Masakra w Nowej Zelandii, nowe fakty. Zamachowiec napisał na broni m.in. polskie nazwisko. Zostawił manifest jak Breivik

Christchurch- zdjęcia z miejsca zdarzenia
Christchurch- zdjęcia z miejsca zdarzenia

Wciąż rośnie liczba ofiar piątkowego zamachu w nowozelandzkim Christchurch. Jest już 49 zabitych. 48 osób jest rannych, w tym ponad 20 jest w bardzo ciężkim stanie. W internecie krąży nagranie z miejsca zdarzenia i manifest zamachowca oraz zdjęcie jego karabinu z przesłaniem.

Australijska policja apeluje o nieudostępnianie materiałów video nagranych przez jednego z zamachowców „rasy białej”, jak określają go media anglojęzyczne.

Manifest wyjaśniający motywacje zamachowców opublikowano w piątek na Twitterze. Pojawił się na koncie z takim samym awatarem i podpisem co konto na Facebook’u, na którym jeden z zamachowców prowadził transmisję na żywo podczas przeprowadzania egzekucji.

Zatytułowany „The Great Replacement” (Wielkie Zastąpienie) 73 stronicowy dokument nosi tytuł zbieżny z popularną teorią spiskową dotyczącą zamiany europejskiej białej populacji masą różnych ras, głównie muzułmanami. Teoria ta przestaje być spiskowa, gdy przypomnimy sobie „testament” Mu’ammar’a al Kaddafiego.

Kaddafi w wywiadzie dla Al-Dżaziry w 2006 roku powiedział: „Istnieją znaki, że Allah udzieli wielkiego zwycięstwa islamowi w Europie. Bez mieczy, bez karabinów, bez podbojów. Niepotrzebni są nam terroryści, nie potrzebni samobójcy. 50 milionów muzułmanów [w Europie] przekształci ją w muzułmański kontynent w ciągu kilku dziesięcioleci.”

Z manifestu zamachowca wynika, że to 28-letni, biały mężczyzna z klasy robotniczej. Pisze w nim również, że punktami krytycznymi w jego życiu był moment, gdy Marine Le Pen przegrała wybory we Francji w roku 2017 oraz śmierć 11 latka Ebba Åkerlund’a w tym samym roku, w Sztokholmie, który zginął w kolejnym muzułmańskim ataku terrorystycznym.

Ciekawie prezentuje się symbolika napisów namalowanych na karabinie przez zamachowca. Zawiera m.in. datę Odsieczy Wiedeńskiej.

Na magazynku użytym w zamachu w Nowej Zelandii pojawia się również nazwisko „Feliks Kazimierz Potocki” – był to polski hetman, dowodził lewym skrzydłem wojsk podczas bitwy pod Wiedniem. Na swojej broni zamachowiec napisał listę bitew z muzułmanami, dowódców historycznych i terrorystów.

Wszystko wskazuje na to, że była to zaplanowana krwawa odpowiedź na narastający islamski terroryzm.

82 KOMENTARZE

  1. Dziś już widać, że to klasyka false flag mająca uderzyc w bialych, prawicowych mężczyzn, podobno jakiś super man muzułmanin obezwładnił terrorystę, jeszcze tylko hasło o zakazie posiadania broni i efekt tego przedstawienia osiągnięty.

  2. Islam niegdyś podbił ogromne połacie Europy, ale że jest już w Nowej Zelandii to pierwsze slyszę i rzecz jasna wpółczuję nowozelandczykom.

  3. dobrze by jednak było się nie kompromitować tak jaskrawie i w tak kluczowej materii, jak islamski terroryzm, i nie przerabiać Ebby Åkerlund na chłopca

Comments are closed.