Morawiecki oszalał. Pełne „oskładkowanie” umów cywilnoprawnych jeszcze przed końcem tej kadencji. Chcą ograbić Polaków do zera

Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Paweł Supernak
Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Paweł Supernak

Niestety, wraca pomysł rzucony jeszcze z czasów, gdy premierem była Beata Szydło. Rząd Mateusza Morawieckiego chce pełnego „oskładkowania” umów-zleceń pod pretekstem zapewnienia „godziwej emerytury”. W praktyce oznacza to, że osoby, które nie chcą śmiesznej ZUS-owskiej emerytury i wolą same decydować, co robić ze swoimi pieniędzmi, stracą tę możliwość.

Wiele osób pracuje dzisiaj na umowach cywilnoprawnych. Dzięki temu mają wyższe zarobki, zaś pracodawca nie ponosi dodatkowych kosztów na pazerne państwo. W ten sposób unika się też dokarmiania jednego z najgorszych potworów w Polsce, jakim jest ZUS.

Niestety, w państwie „dobrej zmiany” jedyny dobrobyt, jaki przewiduje rząd, to ten, który on „zapewni” dzięki kolejnym pakietom socjalnym, które oczywiście opłacane są z naszych pieniędzy.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce pełnego oskładkowania „umów śmieciowych”, jak pogardliwie nazywa umowy cywilnoprawne propaganda wszelkich roszczeniowych socjalistów. Projekt ma trafić do Sejmu jeszcze w tej kadencji. Jeśli przejdzie, może zacząć obowiązywać już od przyszłego roku.

Zmiana będzie pewnie bolesna dla tych, którzy zaczną płacić składki. Dziś stracą, w przyszłości zyskają świadczenia emerytalne – mówi minister Elżbieta Rafalska, jakby ktoś rozsądny chciał otrzymywać głodową emeryturę od ZUS-u.

Jednocześnie od dawna mamy problem z falą kombinujących przedsiębiorców. Wciskają ludziom umowy zlecenia, by płacić tylko część składek – dodaje Rafalska nie wspominając, że sami pracownicy coraz częściej unikają umów o pracę.

Na początek na celowniku znalazłyby się tylko umowy zlecenia. Umowy o dzieło musiałyby zostać skonsultowane z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, choć tam już podobno trwają nad tym prace.

Temat nie wywołuje większych kontrowersji, więc prace przyśpieszą. Efekty niebawem – mówi portalowi money.pl informator z MKiDN.

Źródło: money.pl

16 KOMENTARZE

 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Banksterowi, kłamcy i (o zgrozo!) Żydowi nie ufam NIGDY! timesofisrael.com/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister/

  • Ta świnia vel „wygaszanie oczekiwań ludzi” doradzała wcześniej „Donaldu Tusku”.

 2. Boję, że jak tak dalej pójdzie to ludzie wyjdą na ulice i będzie piekło. Chociaż to może jedyna droga…

 3. Jarosław Kaczyński i Krystyna Pawłowicz z czyichś pieniędzy muszą te 7000 emerytury pobierać, przecież.

 4. Im gorzej tym lepiej. Tak jak za schyłkowej komuny.
  System jest niereformowalny.
  Jedynym sposobem na jego rekonstrukcję jest upadek.

 5. Brawo! Wspaniały ruch!
  Te wszystkie umowy śmieciowe powodowały ogromną dziure w budżecie zusu, sprawiały że tysiace ludzi nie odkłada na emeryture, a najwiecej ludzi zostało do tych umów przymuszone przez warunki rynkowe.

  • Aleś się napisał! A tu psikus: jedyna korzyść finansowa umowy-zlecenia w stosunku do umowy o pracę, to nieprzymusowość ubezpieczenia chorobowego. Przy założeniu 20zł/h, jest to około 100 zł miesięcznie. Jak ktoś się zdecyduje ją płacić, to koszty ogólne są takie same. Szacuję, że dla ZUS-u jest to obojętne finansowo (składka pokrywa wydatki).

