Z drogi dzieci, pan minister leci! Brudziński na obchody Dnia Strażaka lata helikopterem! Ląduje na boisku przerywając dzieciom mecz piłki nożnej

Śmigłowiec AW101 Fot. PAP
Śmigłowiec AW101 Fot. PAP

Zarówno za rządów PO, jak i teraz za rządów PiS-u, żywo dyskutuje się o tym, czy politycy nie nadużywają rządowych środków transportu. Gdy Radosław Sikorski wysłał funkcjonariuszy BOR po pizzę, wywołało to skandal. Teraz Joachim Brudziński postanowił wyprawić się na obchody Dnia Strażaka… helikopterem.

Jeśli już ważny polski polityk zaszczyca swoją obecnością taką uroczystość jak obchody Dnia Strażaka, to czym powinien przyjechać? Pociągiem? Autobusem? Tego raczej nie powinniśmy wymagać – mogłoby to uwłaczać randze pana Brudzińskiego. Minister musiał jednak stwierdzić, że jazda z rządowym kierowcą jest zbyt niebezpieczna (w końcu mają oni tendencję do wywoływania kolizji). Na Dzień Strażaka do Choszczna wybrał się więc… policyjnym helikopterem.

Z drogi dzieci, pan minister leci

Helikopter mógł co prawda wylądować w kilku sprawdzonych lokalizacjach, na lądowisko wybrano jednak boisko do piłki nożnej. Całe szczęście, że trenera dziecięcej reprezentacji poinformowano o przylocie rządowego oficjela na całe ,,kilka minut” przed rozpoczęciem rozgrywek czternastolatków.

Komentarze polityków opozycji

Totalna opozycja z KE, zapominając o własnych przewinieniach, żywo komentuje całe zajście na twitterze:

Minister próbuje się bronić

Joachim Brudziński również wydał oświadczenie na swoim twitterze.

Ministrowi nie przyszło jednak do głowy aby wytłumaczyć się z samego użycia helikoptera. Czy gdy następny razem zostanie zaproszony na obchody Dnia Policjanta, albo festiwal zorganizowany z okazji świniobicia w jakiej mniejszej miejscowości to na uroczystość wybierze się samolotem?

Źródło: Twitter

11 KOMENTARZE

 1. „bredziński” vel „brudziński” to ten co ma „ojca pracującego w gazecie wyborczej szechtera tej samej co niejaki kurski ma brata”…..

  • Dobrze prawisz, przynajmniej nie wklejasz kilobajtów, których nikt nie czyta. Pewnie dotarło. Mój szacunek.

   • Kierownik Episkopatu 13/05/2019 at 08:03

    Ty ch..u prdly !
    Won od mojego nicka ,cwelona ,esbecka paròwo!
    Odpowiedz

    Pedziownik 13/05/2019 at 11:21

    Ty fiutku pisiorku ! Ty tłuściutka paróweczko !
    Odpowiedz
    klioes vel pislamista 13/05/2019 at 11:26

    Taki on pisiorek, jak ty katolik.
    Odpowiedz
    Rownik Kiepiskopatu 13/05/2019 at 11:27

    Ty ch..u pyryrylydylyryrydlypylyryrylyrylyrydly !

 2. Ojojoj… dzieciaczkom przerwano mecz na wiejskim boisku. Tylko gdzie te dzieciaczki na tych zdjeciach? Nczas powiela klamliwa propagande rodem z TVN i GW.

  • A widziałeś kiedyś żeby helikopter w tłumie lądował? Normalne procedury każą zachować odpowiednią odległość przy lądowaniu, te dzieci poprzewracałyby się od samego podmuchu wirnika. Zapewne musiały zejść z boiska, ochrona pana „mynystra” też ich nie dopuściła bliżej (plebs musi znać swoje miejsce).

 3. To już brak słów komentarza.
  Rozpasanie, buta i arogancja władzy, przekracza wszelkie granice.
  Jedyna nadzieja w wyborach, i trzeba zrobić porządek. Ludzie otwórzcie oczy !!!!!!!!!!!!

Comments are closed.