Balcerowicz oszalał? Przekonuje, że przez „500 Plus” Polacy umierają na raka

Leszek Balcerowicz/fot. PAP/Tomasz Gzell
Leszek Balcerowicz/fot. PAP/Tomasz Gzell

Daleko nam do chwalenia obecnego socjalistyczno-lewackiego rządu oraz proponowanego przez niego rozdawnictwa i populizmu. Skupiamy się jednak na danych i statystykach. Tymczasem Leszek Balcerowicz w rozmowie z „Super Expressem” powiedział, że… Polacy umierają na raka przez 500+.

Głównym tematem ze słynnym ekonomistą była „piątka Kaczyńskiego” i kolejne proponowane socjalizmy. Leszek Balcerowicz nie przebierał w słowach.

Rząd PiS marnuje olbrzymią szansę: zamiast wykorzystać doskonałą światową koniunkturę, która się przecież kończy, idzie w ekspansję rozdawnictwa i upartyjnianie państwa oraz gospodarki. To przypomina czasy Gierka. Wszystkim się podobało. Wydawało się, że była bonanza, ale wiadomo jakie później były skutki – przypomniał Balcerowicz.

Stwierdził również, ze „piątki Kaczyńskiego” „ani Kaczyński, ani Morawiecki ze swoich kieszeni tego nie zapłacą”. – Gdybyśmy postawili pytanie, czy 40 mld zł wyciągniętych z kieszeni ludzi i rozdanych tym samym lub innym ludziom to dobry pomysł, to pewnie ogromna większość zastanowiłaby się i pewnie odpowiedziałaby, że jednak zły. I będą mieli rację – ocenił Balcerowicz.

Na krótką metę można Polskę jeszcze bardziej zadłużać, ale prędzej czy później trzeba będzie podnosić podatki. Żeby uzyskać tak duże środki, to trzeba by było np. podnieść VAT z 23 do 28 proc. Nie twierdzę, że te podwyżki będą tak konkretnie wyglądały, ale nie uciekniemy przed kolejnym – i to dużym – wyciąganiem pieniędzy z naszych kieszeni – zapowiedział.

Jednak w swoich rozważaniach zapędził się zdecydowanie za daleko. – Człowiek słysząc, że ma dostać pieniądze, ale nie mając dodatkowej informacji, może to poprzeć. Gdyby każdy Polak wiedział ile z tego powodu musi zapłacić więcej podatków, albo ilu ludzi z powodu PiS-owskiego rozdawnictwa umrze na raka lub z powodu smogu, zmieniłby zdanie – wypalił Balcerowicz.

Źródło: se.pl

22 KOMENTARZE

 1. Leszek Żebrowski – kim jest towarzysz Balcerowicz?
  youtube.com/watch?v=th_gugfCtew

  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. Obłęd w oczach !!!!! Tylko oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego !!!!!!!!!!

  • Może o filarach Pan B. coś powie. W końcu to rodzinny biznes. Ciekaw jestem ilu Polaków powacha kasę z filarów ?

 3. Na raka nie umierają, ale z pewnością, jeśli będą umierać na cokolwiek to w nędzy – tej materialnej i intelektualnej.

 4. Balcerowicz Ty już byłeś i co zrobiłeś? Balcerowicz musi odejść!!!!!!! W dluga

 5. „Przekonuje, że przez „500 Plus” Polacy umierają na raka”

  Jemu to nie grozi: nie jest, nie był, i nigdy nie będzie Polakiem.

 6. Ten człowiek chociaż mówi rozsądnie, to potrafi czasami palnąć większą bzdurę niż Korwin. To już więcej prawdy jest w słowach Korwina w których mówi, że w Rosji jest kapitalizm – No jest, ale mniej więcej taki jak w Polsce.

  • Po zastanowieniu przyznaję się do błędu. Myliłem się i przyznaję Profesorowi Leszkowi Balcerowiczowi rację. Pieniądze które są przeżerane mogłyby się przyczynić do rozwoju gospodarczego – czyli np. do inwestycji w prywatne placówki onkologiczne.

 7. a mnie zameldowali onkolodzy, ze podczas operacji zauwazyli raka z twarza balcerowicza, tego jest jeszcze malo, bo na przerzutach zauwazyli to rowniez. Ludzie majacy pecha nie wiedza, ze ich pustoszy od wewnatrz balcerowicz.

