Prezydent Meksyku chce zalegalizować narkotyki. „Tylko w ten sposób można zakończyć wojny gangów”. Namawia Trumpa do podobnego kroku

Meksykański prezydent Andrés Manuel López Obrador postanowił: wszystkie narkotyki w kraju zostaną zalegalizowane. Ma to być według niego jedyne remedium na trawiące Meksyk wojny gangów.

„Wojna z narkotykami sprawiła, że problem zdrowia publicznego przekształcił się w kryzys bezpieczeństwa”

Prohibicja narkotykowa w Meksyku zdaje się nie działać – w wyniku wojen narkotykowych toczonych w Meksyku od 2006 roku życie straciło 150 tys. osób, a 40 tys. uznaje się za zaginione. Nowy prezydent od początku zapowiadał, że jednym z jego najważniejszych celów jest walka z przestępczością zorganizowaną. Walki pomiędzy kartelami zbierają rokrocznie krwawe żniwo, w ciągu roku w Meksyku popełniono aż 29 tys. zabójstw, a w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku już 8,5 tys.

Politycy w Meksyku słusznie doszli do wniosku, że zakazy nic nie dały. Wszystko działało tak jak prohibicja alkoholowa w stanach, czyli tylko wzmagało przestępczość. Wybrana w zeszłym roku głowa państwa zamiast walczyć z wiatrakami i marnować publiczne pieniądze woli zająć się ochroną ludności. W dokumencie, który przygotowano na ten temat można przeczytać:

Jedyną realną możliwością obniżenia poziomu konsumpcji narkotyków jest zalegalizowanie substancji, które obecnie nie są legalne i przekierowanie zasobów finansowych, które obecnie wykorzystywane są do zwalczania ich transferu”

Chcącemu nie dzieje się krzywda

Meksykański przywódca zdaje się być pewny planowanego posunięcia, do podjęcia podobnych kroków namawia również Donalda Trumpa. Dorośli Meksykanie będą mogli na własne ryzyko aplikować sobie to co chcą, najwyżej później będą żałować konsekwencji. Rząd przestanie traktować ludzi jak dzieci, a gangi i grupy przestępcze stracą monopol na sprzedaż substancji psychoaktywnych.

Źródło: F5

16 KOMENTARZE

 1. Tak samo Urugwaj- znieśli zakaz marichuany, i przestępczość narkotykowa praktycznie zniknęła!

 2. Żydzi każą zalegalizować je wszędzie żeby durna biała rasa się wytruła.

    • nie muszą, narkotyki są póki co nielegalne a dostęp jak świat długi i szeroki jest wszędzie…ew gdzieś łatwiej a gdzieś trudniej ale dla chcącego…a i to ze się legalizuje nie oznacza, że problem się zwiększa a wręcz przeciwnie…może przestaje działać efekt zakazanego owocu nie wiem ale takie są fakty

    • u siebie mają zalegalizowana aborcję
     pewnie polactwo im nakazało
     netanjahu ma korzenie polskie i działa pod dyktando warszawy jak 3/4 knesetu!

  • Warto by się zastanowić ile osób jest ofiarami narkotyków a ile osób jest ofiarami walki z narkotykami. To może dać wiele do myślenia. Poza tym wydaje mi się, że jesteś z tych kolesi co to uważają, że jak zalegalizuje się narkotyki to wszyscy się zaćpają, a jak będzie broń dla wszystkich to wszyscy się wystrzelają. Krótko mówiąc wszyscy umrzemy. Bardzo ograniczony umysł. Tak się składa, ze alkohol jest legalny a nie wszyscy piją, porno jest dozwolone i jakoś nie wszyscy prują się na ulicach i w ogóle gdzie popadnie (jacyś dewianci się oczywiście zdarzają). Jak część się zaćpa, zapije czy zarucha na śmierć to tylko pożytek dla ludzkości. Ale ty wiesz oczywiście lepiej i niczego nie będzie wolno a tak w ogóle to nie będzie niczego jak mawiał klasyk.

  • Zgadnijcie jakiego pochodzenia są najwięksi gangsterzy w USA ? Podpowiem – nie są to ani murzyni, ani Meksykanie, ani też Włosi, a tym bardziej nie Polacy. Ich biznes przedstawiono w filmie pt. Pewnego razu w Ameryce z Robertem De Niro.

 3. Świetne posunięcie, Pan Bóg nie zniknął drzewa z dziadostwem tylko przestrzegł przed konsekwencjami, Pan Bóg lubi mądrych ludzi bo sam jest mądry. Komunisci, zydzi i lewactwo nie nawidza mądrych ludzi, bo to wyznawcy szatana który lubuje się w głupocie

 4. Trump kiedyś mówił to samo ale w czasach gdy nie zadawał się z republikańskimi dewotami.
  Dziś jest ich zakładnikiem i nawet nie wsadzanie do paki za samo posiadanie bedzie nie lada wyczynem.

 5. Popieram legalizację narkotyków. Otworzą się firmy handlujące narkotykami bez żadnych broni i wojny a kto zyska zdecyduje rynek :).

Comments are closed.