i okolice. Smutne to bo na prezydencji pani A.D.wygrają złodzieje, oszuści i kanciarze.!

  • Ja wiedziałem, że będzie tak jak w Łodzi.

   Nawiasem mówiąc powinni pozostać przy nazwie Koalicja Propolska, bo Konfederacja z kilkoma nazwiskami kojarzy się z jakąś kanapową inicjatywą typu komitet wyborczy „Szczęść Boże… Marketing polityczny to zawsze była słaba strona JKM.

  • Co się dzieje z ludźmi? Ano nic, po prostu kupa luda jest związana z budżetówką i wybierają bezpieczne status quo, szczególnie, że PiS idzie w tym kierunku. Gratuluję panu Braunowi, z całą pewnością nie jestem fanatycznym katolikiem, ale cenię go za erudycję, wiedzę historyczną i niepokorność, odwagę. Cieszy mnie również chęć porozumienia uczestników Koalicji Propolskiej, bo na dotychczasową „klasę polityczną” już nie mogę patrzeć. Ludzie są rzeczywiście zrażeni do Korwina, więc gdzie mogę tłumaczę, że jest to szersze środowisko, ale idzie to ciężko. Niestety wielu ludzi nie lubi mądrzejszych od siebie. To takie moje amatorskie refleksje.

   • Takich, co nie lubia madrzejszych od siebie mozna zobaczyc tutaj. Kazdy z nich wie lepiej, jak dzialac, jak prowadzic partie, jak wygrywac wybory, jak rzadzic panstwem, itp.
    Kazdy tez boi sie podpisac wlasnym imieniem i nazwiskiem. |Chca radzic innym i rzadzic, jako „bolki”?

 7. Panie Grzegorzu! Proszę się jeszcze bardziej zmobilizować i do boju. Ruszamy w Polskę i walczymy dalej!

 8. Póki co słyszę jedynie wycie tzw. „wolnościowców”, którzy, jak to było do przewidzenia, dostali po krzyżu.

 9. Gratulacje dla p. Grzegorza!!
  Ogromną dla nas szansą jest elektorat nie głosujący dla zasady za PiS, ale też nie chcący głosować na byłych komunistów spod znaku SLD, PSL i UW. Drugą szansą może być zmęczenie PiSem części ich elektoratu.

  • Tylko wtedy pesymistycznie się obawiam zostaną w domu i nie zagłosują zamiast oddać głosy na kogoś porządnego.

 10. ubecki frajerze lis te 12 % to ludzie myślący w przeciwieństwie do zdrajców i tchórzy z czerwonym rodowodem jak wy

 11. Każdy ma jakieś zainteresowania. Ludzie interesujący się polityką wiedzą kto to G.Braun . Ale np. ludzie poświęcający się swojej pracy, rodzinie, hobby lub tylko pijący piwo i oglądający mecze piłkarskie mają mgliste pojęcie o kandydatach. Gdzieś, coś. Ci poczuwający się do obowiązku idą głosować, a frekwencja zazwyczaj nie przekracza 55%. Grzegorz Braun pojawił się nagle i nie miał dużo czasu do zaprezentowania się wielu wyborcom lecz sądzę, że czasem stanie się rozpoznawalny i ludzie zaczną mu ufać. To jak z aktorami lub piosenkarzami. Stają się medialni i ich cena popularności wzrasta. Mam nadzieję że szczyt tej popularności nadejdzie przed wyborami do Sejmu?

 12. Gratulacje i Brawa dla G.Brauna.Do Krajowych Wyborów Parlamentarnych MUSI dojść do POŁĄCZENIA Federacji dla Rzeczpospolitej z Wami.W jedności Siła.Jeszcze raz Gratulacje.

  • połączyć się z Jakubiakiem, to jak wpuścić lisa do kurnika, a już Bartyzel-junior… szkoda słów. nie wiadomo czym mógłby zapaskudzić towarzystwo towarzystwo, szlajał się po Nowoczesnych i innych PO.
   Jeśli mamy być już tacy otwarci, to przypominam, że mamy już taką współprace ponad podziałami – jest nią Polski Sejm, skoro jest tak dobrze

   • @ tereferek –KTO To JEST Bartyzel?? A co do pana Jakubiaka ,to można Go porównać do B.Piaseckiego i Pax. Narodowcy to nie tylko RADYKAŁOWIE ,ale też tzw.Endecja – REALISTYCZNA.Czyli uznający reguły jakie są.

    • Jakubiak, to powojskowy biznesman, ktory zaistnial po wywaleniu do z Kukiza15.
     Zaden z niego endek. Jak mu kaza byc endekiem, to pewnie bedzie, tak jak Ziemkiewicz.

  • Wy, Zydzi, macie nie po kolei w glowach. Jak wam ktos nie pasuje, to wyzywacie go od Zydow albo od antysemitow.

 13. „Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą?” – w odpowiedzi Lisu na pytania – po pierwsze Polacy, żadne volksdojcze; po drugie są u siebie, we własnym kochanym kraju, od co najmniej 1000-a lat; po trzecie, chcą posprzątać w strasznie zabałaganionym kraju, pełnym śmieci różnego rodzaju i formatu, a w tym wściekliznę zagonić do nor oraz przewietrzyć z zatęchłego powietrza (czuć onuce, czosnek, cebulę, śledzie, zgniłe buraki i ziemniaki), a na koniec zamalować krzykliwe, napastliwe pasiaste kolory w bardziej stonowane; to tak na szybko, na początek;

 14. Nie wierze w 50% głosujacych w wyborach samorzadowych jak nie zaczniecie walczyc z totalna opozycja tylko z pisem stracicie tych dawnych pisowcow ktorzy by chcieli teraz na was zagłosowac .Jak maja was zapraszac do pisowskich mediow jak walicie w pis jak w bęben zdurnieli do konca .

 15. >Tomasz Lis
  @lis_tomasz
  12%? Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą?<
  Ot, ocknal sie potomek sowieckiego oficera.
  Myslal, ze komunisci wszystkich wybili.
  To Polacy Lis. Zyjacy tu od wiekow. U siebie, w Polsce.

 16. Zawsze głosowałem na Janunia. Teraz się zastanawiam. Sprawdzę Gwiazdowskiego. No chyba, że Janunio odsunie tego dziwnego Brauna i odda władzę Wilkowi. Bo zaczynają być śmieszni jak PiS.

Comments are closed.