 8. Powinniście przeczytać że zrozumieniem ale czego spodziewać się po waszym wtórnym analfabetyźmie.
  Sloganami nie wyleczycie pacjentów na Onkologii.
  Czegoś tak głupiego jak te wasze wpisy dawno nie czytałam.
  Nie mówię o debilnych wpisach typu „nie jest Polakiem”
  Mówię , żeby jednym dać pieniądze to drugim trzeba Z A B R A Ć

  • Nie trzeba M. Thatcher żeby to wiedzieć. Ale wyznawcy PiS najwidoczniej nie wiedzą i nie chcą to wiedzieć. Napisz to wprost na forum DoRzeczy i zobacz ile minusów złapiesz.

 9. Jołopom trudno zrozumieć matematykę i ekonomię.
  Co widac

  • Matematyka to nie ekonomia. Gospodarki nie da się zbadać klinicznie, to zbyt skomplikowany układ, dokładnie tak samo jak klimat czy wszechświat. Żaden komputer nie jest w stanie przewidzieć kiedy nastąpi kryzys i jak ludzie zachowają się w określonej sytuacji, w określonym miejscu i czasie. Ekonomia to nie jest matematyka, ekonomia to nauka społeczna. Nie ma czegoś takiego jak obiektywna wartość. Litr wody na pustyni jest warty więcej, niż np. w pobliżu górskiego strumienia. Gospodarka to zbiór naczyń połączonych – jeden sektor wpływa na drugi sektor. Ludzie którzy myślą, że w Polsce w tej chwili są możliwe zarobki takie jak w Niemczech i doszukują się jakiegoś spisku to idioci.

 10. Ten załgany bolszewicki profesorek, „gwiazda” Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR, od początku swojej kariery (czyli od 1989 r.) w telewizorniach wymachiwał swoimi „gałązkami” – bo uniesiony „świętym oburzeniem”! – przeciwko DRUKOWANIU TZW. PUSTYCH PIENIĘDZY! A co uczynił ów arogancki sk…el, na swoje pierwsze odejście (przed przejęciem władzy przez rząd Jana Olszewskiego)? Razem z Bieleckim „cichaczem” DODRUKOWALI OK 1,5 BILIONA ZŁ (starych), CZYLI PONAD 1/3 ZAPLANOWANEGO DEFICYTU BUDŻETOWEGO, który wynosił 4,306 bln zł!!! DO TAKIEJ DEWASTACJI USTAWY BUDŻETOWEJ DOPROWADZIŁ ÓW „GENIUSZ!!!
  I co? – I nic! A to jest tajemnica Poliszynela, o której wszyscy wiedzą. Ale żaden z dziennikarskich kundelków (z którejkolwiek strony „barykady”) nigdy mu tego zarzutu nie postawił! Bo uwielbiana „gwiazda” obraziłaby się i wyszła ze studia! A potem nadal – przez kolejne lata, uprawiał swą „radosną twórczość”, aby „przychylić nieba” polskiej gospodarce i większości Polaków…
  A obecnie nadal nie brakuje mu tupetu, więc – niedowartościowany – musi wciąż „trzaskać dziobem”!

  • Wyobraźcie sobie Państwo – dodrukował w 1991 roku ponad 1/3 deficytu budżetowego! A później nadal wymachiwał swoimi „gałązkami”, atakując – z miedzianym czołem – wielu innych, którzy (jego zdaniem) zmierzali do drukowania pieniędzy. [Najwyraźniej skądś wiedział, że żaden dziennikarski kundelek nie odwinie się mu celną ripostą: „Panie, nie machaj tu swoimi , w swym , boś sam uruchomił drukarnie, pacanie, o czym wszyscy wiedzą!”..? Tak skuteczna była zmowa milczenia!]
   Tow. Balcerowicz, to – moim zdaniem – NAJWIĘKSZY TUPECIARZ W HISTORII PRL-BIS; TEJ POSTKOMUNISTYCZNEJ HYBRYDY, ZWANEJ III RP.

 11. Niewątpliwie socjalizm to q….stwo. Ale koleś który rozkradł to co zostało po 89 roku nie powinien zabierać głosu. Autorytet…..

 12. nie lubię Balcera. to oszust. ale czepiacie się. oczywiste jest to, że czym więcej 500+ tym mniej autostrad czy leczenia raka.

Comments are closed.