 6. Moim zdaniem ,jazdy Polak czy Polką ,czy też cudzoziemiec powinni pracować i płacić wszystkie składki. Nie nawidze zydostwa ,dla waszej informacji ,!!!ale popieram to ,że każdy musi płacić ,chyba że ,idrazu zmieni się konstytucję na taką jaką jest np. w USA. Tam nie pracujesz ,nie płacisz składek nie masz emerytury ,renty ,żadnych świadczeń ,a.operacje płatne w 100% ,lekarz ma tylko obowiązek udzielić tzw. pierwszej pomocy. Wiem że wy ,tacy inteligentni ,z wyższym wykształceniem wiecie o tym bardzo dobrze ,jeśli ja po zwykłym LO ,wiem.A pomimo tego tak bardzo chcecie jechać do Jankesow ,to jest zadziwiające wręcz ,dla mnie zupełnie nie zrozumiałe. A w Polsce ,ilu jest takich ,,chorych ,,na grupach niepełnosprawności ?; Nie pracowali przez swoje życie ani jednego roku ,cały czas albo na czarno ,albo ślizgali się ,a lekarz daje im znaczny stopień lub umiarkowanym i ci ?! Bierze kasiore ,absolutnie nie niższa niż ten co pracował np. 20-30 lat i stracił zdrowie ,dostał rentę. Znam takich delikwentów bardzo dużo . Siedzą na chorobowym po trzy cztetyuediace i kto płaci ?! ZUS. Nie popieram ZUS ,ale w mojej pracy , mój zmiennik wściekł się na szefa i powiedział ,że jak się wykorzystać pójdzie na pół roku zwolnienia lekarskiego . Jestem pewna że by dostał L4. Pamiętajcie ,że pracodawca płaci tylko za dwa tygodnie ,resztę zwolnienia płaci ZUS ,a z czyich składek ?! Tych co pracują i płacą składki . Gdybyśmy byli li temu przeciwni ,to taki iż ,nuemuaszki możliwości mieć rentę czy chorobowe ,bo ja ,i reszta powiedziałaby ,składki proszę płacić tylko na moje konto np. chorobowe ,wypadkowe ,na indywidualne konta pracowników ,to byliby bardzo sprawiedliwe ,ale możemy pomarzyć . A wy jeszcze mówicie że za duże jest ozusowanie ja też tak uważam ,że ten kto nie pracuje i nie płaci składek ,nie powinien absolutnie korzystać.z pieniędzy innych ludzi w ZUS czy NFZ .

  • Masz ewidentne problemy ze sobą. A ja mam problem z tym złodziejskim państwem, które zdarło ze mnie równowartość sporego mieszkania w podatkach a po zamknięciu działalności z przymusu nie dało mi nawet prawa do odebrania groszy z tych pieniędzy w zasiłku. To państwo żyje z rabunku i regularnego zasypywania piramid finansowych w postaci ZUS. Twoje stręczenie przymusowych „składek” dla wszystkich, gdzie na kontach ZUS nie ma żadnych pieniędzy, i potwierdził tą oczywistość były prezes rady nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski, jest śmieszne. Dzieciaki w LO powinny mieć podstawy ekonomii wolnorynkowej (a nie politycznej) zamiast religii.

 7. No cóż, pewnie jako kolejny wyjadę stąd do normalnego kraju pod względem gospodarczym, gdzie nie zostaje się bezrobotnym z wielkim doświadczeniem po 10 latach płacenia ogromnych podatków i prowadzenia własnej działalności. Tu nie ma poważnego rynku pracy, a statystyki MAOwieckiego to wielkie kłamstwa, jak to nazwano kiedyś statystyczne myślenie.

 8. Dla tępaków ekonomicznych (socjalistów): proszę sobie znaleźć kalkulator wynagrodzeń w sieci taki, który pokazywałby też koszty pracodawcy. Potem proszę wpisać przykładowo obliczenie kwoty 3000 PLN na kwotę brutto z uwzględnieniem wszystkich składek, w tym pracodawcy. To jest wasz „socjalistyczny dobrobyt” i tyle państwo zabiera na dzień dobry z wynagrodzenia. Potem dochodzą jeden z najwyższych podatków VAT, akcyzy, podatki od podatków, ukryte koszty podatkowe w cenach etc.

  „Socjalizm to równy podział nędzy.” – Winston Churchill

 9. Absurdalne jest słowo „oszalał” dla opsobym któa świadomie i z premedytacją realizuje założone cele.

 10. Dlatego właśnie trzeba głosować na Konfederację, zeby takie pomysły nigdy nie przechodziły i żeby tacy ludzie jak Morawiecki nigdy nie rządzili!

Comments are closed.